Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak a lányommal...

Mit csináljak a lányommal hogy végre aludjunk? Cumi kérdés.

Figyelt kérdés

13hónapos a kislányom és borzalmas rossza alvó,mindég is az volt. Nappal és este is altatni kel,kész tortúra. Hiába álmos nem akar aludni. Éjjel ha kiesik a szájából a cumi elkezd nyöszögni,ha nem kapja meg rögtön ordít. Van hogy 1-2óránként is a cumit dugdosom a szájába. Olyan is van hogy felül,vagy feláll de a szeme csukva van. Már ott tartok hogy kivagyok,nem bírom tovább alvás nélkül!

Szégyellem de az idegeim is kivannak. Mit csináljak???


2011. ápr. 6. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem eléggé elrontottad a lányodat.

Az, hogy hogy alszik el, azt neked kell megtanítanod. Legyél következetes, alakítsd át a szokásait. Rakd le a kiságyba, és tanítsd meg egyedül elaludni.

A cumiról meg szoktasd le.

Ez így rosszul hangzik, de hidd el, ezek után lesznek csak normális éjszakáid.

2011. ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hogy csináljam???

Pici korától nem jutok vele sehová. Hiába teszem le az ágyába,éktelen ordításba kezd. Belelilul,és inkább megfullad mint hogy abbahagyja. Mindég is ez volt, próbálkozom,csak próbálkozom ő meg visít hisztizik. Már egyre rosszabb,annyira hisztis és akaratos hogy levegővételre sincs időm mellette.

2011. ápr. 6. 19:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg esetleg homeopátiás "nyugtatót"...chamomilla is kicsit nyugtatja őket, illetve a Sedatif Pc, de azt nem tudom, hogy milyen kicsi kortól lehet adni... meg próbáld meg nagyon lefárasztani, sokat legyetek levegőn fusson sokat, és legyen esti szertartás...nálunk a következő, fürdés, utána tejci, mese olvasás, vizet iszik pár kortyot puszi anyának apának és úgy kapja meg a cumit (2 éves a fiam, és eszemben sincs még elvenni a cumit tőle, ha attól nyugszik meg, akkor ne tedd, igaz mi csak alváshoz adjuk oda neki, ha fel kel akkor leteszi a polcra a kisvakond mellé aki vigyáz rá, úgyhogy nem veszem el, mert így legalább megnyugszik, éjjel is(amúgy az én fiam is hisztis)).És az, hogy elrontottad, az kicsit erős így látatlanban, de legyél kicsit következetesebb és keményebb, meg kell tanulnia, hogy aludjon el, főleg, ha még lesz kis tesó is...sok szerencsét és kitartás
2011. ápr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ezt a 14 hónapos babámról, mert nálunk teljesen ugyanez a helyzet. Csak nekem fiam van. Sajnos én sem tudok megoldást erre.
2011. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,a te fiad mikor és hogy alszik el?

Azért megnyugtat hogy nem vagyok ezzel egyedül.

2011. ápr. 6. 21:09
 6/14 anonim ***** válasza:

Sedatif PC már adható neki.Nekünk is a doktornő javasolta.Ha elkezded adni neki, de 3-4 nap után nincs hatása, akkor később sem lesz.

Esetleg este adhatnál neki egy csésze Rooibos teát.Az lenyugtatja.

Nekem nem kell felkelnem, hogy a lányom szájába tegyem a cumit, mert foszforeszkálóst vettem.Megtalálja a sötétben.Ha viszont a másik lenne nála, akkot 62x kellene ugranom.

2011. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

14 hós a kisfiam. Nálunk is hasonló a helyzet, ne stresszeld magad! Én este mellé fekszem, idáig már eljutottunk és ha elaludt, becsempészem az ágyába. Napközben a séta közben alszik el a babakocsiban. Én már a cumiláncon gondolkodtam, hogy a pizsijére kellene tűzni, mert nálunk keresi, de sokszor a bokájánál találom meg én is a pipáját, jó hogy ő nem találja akkor. Nekem ezt a melléfekvős módszert ajánlotta a védőnőnk. Először neki sem tetszett, de mostmár szépen elalszik.

Te hogy altatod? És ha több cumit tennél az ágyába, hátha megtalálná akkor.

2011. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én már ezerféleképpen altattam/tom. Ha melléfekszem,minimum 1órát "verekszünk". Rúg,megpofoz feláll az ágyban és ugrál. Ha babakocsiban altatom akkor is legalább fél órát kell rázni hogy elaludjon. Ha meg simán a kiságyba teszem ordít.

Már kisebb korában is próbáltuk a Sedatif-PCt,és a chamommilát is,lehet én adtam fel túl korán,vagy nem jól adagoltam de nem használt.

Az a baj hogy nincs már energiám semmire. Már kezdem azt hinni hogy fáj neki az alvás. Most is az apja rázza a kocsiban,de még mindég nem alszik.

2011. ápr. 6. 22:25
 9/14 anonim ***** válasza:

21:02-es vagyok. A kisfiamat nappal és este is altatni kell úgy, hogy odafekszem mellé és az egyik kezével a felsőm nyakát "birizgálja", a másikkal a cumisüveget fogja. Amikor elalszik, a cumisüveget kicserélem cumira. De van amikor erre felkel és kezdhetem újra.

Éjszaka sokszor felkel (van hogy óránként) és csak úgy alszik vissza, ha iszik egy pár kortyot. Ha ilyenkor csak a cumit adom oda, akkor addig ordít, amíg nem adok neki inni. Előfordul, hogy álmában felül és erre felébred, ilyenkor is nehéz visszaaltatni.

11 hónapos koráig csak tápszerrel aludt vissza, most meg csak teával. Remélem erről is le fog szokni hamarosan, és átalussza végre az éjszakát.

2011. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

21:02-es vagyok megint. Mostanában még egy új "szokása" van a kisfiamnak. Az éjszaka közepén (kb. éjfél-1 óra körül) elkezd ordítani és sehogyan sem tudjuk megnyugtatni. Még a szemét is alig akarja kinyitni. Hiába beszélünk hozzá, felveszük, ringatjuk, cumit adunk, teát adunk, ő csak ordít. Az egyetlen amitől ilyenkor megnyugszik, ha bekapcsoljuk a kedvenc meséjét, annak nagyon szereti a zenéjét. De ilyenkor nézni is akarja, és közben alszik vissza.

Azt gondoltuk, hogy ahogy nő, egyre jobbak lesznek az éjszakák, de csak rosszabbak.

2011. ápr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!