Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatás, fogamzásgátló...

Szoptatás, fogamzásgátló szedése, szoptatás abbahagyása? Kérdés alul:

Figyelt kérdés
Hogy van az, mikor valaki szoptatás közben fogamzásgátlót szed, majd már nem szoptat. Egyik napról a másikra kell áttérni másik gyógyszerre? Mert pl az Azalia is csak addig hat, míg szoptat az ember. De a szoptatást is gondolom fokozatosan hagyja el az ember, legalábbis legtöbbször nem úgy megy, hogy egyik nap még igen, másik nap már nem. De akkor hogy megy a gyógyszerrel? Egyenlőre még nem aktuális, még szopizunk, csak próbálok előrelátó lenni! Tudtok segíteni ebben? Kinél hogy volt a váltás?
2009. jún. 26. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem váltottam , a Depo-proverát kaptam ez egy injekció, hatása 3x28 nap. Pont jövő hónapban jár le egy szombati napon, még előző héten elmegyek a dokihoz mert már beszéltük h a szoptatás befejeztével nyugodtan vissza lehet állni a régi gyógyszerre. Azt az időt míg el kezd hatni a tabletta megoldjuk más fogamzásgátló módszerrel :)

Szerintem az a legtisztább ha megbeszéled a dokiddal, h ő mit tanácsol ez ügyben, mert akkor tuti személyre szabott lesz a válasz.

2009. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Persze, az lesz majd a legtisztább, csak kíváncsi voltam, gyakorlatban hogy ment ez másnál!
2009. jún. 26. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Addig míg átállsz, más fogamzásgátló módszert kell alkalmazni. Persze beszéld meg a dokival! Nekem is ez a bajom, csak én nem elhagyni szeretném a szoptatást, hanme apadok. Nagyon kevés a tejem, így nem mertem elkezdeni az Azáliát, mert még nem kellene a kistesó. Így mi maradunk a guminál, míg teljesen el nem apadok. Ezt pont ma említettem a dokimnak és nem mondott rá semmit. Vagyis szerinte sem kellene elkezdenem, míg kevés a tejem. Én nem bízom abban, hogy ennyinél még védelmet nyújtana. Beszéld meg a dokival!
2009. júl. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, egyenlőre még nem aktuális, csak szeretek előre látni, legalább abban, amiben lehet. Egyenlőre van tejem, a baba is szív, de valószínűleg majd a köztes időben óvszerrel fogjuk mi is megoldani. Köszi a választ!
2009. júl. 14. 08:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Bár én nem mertem szedni szoptatás alatti tabit (amúgy az Azalia is az? én úgy tudtam , csak a Carazette van...), de szerintem úgy lehet, hogy fokozatosan elhagyod a cicizést, addig szeded a szoptatós tabit, és ha már nem szopik monjuk 2-3 hete, akkor kezdeném a másik tabit.

De doki, védőnő segít ebben biztos.

2009. júl. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!