Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Védő oltás? Csüt. Megyünk...

Edus83 kérdése:

Védő oltás? Csüt. Megyünk 2hós oltásra nagyon féltem pici lányom, minden baba be lázasodik? Hogyan kerülhetném el? Első babás vagyok és már most sírok ha rá gondolok, hogy meg szúrják.

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Szia!Az én fiam egyik oltásnál sem lázasodott be, semmi baja nem volt. Akkor egy picit sírnak mikor megkapják, én mindig elfordulok. Minden rendben lesz!
2010. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem lázasodik be minden baba, de el fogják mondani, mit tegyél, ha mégis. Lehet, hogy sírni fog egy kicsit, de te lehetőleg szedd addigra össze magad, mert a te idegességed miatt fog sírni, és nehezebben tudod megnyugtatni! Maga az oltás kb. 3 másodperc, ha a pneumococcus ellen is beadatod, 2*3mp. Neked a kezét kell közben fognod, hidd el, minden rendben lesz!

Egy első babás anya, aki a gyerkőccel már 5 oltáson túl van! (Mi a férjemmel beadattuk a pneumó ellen is, ezért 5)

2010. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Szia! A kislányom csak a 15.havi oltástól lázasodott be, a korábbiaknál még csak el sem sírta magát, és oltás után sem lett semmi baja! Nem minden baba lázasodik tehát.Nem is jellemző a dokink szerint.

El nem kerülheted. Sokan vallják, hogy előre beadják a lázcsillapítót, de gyógyszert elvileg még hőemelkedésre sem kell adni (orvosilag). Ha meg amúgy sem lene baja, csak kap egy felesleges gyógyszeradagot.

Azt viszont megteheted, hogy az oltás helyét borogatod, az jót tesz!

Remélem segítettem, ne aggódj!

2010. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Én kislányom 4,5hós. Nem volt még lázas szuri után. Én minden szuri után, mikor hazamentünk a szuri helyére tettem neki vizes vattát, következő pelenkázásnál kicseréltem újabb vizes vattára, hogy ne maradjon göb a szuri helyén.
2010. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Az én manóm sem sírt, én puszilgattam közben, így nem is vette észre, hogy lefogták a lábát. ha hőemelkedése volt kapott kúpot éjszakára, és remekül aludt, másnapra kutya baja sem volt. de volt amikor nem lázasodott be.

7,5 hós kisfiú anyukája

2010. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

A védőnő azt mondta, hogy egy fél kúpot adjak a babámnak mikor hazaérünk. 2szer így tettem, semmi baj nem volt harmadszor nem adtam kúpot, be is lázasodott.

Nem gondolom, hogy egy fél germicid c, sokat ártana. Én úgy voltam vele, hogy inkább beadom minthogy a láztól kínlódjon. De ez csak az én véleményem.

Lehet, hogy a tied egyáltalán nem fog belázasodni.

2010. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem már 19 hós a fiam és egyszer se lázasodott be oltás után. Én a doki tanácsára oltás után mindíg adtam neki Germicid lázcsillapító kupot. Miért tegyem ki a láz kockázatának, ha meg is előzhetem ezzel??
2010. márc. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi nem lázasodtunk be, bár nyűgös volt. Amikor adták az oltást, elfoglaltam, hogy rám figyeljen és nekem se kelljen látni amikor beadják (ájulós fajta vagyok)
2010. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm mindenkinek:))
2010. márc. 30. 15:18
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk csak azért volt sírás, mert lefogták a lábait hirtelen. A szuri helyét borogasd amíg a pötty elmúlik.Ez nálunk egy nap volt. Ha hazaértek egy fél germicidet adj neki, semmi baja nem lesz az aluszékonyságon kívül. Lesz még pár ilyen szitu az életében, ez a való világ, ahol te leszel a példakép, úgyhogy szedd össze magad, te vagy az anyja!:)
2010. márc. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!