Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák! Ti nem szeretnétek...

Kismamák! Ti nem szeretnétek váltani?

Figyelt kérdés

Úgy értem, én a szociális területen dolgoztam eddig, de most -nem tudom az anyaság okozza -e ezt a fajta változást, vagy más is van-e így- de szeretnék valami újba belekezdeni. Csak még azt nem tudom, mibe. Amit picike mellett is elkezdhetek. Nem konkrétan iskolába gondolkodok (de ha kell azt is megcsinálom), inkább vmiféle vállalkozás érdekelne.

Van valaki hasonló helyzetben?


2011. ápr. 12. 11:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
igen én is vagyok.nem nagyon van kedvem vissza menni a mostani munkahelyemre.3műszak és elég veszélyes vegyszer és üveg.de sajna itt a környéken nem látok semmi kiutat ahoz hogy váltsak.sajna pénzem sincs hogy belefogjak válalkozásba. igy marad a merengés hogy mi lenne jo.
2011. ápr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Szia!


Nem vagy egyedül. A fiam 8 hónapos, mi is nézegetjük a lehetőségeket. Úgy néz ki, egy kisebb üzletet fogunk nyitni. A szükséges dolgokhoz már árajánlatot kértünk, üzlet helyiség megvan, könyvelővel már beszéltünk...


Ha visszamennék dolgozni, akkor a fiamat kb. egy nap 2 óra hosszat látnám...

2011. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, de most lehetőségtől függetlenül szeretnék csak szabadon ötletelni. Bármilyen hozzászólásból, eszmecseréből kipattanhat egy jó ötlet, még amit lehetetlennek tartunk azt se vessük el.

Aztán hátha mégis kiderül, hogy kivitelezhető...valahogy... az indulás.

2011. ápr. 12. 12:19
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves 12:16!


Ti hogy indultok el? Csak azért kérdezem, mert én pl. semmilyen üzleti tapasztalattal nem rendelkezem.

(Minden információ jól jönne nekem, bármi: amit magad el tudsz/akarsz/lehet mondani -ha nem titkos:)- vagy hogy honnan tudsz tájékozódni, esetleg hasznos oldalak a neten, bármi....

2011. ápr. 12. 12:24
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan vagyunk ebben a helyzetben.

En eredetileg kozgazdasz vagyok, amit szeretek is csinalni tulajdonkeppen, de legutobb amikor szakmamban dolgoztam, akkor nagyon kicsi volt a munkateruletem, nagyon unalmas a munka. Nem egy egesz rendszert kellett atlatnom, csak egy apro reszegyseget.

Utana kulfoldre koltoztunk, gyorsan kellett munka es hirtelen csak egy konyhan tudtam elhelyezkedni, kemeny fizikai munka volt az eleje foleg azutan, hogy nem sokkal elotte meg szellemi munkam volt es nem is sima alkalmazott voltam, ott meg hirtelen nevtelen munkas lettem. De vegul jol alakult, mert olyan helyre kerultem at, ahol pepecselos, diszitos munkat kellett vegezni, ez mar nem igazan fizikai munka volt, hanem kozelebb allt a muveszethez.

Addig fogalmam nem volt arrol, hogy jo a kezugyessegem, ott rajottem, rengeteg dolgot tanultam. Utana szulettek a gyermekeim es hianyzik a munkam, a pepecseles, ezert itthon privatban gyakran vallalok hasonlo munkakat.

Szivesen csinalnam tovabbra is esetleg sajat vallalkozas kereteben, mert kozben ujra Magyarorszagon elunk es jar az agyam, hogy a kinti tapasztalatom alapjan esetleg el lehetne ezt inditani itthon is. De keretem sincs ra, hogy belevagjak, ha lenne, akkor is felnek, hogy belebukok, mert mar nem szuz piac lenne.

Szoval jo lenne valtani, jelenleg ugy erzem, hogy nem akarok megint irodista lenni.

Ugyanakkor most papirmunkat is sikerult vallalnom privatban, rajottem, hogy meg mindig erdekel a szamok, iratok, tablazatok vilaga is. Es az is vonz, hogy ismet elegans ruhaban, csinosan jarjak dolgozni, mert a kiskosztum es a koromcipo tobbet ad az onbecsulesemnek, mint a szakacssapka, feher kopeny es munkavedelmis bakancs.

Hat, nehez dontes.

De mire odakerulok szerintem orulni fogok, ha lesz munkam es penzt vihetek haza.

2011. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

NEM!!

Vállakozó semmiképpen nem lennék.

Anyáméknak üzletük, van, párom is vállalkozó, ez ma MO-oncsak annak való, aki hihetetlenül optimista és egy kicsit mazochista is.

Mindig van valami, oylan extrém dolgoki , amire nem gondolnál:-(((

Az emberről a 10. bőrt is elnyúzza állam, senkit nem érdekel körbetírtozás..

Jövő héten megy a párom bíróségra, mert majdnem 1 éve xarnak kifzetni tőbb mint 1 millót.

Nekem így 40 felé teljesen jó lenne az előző munkehelyem, fix munkaidő és az, hogy legyen viszonylag normális nyugdíjam.

2011. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyelőre úgy tűnik, muszáj lesz.

Hosszú évekig szállodában dolgoztam, általában reggel 8tól este 8ig, később már éjszaka is kellett 12 órázni, de mielőtt eljöttem szülni, már 3 műszakoztam. Élveztem, pörgős és érdekes munka volt, izgalmas, változatos, borravalós :) Most várjuk a második babánkat, úgy érzem, 2 gyerekkel ez a munka és időbeosztás vállalhatatlan. Bár már a gondolat is elszomorít, hogy valószínű nem tudok többé recepción dolgozni :( Eddigi "legjobb" ötletem, hogy megpróbálok utazási irodában elhelyezkedni. De nagyon szeretem a média világát is, végzettség is van, nem tudom kellenék - e 2 gyerekkel, nulla tapasztalattal. Vállalkozást csak akkor mernék indítani, ha megnyernék valamelyik lottó főnyereményét és nem lenne gáz a bukás :) Ha ez megtörténne, akkor rendezvényszervező céget alapítanék :D De mondjuk ha nem is az enyém lenne, szívesen dolgoznék ilyen helyen, bár ez sem túl család barát.....

Húúú, szóval ötletelgetek, ábrándozok. De egyelőre leköt a 15 hónapos kint és a 13 hetes bent, szóval időm van még gondolkozni. Majd meglátjuk, mi lesz egyáltalán kb 4 év múlva ?????


A lényeg: váltani nem szeretnék, de kell.

2011. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék, és nem is váltottam. Azért választottam anno ezt a munkát, mert szeretem. Iroda, de mégsem. Mezőgazdasági szárítóban dolgozom mindenesként. Ez azt jelenti, hogy mázsálok, árut veszek át és adok ki, költségeket számolok, számlázok és könyvelek is. Én imádom ezt. Ebbe a munkakörbe szültem 3 gyermeket. szezonban van 4-5 hétvége mikor dolgozom, de akkor a nagyik nagyon örülnek a kisunokáknak. Olyankor nagyiknák, nagynéniknél nyaralnak a lányok.
2011. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele. A fiam születése előtt a vendéglátásban dolgoztam. A GYED alatt leérettségiztem, azóta meg egyetemre járok, szóval ez nálam egy hosszú folyamat, de én meg pont a szociális szférában szeretnék dolgozni :) Ha meglesz a diplomám, szociális munkás leszek.

Mondjuk az én esetemben ez tényleg nagy váltás lesz, nem is annyira a munka típusa miatt, hanem mert diploma után külföldre is költözünk, ott szeretnék dolgozni (az itteni fizetés többszöröséért), szóval elég nagy terveim vannak.

2011. ápr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

én mázlista vagyok, családi válallkozást rakott apósom a seggünk alá, van lehetőség bővel, illetve ezmellet műkörmözöm, így mázlistának mondhatom magam, mert itthon is tudom csinálni, mellette az üzletekkel is foglalkozhatom ha kell, bár én após stílusa miatt inkább ezekből kivonom magam, és csinálgatom a kis körmös szakmám:)

elég rugalmas, párom is tud délutánonkánt a gyerekekkel lenni, minden nap 2 kor itthon van


ezt csak azért írtam le, hátha kedvet kapsz hasonló kozmetikus, körmös, fodrász szakmához :)

2011. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!