Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortából a bevált vagy a...

Tortából a bevált vagy a különleges lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Unokahugom ballag, és megkért, hogy a ballagási ebédre én süssem meg a tortát. Azon töprengek, hogy ilyenkor a bevált, mindenki által dícsért saját specialítás a jobb, vagy inkább egy újabbal rukkoljak elő, ami már itt a fejemben?

A régi: ragacsos csokitorta mascarpónés tejszínnel

Az új: tejszínes máktorta vagy mangós tejszínes torta


Neki mindegy, a lényeg,hogy én süssem. :)

Csak kíváncsi lennék a többség véleményére...


Köszönöm!


2011. márc. 28. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

A bevált recept előnye, hogy már többször megsütötted, igy szinte biztos a siker.

Az új: biztos hogy sikerülni fog?

2011. márc. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Hát nekem a régi tetszik, az új számomra elég undorító.. máktorta..:S A mangó hányinger ízéről ne is beszéljünk...
2011. márc. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a régi! A csokitortát általában mindenki szereti, ezzel nem nagyon lőhetsz mellé, de a mákért és a gyümölcsös tortákért nem mindenki rajong. Úgyhogy én a régit választanám.
2011. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Csináld meg mindkettőt! Aki nem szereti a mákot vagy a mangót, az sem marad így hoppon.

És csak bátran! Én anyukám szülinapjára vállaltam be egy százéves recept alapján oroszkrémtortát, külön nehézség, hogy az a kedvence és nagyon nem mindegy neki, hogy van elkészítve. Előző nap már sírtam, szétesett, szétfolyt, nagymamám biztatott, hogy ne adjam fel, és végül sikerült elkészítenem élete legjobb oroszkrémtortáját!! Szerencse, hogy nem dobtam ki a felénél, ahogy szerettem volna...

Ha bátran vágsz bele a dologba, akkor sikerülni fog egy jó torta! Csak hajrá :)

2011. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Biztos nagyon ügyes vagy, ha ilyen tortákat meg tudsz sütni. Én a Te helyedben csinálnék egy próbasütést szűk családi körben a ballagás előtt, ha van rá módod. Nekem a mangós tortára összefutott a nyál is a számban, meg az valahogy olyan idény jellegű az egzotikus gyümölcs miatt.

A végére egy kis off: a mascarponés és a mangós torta receptjét megsúgnád nekem? :)

2011. márc. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Arra hajlok, hogy kettő lesz, mert leszünk 16-an. Vagy emeletes tortának kell lennie, vagy kettőnek, hogy elegendő legyen. A sütésben nem vagyok kezdő, nem félek attól, hogy elrontanám... :)

Csak egy kis változatosság, meg ugye, a kihívás.

2011. márc. 28. 14:47
 7/13 A kérdező kommentje:
Még csak a fejemben állt össze a recept, ha kész lesz, ígérem menni fog. Addig keresek egy szülinapost, akinek kikísérletezhetem és megsüthetem.
2011. márc. 28. 14:49
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Végül is 16 embernek kettőt is süthetsz, és így csomagolni is tudtok belőle. Ha kettőt csinálsz, akkor én a régit választanám, mellé pedig a mangósat. Így lesz egy csokis és egy gyümölcsös torta is. A csokis mascarponés tortarecept engem is érdekelne. :)
2011. márc. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Holnap felteszem, de most felébredt a lányom, és így nem megy... :)
2011. márc. 28. 15:07
 10/13 anonim ***** válasza:

a ballagás még odébb van, addig nyugodtam próbáld ki,amire gondoltál.úgy könnyebb lesz eldöntened, hogy

melyiket válaszd, sőt addig még új receptre is bukkanhatsz.

sok sikert:)

2011. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!