Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kíváncsi lennék a véleményetek...

Kíváncsi lennék a véleményetekre egy másik kategóriában felvetődött kérdés alapján?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Egy kicsit fura nekem, hogy a mai emberek többsége úgy véli, hogy egy 7 hónapos kismamának, vagy betegnek, kisgyerekeseknek KÉRNI KELL helyet buszon, villamoson. Én gondolom, hogy ez nem jó így? Nem így tanított anyukám.... :-((((


2011. máj. 18. 06:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
az a kérdező egyszerüen nem tud kibe belekötni,jo neki h ennyi ideje van sétálgatni,menne inkább dolgozni.eszembe se jutott h ilyen zavarjon(kisgyerekes vagyok én is,de én meg azt utálom mikor télen ülve nem látszodott a pocakom,és majdnem rámszoltak h adjam már át a helyem az öregeknek-utolso napjaimon)
2011. máj. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon szomorú ez a stílus, és arrogancia amivel ott írogattak. Nem olvastam el mindent, de beleolvasgattam, és hát elkeserítő. Nekem speciel babakocsisan a bunkó bmw-sekkel volt bajom akik a járdán parkoltak, és az úttestre lelépve, lavírozva tudtam csak kikerülni a batárjaikat. Mégsem írtam itt ki, hogy mekkora tahók a luxusautósok (pedig főleg ők parkolnak rokkantkártyával is...).

Sajnos vannak ilyen bunkó emberek, akik attól kemények, hogy csakazértse adják át a helyet a pocakos kismamának. Remélem anyukájuknak/nejüknek se adja át senki, mert mire fel, ugye...

2011. máj. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy mostanában táborokra oszlanak az emberek. Szoptat-nem szoptat, oltat-nem oltat, egy gyerekes- nagycsaládos. Ilyen tábornak érzem a gyerekes és gyermektelen embereket is. Tény, hogy a kismamák a kocsijaikkal időnként elvarázsolódnak és beállnak az útba. De nem gondolom, hogy egy illedelmes kérésre ne mennének arrébb.

A helyátadás is érdekes dolog. Nyilván a kismamának is van lába, amin tud állni. De mi van egy fékezéskor, amikor az emberek egymásra dőlnek? Nyilván nem biztonságos helyen van a pocakja.

Szálltatok már fel tömött tömegközlekedési eszközre terhesen? Észrevettétek, sokan hogyan sütik le a szemüket, hogy ne kelljen észrevenniük? Nekem van egy történetem erről. 2 héttel szülés előtt buszra szálltam. Mindenki elfordult, nehogy át kelljen adni a helyüket. Kapaszkodtam ezerrel. Egyszer csak felszállt egy részeg csöves, és belémkötött. Ő észrevette a hasamat, és valami olyasmit halandzsázott, hogy én mindenkivel összefeküdtem, csak vele nem voltam hajlandó. Aztán elkezdett rángatni, úgy szedték le rólam. Megállt a busz, lerakták a jóembert. Rögtön mindenki át akarta adni a helyét. Már csak két megálló volt, nem ültem le, mert elhánytam volna magam a viselkedésüktől.

Miért nem alap, hogy kisgyereknek (aki még nem tud kapaszkodni), terhes anyukának, idős embernek adjuk át a helyünket? Miért kell bajnak történni ahhoz, hogy észrevegyenek?

Másik dolog ez a járdán álldogálás. Lehet szidni a kismamákat, időnként jogosan. De mi az a helyzet azokkal az autósokkal, akik nem állnak meg, amikor a mellettük levő sávban Megáll a másik, és elsodorják a kocsidat?

Tudjátok mi hiányzik a kultúránkból? Az empátia és a tolerancia. De az mindkét táborból vastagon.

2011. máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Még valami az eszembe jutott. Nagycsaládos vagyok, a Tescoban szeretek a családi parkolóba állni. Több a hely, szét tudom nyitni a babakocsit, elférnek a gyerekek. Szinte sosincs hely. A múltkor az orrom előtt parkolt be egy fekete Hammer. Kiszállt belőle két kopasz, nagydarab fickó, és elindultak a bejárat felé. Nem szokásom, de akkor kinyílt a bicska a zsebemben. Utánuk szóltam, hogy a gyereket benn felejtették a kocsiban. Majdnem megvertek.
2011. máj. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam végig az összes választ,de amiket olvastam,abból kiderült,hogy egyiknek sincs gyereke,és nem volt még terhes.Úgyhogy csak okoskodnak.elfáradnak szegények a tanulásban.na majd megnézzük,hogy hogy fognak elfáradni a gyereknevelésben,meg mit szólnak,ha az ő gyerekük üvölt a boltban
2011. máj. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ma 07:48 Ugyan ezt írtam a kommentem aljára, hogy megérés, és tolerancia hiányzik itt mindenkiből, és a sárga földig lepontoztak. Nem a pontozás érdekel,mert úgy éreztem akármit szólnak kinyilvánítom a véleményem, de azért némi infót ad a hozzá állásból.
2011. máj. 18. 08:02
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Részemről két oldala van a dolognak. Mindig figyelek buszon, boltban, bárhol az embertársaimra. Előre engedem a kismamákat, az öregeket, a türelmetlen kisgyerekeseket, boltban ha sokat vásárolok és mögöttem valaki 1 üveg valamivel áll, biztos, hogy magam elé engedem.


DE!!! Abban az esetben, ha valaki bármire hivatkozva láthatóan elvárja a megkülönböztetést már nem érdekel. Ha látom, hogy az idős ember hatalmas szatyrokkal magassarkú cipőben fut a busz után biztos nem adom át neki a helyet. Ha a kismama felszáll a buszra és a környezetében ülőkkel közli, hogy ő márpedig terhes, hát biztos nem állok fel. Ha mögöttem a sorban egy anya direkt szekálja a gyereket, hogy sírjon, biztos nem engedem magam elé.


És higgyétek el volt már részem a felsorolt esetekben.


Lehet lebunkózni, lepontozni, de én ilyen elvek szerint élek.

2011. máj. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8:04! Ha egy kismama szól, hogy adják át a helyet neki, nem rosszindulatból teszi, hanem talán azért, mert neki komoly megpróbáltatás lehet tömött járművön állni. Amúgy meg kipróbálhatnád azt is, milyen 2-3 éves gyerekkel a karodon, felcuccolva megpróbálni kapaszkodni is.

A nőkben van egy nagyon erős ösztön, a gyerekeik védelme. És ezt ilyen helyzetben nehezen tudják megvalósítani, ettől frusztráltak.

2011. máj. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a babakocsis táborba tartozom. Tény, hogy mind a két féllel vannak bajok. De ha ezeket a kéréseket normális hangnemben közvetítenénk a másik felé talán kicsit könnyebb lenne. Ezeknek az embereknek csak két dolgot mondanék gyalogosan, babakocsi nélkül azért könnyebb valakit kikerülni mint kocsival szlalomozni. Valamint egy kisgyerek nem tud olyan biztonságosan kapaszkodni a buszon hogy nehogy elessen egy kanyarban. Legalább nekik adják át a helyet.
2011. máj. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Na hát én végig sem olvastam a válaszokat. Van egy 10,5 hónapos kisfiam.

A terhességem alatt soha egyszer nem adták át a helyet, nem engedtek előre a boltban, stb. Nem volt elvárás, de az utolsó időkben már jó lett volna ülve buszozni a kórházig.

Amióta megvan a kisfiam, azóta egyszer sem tudtam úgy átmenni az úton, ahol nincs lámpa, hogy autós átengedett volna. Szerintem ez az igazán felháborító. Mert ha én megállok az út közepén és valaki nem fér el tőlem, akkor legfeljebb szól, én elnézést kérek és arrébb állok. De amikor 10 percig állok a gyalogátkelőnél én kinek szóljak?! Olyan őrült tempóban jönnek az autósok, hogy csak na.

Egyébként soha nem szoktam úgy megállni a járdán, hogy ne férjenek el mellettünk. Sajnos inkább az a jellemzőbb, hogy nekem kell másokat kerülgetni, mert valahogy nem vesznek észre minket... Arról meg már ne is beszéljünk, ha buszra akarunk szállni. Ha babakocsival, akkor tuti senki nem segít a buszra felrakni (ezért már nem is buszozunk); ha babakocsi nélkül, akkor sincs aki átadja a helyét...

Engem még nem így neveltek a szüleim.

27 éves nő

2011. máj. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!