Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adjatok tanácsot! Hogyan...

Adjatok tanácsot! Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy viselkedjen velünk szemben normálisabban?

Figyelt kérdés

Stresszes munkahelyen dolgozik.

2 kis gyerekünk van.

Mostanában üvölt a gyerekekkel, de úgy, hogy zeng a ház, ez mostanában mindennapos.

Belém minden este belémköt valamiért...

Ilyenkor mindig összeveszünk, másnapra megemlítem neki a dolgot, ráfogja az egészet a fáradtságra.

Viszont este kezdődik minden előről.

Lehet, hogy én nem lépek fel vele szemben határozottabban.

Mit tegyek, hogy ne csinálja ezt velünk minden este?


2011. ápr. 7. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Én a helyedben közölném hogy még egyszer megemeli a hangját a gyerekkel szemben akkor pakolhat.

Én úgy vagyok vele ha ideges rajtam töltse ki, azt valahogy elviselem, mert tudom hogy a fáradságtól van.De a gyerekkel egyszer nem engedném hogy megemelje a hangját, én azt sem hagyom hogy a gyereke előtt velem kiabáljon, nem még a gyerekkel... Egyszer elkezdett kiabálni a velem a gyerek előtt, akkor összepakoltam a cuccait, aztán megesküdött hogy többé nem lesz ilyen, azóta se volt

2011. ápr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Én tuti kiraknám a szűrét.Akkor lenne ideje máshol esténként gondolkozni.Figyeld csak meg, visszajön hamarosan.

A férjemnek eddig 2x mondtam, hogy szedje össze a cuccát, és költözzön az anyjához.Ott biztos jobb lenne neki.Érdekes...Azóta tud viselkedni.

2011. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Vaaagy....ahelyett,hogy elköltözéssel fenyegetnéd meg is kérdezhetnéd,hogy akar-e veled beszélgetni,és eseterg,hogy miben segíthetnél neki....


Én a gyerekekkel is beszélnék,hogy apa fáradt,ingerült ezért ne feszítsék a húrt esténként.Sőt úgy intézném,hogy mire apa hazaér már minimális gond legyen velük.(vacsora,fürdés,lefektetés)

Ahelyett,hogy ő bajlódjon még velük,inkább kettesben beszélgetéssel tölteném az időt.

Hagy legyen már joga fáradtnak lenni,és a gyerekek sem állnak meg a növésben ha néha alkalmazkodnak a szüleik igényeihez is.

Hiába én már csak ilyen empatikusan vagyok.:)

Mi a férjemmel felváltva járunk haza este 7-kor fáradtan a stresszes munkahelyünkről.Nekem is jól esik,hogy a gyerekeim vacsoráztatva,fürdetve,pizsamában vannak,a házi készen van,holnapi dolgok össze vannak készítve.Nekem már csak megölelni kell őket,és megkérdezni,hogy milyen napjuk volt....

Ha azt hallgatom,hogy vitatkoznak azon,hogy még nem akarnak fürödni akkor nálam is rövidtávon elszakad a cérna.....(4 és 8 évesek)

2011. ápr. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

1,vagyok, ez mind oké amit az utolsó írt.

De akkor se a gyerekkel ordítson, menjen és verje falba a fejét.Szegény gyerek, gyerek marad akkor is ha apa fáradt...

Mindennek megvan a határa, én rengetek mindent eltűrök magammal szemben, de a gyerekkel szemben nem!Úgy állok hozzá,hogy ketten vállaltunk gyereket, akkor is tudtuk hogy nem lesz minden habos torta!

2011. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

3. vagyok.

Én nem is azt írtam,hogy nyugodtan ordítson a gyerekkel ha fáradt és ingerült...

Én azt tanácsoltam,hogy már eleve kerüljék azokat a helyzeteket,hogy gyerekek miatt felhúzza magát.

Mi négyen egy család vagyunk,ha valaki nem érzi jól magát itthon és ez ingerültségben nyilvánul meg,akkor miért is ne lehetne megnézni azt,hogy mi ennek a forrása,és tenni ellene?

Miért is ne tarthatnánk be egy-két szabályt a gyerekekkel együtt annak érdekében,hogy az a kis idő amit esténként itthon vagyunk nyugalomban teljen?


Mitől lehet egy apa ingerült?Civakodnak,szaladgálnak,sírnak,hisztiznek,visítoznak,ugrálnak rá,ellenkeznek,nem fekszenek az ágyukban.Miért is ne lehetne azt mondani nekik,hogy Anya/Apa fáradt megkérhetnélek,hogy csináld azt amit mondunk a békesség kedvéért?

Ha a férjem ingerült,én előbb kérdezem meg tőle azt,hogy mi a baj és,hogy miben segíthetek,minthogy összepakolnám a cuccát.Én ilyen egyszerűen megoldható dolgok miatt nem vagyok hajlandó zátonyra futtatni a házasságunkat....

És ezt a hozzáállást nagyon jó érzés visszakapni a férjemtől is.:)

2011. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%

Velem és gyerekekkel csak 1x ordított volna, mert úgy kiosztom, hogy meg se mert volna többet szólalni.

Ja és próbáljon meg valaki is belémkötni..elég nagy pofám van

Ha munkahelyi gondja van a párodnak és nem tudja feldolgozni, menjen pszichológushoz, de amit csinál za a lehető legrosszabb

2011. ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Probald neki elmagyarazni, hogy ezt nem erdemlitek meg, te sem, a gyerekek sem, de te legalabb felfogod (ha nem is elfogadod), hogy faradt, ingerult, de a gyerekek ezt nem ertik, csak azt, hogy az apjuk ordit veluk rendszeresen. Tartani fognak tole es nem fogjak ot ugy szeretni. Nagyon fogekony korszakban vannak, ha ez rendszeres, akkor a ferjed is hozza fog szokni ehhez a magatartashoz, nem csak 1-2 hetig fog tartani, hanem honapokig, a gyerekeket pedig nehez lesz ujra maga fele forditani, ha egyszer leesik neki, hogy mit csinal es megvaltozik.


Esetleg elmondhatod nekik azt a tortenetet, amit en meselek most el.

A volt szomszedaink nagyon aranyosnak tuntek, fiatal hazaspar harom kisgyerekkel (1 kisiskolas, 2 ovodas). Apuka dolgozik jo helyen, anyuka reszmunkaidoben, van szep haz, szep auto, a hetvegen az egesz csalad otthon van, stb.

Szoval minden nagyon szuper. De hamar rajottunk, hogy ez egy haldoklo csalad, elsosorban a ferj miatt. Ikerhaz volt, minden athallatszott.

A ferj ahogy berakta a hazba a labat munka utan egybol orditani kezdett. A gyerekekkel, feleseggel egyarant, nem is kicsit, minosithetetlen hangnemben kiabalt es rettenetesen hangosan. Ezt csinalta egy fel oran, oran at, majd elhuzott a mellekepuletben (ott butykolt valamit allandoan). A felesege meg gondolom ingerult lehetett es feltunt, hogy egy ido utan o folytatja az orditast a gyerekekkel. Lefekves elott bejott az apuka es orditott o. Borzaszto volt, en nem szeretek beleszolni masok eletebe, de voltak pillanatok, amikor at akartam menni.

Azutan egy hetvegen kint voltak a gyerekek az udvaron, enekelgettek, ugraltak. Kerdeztem, hogy mi tortent es hatalmas boldogsaggal ujsagoltak, hogy milyen jo most nekik, mert az apukajuk 3 hetig nem lesz otthon, mert messze kell mennie dolgozni es nem fogjak latni, nem fog veluk kiabalni.

Hat, a harom hetbol nem harom het lett, pontosabban a harom het letelte utan valoban hazaert, de elso este folytatta az orditast, ismet orditott a feleseg is, sirtak a gyerekek. Folytatodott minden. Vegul a feleseg kirakta, elvaltak.

OK, ez mar durva eset, de ra kellene vilagitani valahogy a ferjednel, hogy ezeknek a szerencsetleneknek az elete is igy kezdett tonkre menni. Ott sem volt apuka mindig ilyen, nyilvan akkor nem szuletett volna harom gyerek. Csak uj munkahelyre ment, nagy volt a hajtas, nem birta, de nem akart valtani, mert a penz jo volt es csak igy tudtak fizetni a szep haz torlesztoreszletet. De az idegei tonkrementek, szerintem az agya is, elfelejtette, hogy mi is a fontos valojaban. Aztan itt van: vegul nem maradt csaladja, a munkaja megvan, de haza sincs mar, mert igy kulon-kulon mar valoban nem tudtak fizetni, el kellett adni.

2011. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!