Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férjem regisztrált...

Ha a férjem regisztrált munkanélküli és az is akar maradni akkor is igényelheti a gyest?

Figyelt kérdés
Természetesen pénzt már nem kap semmit ezért szeretnénk a gyest de fontos, hogy regisztrált munkanélküli maradhasson.
2011. aug. 26. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem, bár itt nem írja. Ki tekinthető álláskeresőnek, és mi illeti meg?



Álláskereső az a személy, aki munkaviszonyban nem áll és az egyszerűsített foglalkoztatásnak minősülő munkaviszony kivételével egyéb keresőtevékenységet sem folytat, oktatási intézmény nappali tagozatán nem folytat tanulmányokat, öregségi nyugdíjra nem jogosult, valamint rehabilitációs járadékban nem részesül, munkát akar és tud vállalni, a mielőbbi elhelyezkedés érdekében a munkaügyi kirendeltségen nyilvántartásba veteti magát és a kirendeltséggel együttműködik.



Az együttműködés keretében az álláskereső rendszeresen, a kirendeltség által megadott időpontban személyesen felkeresi a kirendeltséget, a felajánlott munkát, képzési lehetőséget, munkaerő-piaci szolgáltatást, munkaerő-piaci programban való részvételt elfogadja és önállóan is aktívan keres munkát. Igaz, nem tud együtt működni, ha GYES-en van, hiszen nem tud mellette munkát vállalni.

2011. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De 4 órában tud.
2011. aug. 26. 13:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, de közmunkára hogy megy GYES mellett, ha küldik?
2011. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Milyen közmunkára??? Nem kap semmilyen ellátást csak regisztrált munkanélküli.
2011. aug. 26. 13:59
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért akar regisztrált munkanélküli lenni? Nem kap BPJ-t?
2011. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért mert szeretne hamarosan egy vállalkozást beindítani és ahhoz kapna támogatás a munkaügyi központtól de csak akkor ha akkor is regisztrált munkanélküli. Pénzt Ő most nem kap semmit, semmi szociális segélyt meg semmit ezért gondoltam, hogy a gyest igényelhetné mert én meg lemondtam mert visszamentem dolgozni papíron de igaziból nem, mert várom a kis tesót, csak a szabikat vettem ki.
2011. aug. 26. 14:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel a munkaügyi központot és kérdezd meg, hogy van ez.
2011. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az lesz. Azért köszi!
2011. aug. 26. 14:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia, igen attól még regisztrált munkanélküli lehet,én is így vagyok, és gyesen vagyok a kisfiammal
2011. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igen,mivel a GYES alanyi jogon jár.
2011. szept. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!