Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba viselheti az én vezeték...

A baba viselheti az én vezetéknevemet?

Figyelt kérdés
házasságban élek, de kaphatja a baba az én vezetéknevem?
2011. márc. 24. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.Én ugy tudom igen legalábbis tölünk megkérdezték kinek a családnevét viselje a picike.
2011. márc. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Családi név [szerkesztés]


A gyermek – szüleinek megállapodása szerint – apjának vagy anyjának családi nevét viseli. A házasságban élő szülők valamennyi, a házasság fennállása alatt született közös gyermekének csak azonos családi neve lehet. Közös házassági nevet viselő házastársak gyermeke csak a szülők közös házassági nevét viselheti. A saját nevüket viselő szülők megállapodása alapján a gyermek az apa és az anya családi nevét együtt is viselheti. A gyermek családi neve legfeljebb kéttagú lehet.

Nagy Ádám és Nagy Ádámné – csak Nagy lehet

Nagy Ádám és Kis Éva – Nagy is lehet, vagy Kis is lehet, Nagy-Kis vagy Kis-Nagy is lehet


Ha a gyermek mindkét szülője ismeretlen, születése után nyomban, ha pedig apjának kiléte nem állapítható meg, az anya kérelmére bármikor, egyébként pedig a gyermek harmadik életévének betöltése után hivatalból kell intézkedni az iránt, hogy a születési anyakönyvbe a gyermek szülőiként, illetőleg apjaként képzelt személyt jegyezzenek be. Ilyenkor az apa családi nevéül, ha az anya ismert, az anya legközelebbi ismert anyai ági férfi felmenőjének(például anya anyai nagyapja) családi nevét kell megállapítani. Az anya kérelmére azonban a gyámhatóság az apa családi nevéül megállapíthatja

az anya családi nevét

az anya által megjelölt más családi nevet.


Nem állapítható meg olyan családi név, amely a gyermekre sérelmes. (például Habó János, Kos Anita = Habó-Kos János)"

2011. márc. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi,

hát már van egy fiúnk, és ő a párom vezetéknevét viseli, akkor gondolom a második nem kaphatja az enyémet :-(

2011. márc. 24. 09:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, így nem. Egy szülőpár gyermekei csakis ugyanazt a vezetéknevt viselhetik.
2011. márc. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sőt, én úgy tudom, hogy ha házasok vagytok, akkor azt már a házzasságkötésnél meg kell mondani, hogy a születendő gyermek milyen vezetéknévre fog hallgatni. de lehet, hogy ez csak ott érdekes, ahol nem veszi fel a feleség a férje nevét, vagy csak részben
2011. márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!