Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés külföldön? Esetleg van...

Szülés külföldön? Esetleg van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Szerintetek mik az előnyei és hátrányai ha külföldön szül valaki gyereket??
2011. ápr. 15. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Nyilvan orszagtol is fugg.

De en ugy gondolom, hogy nem az elonyok/hatranyok miatt szulnek sokan kulfoldon, vagy eppen belfoldon, hanem azert, mert ugy hozza az elet. En szultem kint is, itthon is, de egyik alkalommal sem a szules tenye miatt valasztottam az adott orszagot.

Eloszor azert szultem ott, mert ott eltunk, ott dolgoztam terhesen is, gyerekkel is ott szerttunk volna meg elni. Semmi penzert nem hurcolkodtam volna haza honapokra, hogy magyar foldon szulethessen a gyermekem.

Masodik alkalommal pedig azert szultem belfoldon, mert mar itt akartunk elni. Tetszett a kinti rendszer, elore sejtettem, hogy szebb emlekkent marad meg bennem a kinti szules es itthon tobb lesz a bonyolitas (igy is lett), de azert szinten nem rangattam volna ki a csaladot honapokra, hogy ott szulhessek.

Az en kinti szulesem elonyei:

- ingyen volt a terhesgondozas es a szules is

- biztonsagban ereztem magam ugy, hogy nem voltam kuldozgetve kethetente vizsgalatokra

- az orvosok, szulesznok, noverek, tehat minden egeszsegugyi alkalmazott ingyen is embersegesen bant velem, nem kellett azert jattolnom, hogy ne legyenek gorombak, ne beszeljenek orrhangon, ne rohogjenek ki a hatam mogott, vagy athuzzak a lepedot az agyamon, itthon ugy ereztem, hogy a korhazi dolgozok 80%-a lekezelo volt (csak azok nem, akiknek fizettem, illetve a lelkes fiatalok). Nyilvan amiatt van ez, mert be vannak fasulva, sok munka, keves penz, de errol szemely szerint nem en tehetek, tehat nem velem kellene bunkozni, vagy csunyan nezni, mert kerdezni, kerni merek

- szuleskor jobbak voltak a korhazi korulmenyek, hamar hazamehettunk, szabadabb voltam

- olcsobb volt a babakelengye es nagyobb a valasztek

- hatrany talan csak annyi volt, hogy nem anyanyelven tortent mindez, bar ez annyira nem zavart, viszont minden uj volt, nem ismertem a rendszert meg hallomasbol sem, igy sokat kellett oknyomozni, hogy mikor hova kell menni, milyen bejelentesi kotelezettsegunk van, munkahelyen hogyan kell intezni ezt-azt, itthon nyilvan lett volna hirtelen harom szomszedasszony, aki elmondja, ott viszont en voltam az elso szulo no az ismerettsegi korunkben

- ott nem volt segitseg a csaladtol, marmint itthon pl biztosan szivesen bekoltozott volna valamelyik nagyi egybol ket hetre, hogy segitsen, ott a lehetoseg nem volt meg, de utolag kiderult, hogy jobb volt ez igy. Igy a ferjemet kertem meg kint, hogy ket hetig szabin legyen, egyutt ismerkedtunk meg a gyerekkel, a nehezsegekkel, az ejszakazassal, azota is tiszteli, becsuli ezt a "munkat", az en osztoneim is hamar kialakultak, mert muszaj volt, nem kellett mas bevalt szokasait atvennem, sajat magamnak alakitottam ki. Igy viszont a masodik szules mar hiaba volt itthon, nem kertem nagyszuloi segitseget, jobb volt az ismert apas-babas modszer.


HOl szulnel es miert kerdezed?

2011. ápr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi most Angliában élünk,és tervezünk gyereket mihamarabb azért kérdezem.Nem szivesen mennék haza azért hónapokra én sem,h ott szülhessek.Én igazából attól félek,h elég gyengén tudom a nyelvet és ,h ebből nehogy hátrányom legyen...nem tudom,hogy miket kell itt elintézni,meg ilyenek.van ismerős,aki itt szült és még itt van most is,de vele nem olyan a kapcsolatom és amúgy is nagyon ritkán találkozunk...
2011. ápr. 15. 18:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Irj privit ha gondolod.

Angliaban elek es szultem 14 honapja.A kovetkezo babat is ide tervezem :)

2011. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A nyelv miatt ne izgulj annyira. Az elso valaszolo vagyok, en is Angliaban szultem pont. Nekem nem igazan volt gondom a nyelvtudassal, de rajtam felbozdulva vallaltak baratnoim is babat, volt, aki kb meg sem tudott szolalni, egy masik is alig-alig ertett, keveset beszelt. Es siman megcsinaltak, terhesseg alatt nagyon rafekudtek a nyelvtanulasra.

Nagyon sok mindent le lehetne irni arrol, hogy mit kell tudni, milyen lehetosegek vannak, hogyan mukodik a terhesgondozas, a munkaltato fele milyen bejelentesi kotelezettsegek vannak, a baba szuletese utan hogyan mukodik a regisztracio, child benefit, tax credit ugyintezes, health visitor (olyan vedono fele) latogatas, milyen kotelezo vizsgalatok vannak, oltasok (bar itt nem kotelezoek, csak erosen ajanlottak), eleg hosszu lenne.

De ha mar a masodik valaszolo jelentkezett onkent erre, akkor irj neki, atadom a lehetoseget, mert nem lenne rovid level, nem tudom, hogy mikor lenne idom mindent leirni.

Sok sikert!

2011. ápr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia

én is itt élek angliában

és mi is tervezzük a babát a közeljövőben, azaz már mostantól

nekünk első baba lesz és remélem,hogy minden rendben lesz így is ,hogy itt szülünk.

nem tudom te ,hogy vagy ezzel ,de ahogy mi ezt eldöntöttük sok otthoni ismerős ,,kedvességből" folyamatosan azzal traktál,hogy milyen rossz döntés, mert otthon sokkal jobb az ellátás stb...

bár szerintünk az irígység beszél belőlük


te is tapasztaltál hasonlókat?

üdv

2011. ápr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

18:15-ös írtam privit!Az elsőnek pedig köszi a válaszokat!

Utolsó!Nekem is mondogattak ezt-azt,de őszintén szólva nem foglalkozok velük,ránk sokan irigykednek amiatt,hogy kint vagyunk,de ez az ő bajuk.:)Remélem nektek is összejön minden!Sok sikert!

2011. ápr. 16. 17:50
 7/9 anonim ***** válasza:
irtam :) most ennyire tellett, de irok meg, csak a lanyom szetszedi a lakast :D
2011. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

En Kanadaba szultem de leirom, hatha erdekel meg :)


En sem tudtam akkor meg jol angolul mikor szultem de nagyon segito keszek voltak mindenhol, a korhazban is.

A fiam kanadai allampolgar lett, sztem ez nagy elony, hatha kesobb meg hasznat veszi az eletben.

Hatranynak azt ereztem,hogy nem volt tul sok vizsgalatom a terhesseg alatt. Nyugodtabb lettem volna ha tobb van de vegulis minden rendben volt a kisfiammal is meg velem is :)

21 honapos kisfiu anyukaja

2011. ápr. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2011. ápr. 18. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!