Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik jobb ha...

Szerintetek melyik jobb ha valaki a gyerekének olyan nevet ad ami ritka, különleges vagy olyat ami gyakori?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 06:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
a legjobb ha olyat adsz amiert nem lesz kifikazva se az oviban se a suliban es se a munkahellyen. 1nev amit mindenki könnyen kielyt, egy nev amely az eleteben inkabb elönyöket mint hatranyokat okozhat...figyelj nem megbantas kent irom se neked sem a többi olvasonak, de az elsö benyomas igen is fontos..es ez a nevvel kezdödik... beadsz egy allaskeresöi hirdetest nevvel Innamaia, senki nem igen tudja kit is takar ez a nev, de ez a nev egy ritka török nev., nah es egy hidetest adsz fel Felix nevvel(ferfinev) egyböl hitelesebb es komolyabb valakit takar... Megha nem is az... ez sajat tapasztalatom! nem zagyvasag, de az elet tenyleg tanit , a szülök elsö lepese igen is h fontos!, a jövendöre
2011. ápr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%

Nekem amik tetszenek,azok gyakoriak és cseppet sem különlegesek.Engem nem érdekel melyik van a lista élén,hátulján,melyik nincs rajta stb. Ha a Dorottya tetszik akkor nem fogok Rozalindát vagy Emerenciát adni a gyerekemnek.

A nagyon különleges névvel sokkal inkább csúfolás tárgyává válhat valaki,ha felnő akkor is 3* kérdeznek vissza az okmányirodában vagy a munkahelyen,stb. Általában szerintem az ellenkező hatást kelti,mint amire a szülők számítanak.Én ezért választok hétköznapi nevet egyrészt,másrészt meg 10-20 év múlva úgy sem lehet tudni mik lesznek a legnépszerübbek. Egy átlagos név pl Lajos viszont sosem fog megrökönyödést kelteni,max ódivatúnak tünik

2011. ápr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól is függ, hogy átlagos, vagy ritka vezetéknévről van-e szó. A miénk nagyon ritka, így átlagos nevet adtunk. Egy bonyolult névvel már nagyon durva lett volna a hangzása. Viszont ha mondjuk Tóth lenne a vez. nevünk, akkor simán adtam volna különlegeset, nagyon ritkát, mert azok közül is nagyon tetszik egynéhány. Hogy ne az én gyerekem legyen abban az évben az ezredik Tóth Anna. Bocs a Tóthoktól, Az én lánykori nevem is hasonlóan gyakori, amelyhez viszonylag ritka keresztnevet kaptam, és mindig is örültem neki, hogy nincs rajtam kívül még 5 ilyen nevű az osztályban. Szóval mindkét álláspontot megértem :)
2011. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!