Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » HOGY IS VAN EZ MOST? Gyes+tp...

HOGY IS VAN EZ MOST? Gyes+tp lehet egyszerre?

Figyelt kérdés
most fog lejárni a gyedem és szeretnénk tesót.megigényeltem a gyest is ha nem jönne össze,de ha mégis akkor ugye tp.re megyek,de akkor kapom a gyest is vagy csak az egyiket lehet?köszi!
2011. ápr. 16. 20:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat az off-ért, de ez nagyon "tetszik":

"tekintettel arra, hogy az anya keresetkiesését a GYES pótolja, így megélhetése biztosított a jogalkotó megítélése szerint. "


Milyen jó a jogalkotó megítélése, hogy szerinte 28850Ft biztosítja a megélhetést, ja bocsánat 38850 a csp-vel.

De az ő milliós fizuja kevés...Na kész, ezt azért így megfogalmazni vicc.

Ne érts félre, tudom hogy nem te fogalmaztad meg.

2011. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Igen, ezen a mondaton az én szemem is megakadt:(
2011. ápr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

sziasztok.

a 2. rosszul válaszoló vagyok.

ne hozzátok rám a frászt kérlek.

én is így tudtam, hogy nem jár és kész.

az én konkrét szitum: TGYÁS-ről mentem táppénzre.

annyira kicsi a korkülönbség, hogy én a két gyerekem között nem kaptam gyed-et. tehát volt TGYÁS, gyes nélkül.

utána lett gyes és táppénz. (sajnos az utóbbi indokolt volt, mivel veszélyeztetett terhes voltam, így a nagyobbik gyerekemet nem én láttam el, hanem a férjem, és kérlek követ sem vessetek rám, jó okunk volt, hogy megtartottuk a babát.) visszatérve: ráadásul nekem annyira szerencsém volt, hogy mindent a MÁK intézett. ők hívták fel közvetlenül a munkáltatómat és egyeztették le az adatokat, a jövedelmem, szóval mindent. úgy emlékszem, hogy egy papírt tényleg aláírtam és ahhoz képest 3 nap múlva megkaptuk a határozatot.

még fokozom, mielőtt a gyerekünk megszületett az utolsó pillanatban kapcsoltam, hogy a gyest akkor le kell mondani és hívtam az ügyintézőmet, hogy jajaj. mivel a MÁK-nál aznap volt a havi zárás (hónap 25-én) már csak egy faxra futotta az időből.

kérlek ne hozzátok rám a frászt, nekem ez mint a karkicsapás úgy ment.

most tényleg nem tudom, mi a helyzet.

2011. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg nem néznek utána, és fizettetik vissza.

Sajnos személyes tapasztalat, hogy a MÁK abszolút nincs képben az egészségbiztosítás ellátásaival kapcsolatban, így nem meglepő, hogy nem tudták.

Főleg, mivel nem egy helyről folyósítják a gyest és a táppénzt, két teljesen külön szerv intézi. ÍGy simán előfordulhatott, hogy kaptad mindkettőt, holott csak az egyikre lettél volna jogosult. Nem feltétlenül fog kiderülni, reméljük a legjobbakat. Viszont javaslom, hogy ülj rá a témára és hallgass róla, mert ezek az ügyek akkor szoktak kipattanni, amikor az ember nekiindul, hogy utánajárjon. Ha mégis kiderül, akkor se ess kétségbe, mert ha rájönnek és vissza kell fizetned, akkor kérhetsz részletet, és kérheted, hogy a kamattól tekintsenek el.


Nagyon sokat kerestél, azért érte meg jobban a táppénz, mint a gyed? Mert ha nem kerestél nagyon sokat, akkor a gyeddel jobban jártál volna.

2011. ápr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

mint a sír.... basszus.....köszi

(nem is értem, tudta a MÁK, hogy táppénz fog járni...)

2011. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, előző (és 2. válaszoló) vagyok.

szerintem azt hidd el inkább, akik a nem-et válaszolták.

ketten válaszoltuk, hogy igen kaptunk ilyen ellátást.

szerintem a mi esetünk a tévedés. tényleg. szerintem sem jár, ezt írja a törvény.

ráadásul én ezt a kérdést soha egyetlen hivatalnak sem tettem fel, mert MÁK közvetlenül intézte a munkaadómmal, tehát nem is igazán tudom, hogy ők ketten "miben tévednek ugyanúgy".

de most egy kicsit azért görcsbe állt a gyomrom.

2011. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!