Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kerülhetném el a...

Hogyan kerülhetném el a konfliktust?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisbabát várok, éppen a 26. hétben járok! Az ultrahangon azt mondták, kisfiú lesz! Párommal a Kevin, vagy a Sebastian néven gondolkodunk. A párom családja szeret beleszólni a dolgainkba és persze ők akarnak nevet adni a gyermekünknek. Annyira nem tetszik nekik (anyósomnak és a két sógornőmnek), hogy ketten hoztunk döntést, hogy már olyanokat mondanak, hogy mindegy,mi a neve csak a Kevin meg a Sebastian ne!Ma már a sógornőm majdnem hogy sírva toporzékolt, mert finoman megjegyeztem, hogy "a kettőnk gyereke és kettőnk döntése". Erre a válasz, hogy ők lányt akartak és Vanesszát! Kérlek segítsetek, hogy hogyan kerülhetném el a konfliktust, mert mindez napról-napra egyre jobban kikészít, veszekedést meg nem szeretnék! Hárman akarják az akaratukat és a nagy szájukat rajtam érvényesíteni, mert mindezt olyankor teszik, mikor a párom nincs ott! Elkerülni nem tudom, mert anyósomékkal élek, sógornőm meg itt van a szomszédba és napi vendég.
2011. ápr. 9. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérd meg a párodat, hogy magyarázza el Ő nekik, hogy ez csak a kettőtök dolga, és ne szóljanak bele. Hátha rá jobban hallgatnak.

Egyébként meg hagyd rájuk, úgyis az lesz, amit ti akartok, és amikor megszületett a gyerek, akkor úgyis azt a nevet fogják beírni, amit ti mondtok, utólag meg hiába zsörtölődnek, nem tehetnek semmit. Majd belenyugodnak. Ha mégsem, akkor az az ő bajuk lesz, nem Te fogsz idegeskedni miatta.

2011. ápr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is a párod beszéljen velük,ám ha nem megy,akkor hiába nem akarsz konfliktust,szépen,de határozottan le kell őket állítani.Vagy tehetsz mindent úgy ahogy ők akarják,de gondolom ez ki van zárva.Egyébként maximálisan megértelek.Mikor én teherbe estem,velem is ez volt,csak aztán már nem csak a baba dolgaiba akartak beleszólni,hanem már pl.a párom dolgaiba is.Na akkor szépen leállítottam mindenkit aki így viselkedett.Azóta nyugi van .Egyébként egy nagyon nyugodt ember vagyok,de mindennek van határa.
2011. ápr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"ők lányt akartak és Vanesszát! " Szerintem világosítsd fel őket, hogy ez nem megrendelésre megy.

Amúgy ti mindannyian egy fedél alatt laktok? Mert akkor nem tudok mit mondani, ti választottátok azt, hogy úgy vállaltok gyereket hogy együtt éltek a férjed kotnyeles rokonságával, gondolom eddig is ilyenek voltak, hát akkor ezt el kell viselni, amíg nem tudtok a saját otthonotokba költözni. Addig meg a legjobb megoldás, ha következetesen megsüketülsz, ha ilyenekkel piszkálnak.

2011. ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyisd ki a szád és tedd helyre őket. Minél később teszed meg, annál rosszabb!! Ha látják, hogy hagyod, annál inkább csinálni fogják, és ki fogsz készülni! Most harcold ki magad, az önállóságod, mert a baba életébe is bele fognak szólni, és az a vég lesz....

Te már külön család vagy, nem függsz tőlük. Ha nem tetszik, nem kell hogy lássák majd a kicsit...!!

2011. ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, valahogy én is így gondolom, csak veszekedést nem szeretnék, de lassan már megőrjítenek! Mindig azt válaszolom, hogy én sem fogok beleszólni, hogy ők milyen nevet adjanak majd a saját gyereküknek, de egy idő után újra kezdődik minden! Én is attól félek egyébként, hogy a nevelésébe is bele akarnak majd szólni. Már a szobát is lassan berendezik helyettünk. Párom általában játsza a süketet, de valahogy én nem tudok olyan lenni. De megpróbálom, hátha az jobban beválik.
2011. ápr. 10. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!