Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 éves vagyok, babát tervezün...

21 éves vagyok, babát tervezünk, mégis a korom miatt nem vesznek komolyan. Miért?

Figyelt kérdés
A munkahelyem tele van 30-35 éves egyedülálló, vagy házasságban élő, de gyerek nélküli nőkkel. Folyton azt hallgatom tőlük, hogy én még milyen fiatal vagyok, milyen messze van még a házasság, gyermekvállalás. Ezzel szemben én boldog, stabil párkapcsolatban élek, babát tervezünk. Miért ilyenek?
2011. ápr. 5. 22:25
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos én is kezdek rájönni, hogy még jó ideig nem fognak komolyan venni. Próbálok nem foglalkozni az ilyen megjegyzésekkel, de nem könnyű csendben maradni.


Én sem kritizálom azt, ahogyan Ők élnek és azt, hogy mi az értékrendjük. Pedig, ha akarnám, én is megtehetném...

2011. ápr. 5. 23:14
 22/33 anonim ***** válasza:

ma 23:11


Sokszor nem kell elmondani, elég csak utalni rá.


Mindegy!


Számomra alap volt mindíg is, hogy munkahelyen magánéletről, szabadidőről egy szót se, csak munkáról.

2011. ápr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

De mivel utaltam? :D Hát semmivel. Szóba sem jön az én magánéletem.

Mostmár légyszi tényleg hagyjuk ezt.

2011. ápr. 5. 23:15
 24/33 anonim ***** válasza:

ma 23:14


Hát ha akarnád megtehetnél bármit.

Akár haza is mehetsz.

Nálatok úgylátszik így nyilvánul meg a hierarchia, nem szabad rá reagálni negatívan.

Nyelni kell és kész, úgysem tart örökké.

2011. ápr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Szia!Én azt mondom ne foglalkozz velük.Én 21 éves vagyok 6 éve vagyok a párommal,tavaly májusban vettünk házat.Jövő hónapban lesz az esküvőnk és Júliusra várjuk első kisbabánkat.Hidd el nekem is nagyon sokan jöttek azzal hogy fiatalok vagyunk stb.de ez engem nem érdekelt.A párom 25éves,szeretjük egymást jól megvagyunk.Nem kell az emberekkel foglalkozni nagyon sok rosszindulatú van még olyan is akiről nem is gondolnád.Nyugodtan vágjatok bele a babaprojektbe,sok sikert kívánok nektek.
2011. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Én 21 évesen szültem, sokan mondták, hogy fiatal vagyok , elrontom az életem stb. Rólam ezek leperegnek, megkérdezem, hogy nekik miért fáj, hogy ha nekem rossz lesz, azt mondták, hogy ők csak jó tanácsot adnak. Mondtam, hogy nincs szükségem jó tanácsokra, ill. semmilyen tanácsokra. Szerintem nem kell ezzel foglalkozni.

Nekem van olyan ismerősöm, aki csak azért ment hozzá 38 évesen egy férfihez, mert nagyon akart gyereket. 2 évvel később elváltak.

2011. ápr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Én is 22 évesen szültem, és speciel én elcsesztem az életemet vele. (Persze a fiamat imádom, ő az életem értelme). De az apja lelécelt (5 év után), én nem fejeztem be a sulit, anyagi körülményeink nem voltak megfelelőek, tapasztalatom kevés volt, az élethez is, a munkához is. Embert próbáló idők voltak!


Ha újra kezdhetném, csakis 30 fölött és biztos egzisztenciával, jópár éves partnerkapcsolattal szülnék gyereket.

2011. ápr. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Az, hogy van egy több éves párkapcsolatod, még nem biztosíték arra, hogy nem fog elhagyni a párod x év múlva, szerintem!

Tégy a saját belátásod szerint, de én a helyedben belevágnék!

2011. ápr. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen mentem hozzá az akkor 32 éves páromhoz, egyetemre jártam. Egy év múlva rám jött a dili, hogy most szeretnék babát, mindent átbeszéltünk, páromnak jó munkahelye van, saját tehermentes lakásunk (pici, de a miénk), eldobtam a fogigátlót és 10 hónappal később jött a fiunk :) Nem voltam még 21 se. 3 év telt el és mindenórás terhes vagyok a kistesóval :)

3 év alatt elvégeztem az egyetemet, meg még 2 egyéves OKJ képzést, most csinálok egy 2 éves FSZ képzést is, bár ez most szünetel nekem a szülés-gyermekágyas időszak zavartalansága érdekében. De szeptembertől folytatom. 24 éves vagyok, ha rám nézel max 19nek látszom, de kértek tőlem személyit még tavaly ősszel is, mikor nem volt velem a fiam. Csíktalan a bőröm, 20 kilót szedtem fel az előző gyerkőccel, 23-at adtam le fél év alatt, most is így leszek szerintem. A terhesség a bőrömet és a hajamat gyönyörűvé tette, egészséges és boldog vagyok. Gyűjtögetem azokat a dolgokat, amiket más nők körülöttem a gyermekáldást halogatva gyűjtenek (pénz, "egzisztencia", szakma). Nem maradt ki a buli sem az életemből, egyedül amiatt leszek hátrányos helyzetben, mert a munkáltatók nem szívesen alkalmaznak teljesen pályakezdő+még kisgyerekes (pláne többgyerekes) fiatal nőket. De 3 évem van még, hogy ezen gondolkozzak, ezalatt meglesz a 4. sulim, esetleg nyelvvizsga. Pénzt nem tudunk félre tenni, de nem szórjuk el, befektetem most magamba, később megtérül. Ha lehetne második lehetőségem, az egyetemet eleve levelezőn kezdeném, és teherbe esnék még fiatalabban! A páromban nem csalódtam, tudtam hogy jó apa lesz és az is. És nekem is sokan mondták, hogy de fiatal vagyok, minek megyek férjhez, minek szülök, stb, ÉLJEK még...hát nem tudom, szerintem éltem ezalatt az 5 év alatt annyit, mint más 10 alatt (voltam 2 évig bulizós egyetemista, előtte vad rocker évig a gimi alatt, fiatal menyasszony, voltam terhes vizsgázós, fiatal anyuka egy csomó tantárggyal, friss diplomás 2 évessel, szintén vizsgázós bölcsis gyerekért szaladós, kismama örökmozgó 3 évessel....stb). Bátran vágj bele, akinek nincs hozzá köze, annak ne mondj semmit, hadd vágja a pofákat. Fognak ők még irigykedni, mikor ők 40 évesen próbálják összehozni az elsőt....

2011. ápr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Irigyek rád!Szép vagy,fiatal vagy,és még nincs úgy elsz....va az életed mint nekik!Bármit megadnának hogy cserélhessenek veled!
2011. ápr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!