Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy hívják az 1 évnél nem...

Hogy hívják az 1 évnél nem idősebb gyermekedet? Milyen nevet választottál a születendő gyermekednek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 09:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az en fiam mar 2 eves lesz ezert nem irom le az o nevet :)

De sok baba szuletett mostanaba felenk, igy ha nem banod leirom a nevuket :)


Livia,Debora,Gabriella,Gloria,Sara,Palma,Anna(lanyok)

nyaron lesz meg egy kislany: Mirjam lesz a neve

Manuel,Edvin,Gergo,Zalan (fiuk)

2011. márc. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hova tűntek a hsználatból a magyar nevek?
2011. márc. 30. 08:22
 13/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az embereknek jobban tetszenek a nem magyar nevek. Mi ezzel a gond?


Egyébként Kornél

2011. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

En sem ertem,hogy miert kell mindenkeppen magyar nevet adni a gyereknek. Amugy en voltam az aki felsorolta,hogy mostanaba milyen nevet kaptak a babak nalunk es igazan rosszul esik,hogy erre ezzel a mondattal reagaltal. Ha tudtam volna akkor nem veszem a faradtsagot,hogy leirjam.

Kulonben mar nagyon unom ezt a "csak magyar nev" divatot. Engem pl. kiraz a hideg ezektol a lathatoan eroltetett magyar nevektol ,hogy mind1 milyen bena de csak azert is magyar legyen.

A masik,hogy Zetenyekbol, Zalanokbol, Botondokbol mar annyi van,hogy minden mostanaba szuletett kisfiut igy hivnak.

Az en kisfiamat Erik Tibornak hivjak, jo ez mas teszta mert mi kulfoldon elunk de otthon is ezt a nevet kapta volna. A kovetkezo baba viszont mat Magyarorszagon fog szuletni es nem magyar nevet fog kapni. Egyedul az Akos nev tetszene fiuba de a ferjemnek nem tetszik.

Szoval szerintem adjon mindenki olyan nevet a gyerekenek amilyet akar!!!

2011. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Félreérthetően fogalmaztam. Elnézést.


Hova tüntek azok a nevek, amik magyarúl is normálisan hngoznak?


PL itt van szegény Sara. (Sára lett volna és az ékezet lemaradt, vagy Sarah h-nélkül?) Vagy csak magyarangolosítva van? (mint, a "LÁJKOLOD?" \szereted?\ szó bekerült a magyar szavak közé)


Én nem arra gondoltam, hogy a gyereknek a Béla, Mikolt nevet kell adni (vagy valami Ősmagyar hülyeséget), csak szerintem azt is számításba kellene venni, hogy milyen környezetbe nő fel a gyerek és hogy mi a vezeték neve szegénynek (lásd \létező név\: Kovács Tarzan Manuel).

A furcsa nevű gyerekeket már az oviban szétszedi 5 perc alatt.

Én a Beverley, Bridget, Britany (és ez csak egy pár B betűs förmedvénynél tartok) korszakba születtem bele. Szerencsémre Édesanyám nekem megkegyelmezett. A baráti köröm 20%-a változtatta meg a nevét mihelyst 18 évesek lettek. (2 még 18 évének betöltése előtt, mert ezt kérte szülinapjára).

Akkoriban ezek a nevek azért kerültek használatba, mert a szülők azt gondolték, hogy: "Engem pl. kiraz a hideg ezektol a lathatoan eroltetett magyar nevektol ,hogy mind1 milyen bena..."

Ma meg csak kiröhögjük őket.


Ha nem magyarországon élsz, akkor meg miért kéne valami "törzsi" magyar nevet adni szegény gyerekeknek?


Én csak azt mondom, hogy ésszel.

De mindenkinek meg van a maga joga, hogy hogy hívja a saját gyerekét. Ebbe senkinek sincs semmilyen beleszólási joga. És senkit sem akartam leszólni.

Ha bárki így érezte, akkor elnézést kérek.


Én sem magyarországon élek. Olyan neveket keresgélek, amik otthon is ismertek és úgymond "forgalomban vannak", mert nem akarom, hogy csórikámnak 3X kelljen bemutatkoznia, majd lebetüznie a nevét ha hazamegyünk, vagy ha itt kérdezik tőle.

2011. márc. 31. 10:09
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a Mikolt nem csúnya név. Lehet, hogy ősmagyar, és akkor már eleve el kell zárkózni? A Sára meg tömegnév.
2011. márc. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nálunk a környéken most ilyen nevű kicsi babák születtek:


Szimonetta, Johanna, Angelika, Cintia, Petra

Dávid, Gábor, Bálint, Bence, Kristóf, Szebasztián


Ezek közül nekem a Petra, Dávid, Kristóf tetszik.

2011. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A "Sara"-t azert irtam igy mert nincs a gepemen ekezet, tehat mashogy nem tudtam volna irni. Amugy a felsoroltjaim kozul egyedul Debora szuletett itt kulfoldon a tobbi a magyar ismerosunk gyerekei.

Multkor olvastam pl. itt a Magor es a Fabian neveket, hat kiraz toluk a hideg....

Amugy meg az en fiamnak eddig mindenhol megertettek a nevet es le is tudtak irni.Nagyon jol valasztottunk (Erik)

2011. márc. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!