Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi TGYÁS-t és GYED-et...

Mennyi TGYÁS-t és GYED-et kaphatok, ha GYES-ből megyek újra szülni?

Figyelt kérdés

2008-ban 138 E Ft bejelentett jövedelmem volt! 6 hónapig TGYÁS-t, majd 1,5 évig GYED-et katam, most GYES-ben részesülök! Közben nem dolgoztam sehol!

Mire számíthatok?

Érdemes Szülés előtt elmenni legalább szabira, hogy megdobja a pénzt?


2011. ápr. 15. 00:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom a közben nem dolgoztam sehol nem azt jelenti, hogy megszűnt a munkaviszonyod.

Ha él, akkor az ellátások összege attól függ, hogy az igénylést megelőző évben mennyi ideig voltál gyesen. Ha 6 hónapot meghaladóan, akkor a minimálbér lesz az ellátások alapja.

A szabi ezen nem változtat (kivéve, ha 180 nap szabadságod van), viszont a táppénz igen. Vagyis ha neked 6 hónapnál több lesz a gyed a szülés/igénylés előtti évben, akkor érdemes a gyes helyett táppénzre menni. És hogy normális pénzt kapj, a szabikat is érdemes kivenni.

2011. ápr. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, élő munkaviszonyom van! A leírtak alapján akkor semmi lehetőségem nincs a minimálbér fölé emelni az alapot, mivel már a GYES is letelik lassan (júniusban), a következő babát pedig május végére várom!

A TGYÁST sem érdemes a kiírt időpont előtt 28 nappal igényelni? Az sem segít majd a GYED számításnál?

2011. ápr. 15. 23:34
 3/4 anonim ***** válasza:

A te konkrét esetedben 2010 lesz az alapja minden ellátásnak. 2010-ben meg 7 hónapot voltál gyesen, ami annyit jelent, hogy valóban a minimálbér lesz az alap:(

Sajnos ebben nem segít, ha hamarabb mégy tgyásra, mert az is idén lesz már. És mindig igénylést megelőző évet néznek.

2011. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos nem jártam akkor túl jól! :((

Egyébként pontosan júni 19-ig kaptam GYED-et, utánna pedig a GYEST! De ez sem változtat semmin sajnos! :(

2011. ápr. 16. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!