Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes mellet kaphatok munkanélk...

Gyes mellet kaphatok munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés

Álláskeresőnek vagyok bejegyezve, 3 havonta le kell jelentkeznem. Júniusban letelik az egy év, akkor utána nekem is jár a segély?


Abból gondolnám, hogy ugyanúgy jegyeznem kell a kiskönyvbe munkahelyeket, mintha valóban keresnék. A hölgy azt mondta azért, mert a gyest illetve az álláskeresés nem függ össze.


2011. márc. 30. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyes mellett nem jár munkanélküli!

Legalább is én igy tudom!

2011. márc. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kisnita ***** válasza:
Nem kaphatsz. Én is regisztrálva voltam egy ideig a munkanélküliben, de ott dolgozik anyukám szomszéd asszonya és ő mondta, hogy szerinte töröltessem magam mert feleslegesen járok be pecsételtetni mert azoknak se tudnak munkát biztosítani akik nem gyesen vannak meg amúgy se kaphatnék tőlük semmilyen támogatást. Így hát töröltettem magam, mondta az ismerősöm, hogy ha lesz valami nekem való munka akkor úgy is szól, de feleslegesen ne járjak be. Messze is van meg mindig gyerekkel megyek mert nem tudom kire hagyni és buszon húzni-vonni nem egyszerű még ha nem is gyakran kell járni...
2011. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom hogy az nem jár. de azt viszont kérdezném az előttem válaszoloktól és támogatott tanfolyamra lehet menni?
2011. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem jár , mert egyszerre csak egy állami támogatási rendszerben szerepelhetsz, de válaszd a magasabb összeget, illetve, ha a párod csak 6 órában dolgozik ő kérheti a gyest, vagy a nagyszülő ha nyugdíjas és akkor te maradhatsz munkanélkülin!

Szia!

2011. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kajszika válasza:

szia!

én munkanélkülin voltam mig gyest nem kaptam.szüneteltetve vagyok a munkanélkülin és igy kapom a gyest.ugyhogy még marad 56 napom a gyes lejárta után a munkanélkülit nem használtam fel az egy évet.

2011. ápr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak az egyik ellátás jár! Amikor megszülsz, be kell jelentened a munkaügyi központban, én is így voltam.
2011. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kisnita ***** válasza:

21:42-nek! Igen lehet menni, de csak akkor ha a tanfolyam nem lépi át a heti 20 órát. Nekem azt mondta az ismerősöm, hogy náluk ilyen tanfolyam nem is szokott indulni. Egyetlen egyszer "indult" egy angol nyelv tanfolyam külön kismamáknak, de az sem indult el mert nem lett meg a létszám. Én jelentkeztem rá, de hiába, 12 főtől indult volna és összesen 2-en voltunk akik jelentkeztünk és 16 főt vártak. Szóval...


Én azért is vagyok bajban mert ha akármilyen tanfolyam is indulna valószínű nem jutnék be (már voltam angol alapfokra felvételizni) mert 2007.-ben már elvégeztem egy munkaügyi által támogatott pedikűr-manikűr-műköromépítő tanfolyamot.

Ha indulna olyan ami engem érdekel akkor meg tudnám oldani, hogy vissza mondom a gyest és addig rábízom apumra a gyereket és eljárok tanfolyamra, de tuti nem vennének fel.

El kell gondolkodni, hogy megéri e. Mert ha te még nem voltál munkanélkülis tanfolyamon akkor jó esélyed van, hogy felvesznek, főleg ha nincs még szakmád csak 8 általános vagy érettségi. Viszont ha nem találsz olyan tanfolyamot amit gyes mellett le tudsz rakni (és sajnos nemigen fogsz találni) akkor meggondolandó. Mert ha visszamondod a gyest, elmész tanfolyamra és ha a megszerzett szakmával nem tudsz elhelyezkedni akkor bebuktál mert a gyest már nem igényelheted vissza. Szerintem ezt úgy lenne érdemes, hogy például gyes lejárta előtt 5 hónappal elmész tanfolyamra és addig ugye több pénzt kapsz mint a gyes összege meg szakmád is lesz. Viszont előbb veszélyes elmenni szerintem...

2011. ápr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!