Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van Magyarországon idegen...

Van Magyarországon idegen nyelvű magánbölcsőde? Lenne rá igény?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudom, mit szeretnék csinálni, ha végzek a sulival, de mivel szeretem a kisgyerekeket és jól mennek az idegen nyelvek, arra gondoltam, hogy összegyűjtök egy kis kezdőtőkét és megpróbálok indítani egy magánbölcsődét, ahol idegen nyelven (angolul, németül vagy spanyolul) beszélnék a rám bízott gyerekekhez. Nem tudom, létezik-e ilyen Magyarországon. Voltam au pair külföldön, ugyanez volt a munkám és nagyon élveztem, a kicsik pedig hihetetlenül gyorsan tanultak, pár hét után már nagyjából megértettek.

Tudom, az átlag magyar családok nem nagyon engedhetnek meg maguknak ilyesmit, de talán a gazdagabbakat érdekelné.


2011. ápr. 18. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az au pair kft- régebben üzemeltetett magánbölcsit ovit a váci utcában ott a több nyelven beszélő baby sitterek voltak akik beszéltek a gyerekekhez meg az óvónők is angolul németül.


most nem tudom még úgy hívják -e őket a régi fontana melletti épületben voltak legutóbb.

2011. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, most épp óvónőképzőre járok, de szeretnék majd elvégezni egy csecsemőgondozó tanfolyamot is.
2011. ápr. 18. 13:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Én szívesen vinném Hozzád a gyerkőcömet. Angol magyar oviba akarom járatni.
2011. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Több angol, német nyelvű ovit is ismerek Budapesten. Talán még mindig lenne rá igény, ha nem horror áron lenne.
2011. ápr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én bölcsődét nyitnék, nem ovit. Az óvónőképzőt is szeretném befejezni, de legjobban a kicsi, 1-3 év körüli gyerekekkel szeretek foglalkozni.
2011. ápr. 18. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Igény biztosan lenne rá, de aki megengedhetne magának egy ilyen bölcsit, annak babysitter-e van, lehet hogy ugyanúgy angol, német, stb anyanyelvű.
2011. ápr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Én angol szakon végeztem és azt tanultam kifejezetten káros az ilyen fajta nyelvtanulás, úgyhogy én semmiképp nem engedném a gyerekemet ilyen helyre. De mondjuk újgazdagékat nem hinném érdekelnék tudományos kutatások, nekik a divathóbort számít.

Viszont ha újgazdag lennék, akkor meg már nem vinném egy emberhez, akinek jól mennek az idegennyelvek, különösen, aki minden nyelven, minden szinten beszél. Inkább egy anyanyelvi, szakképzett személyt keresnék e célra. Semmiképp nem téged.

És ahhoz, hogy egy gazdag család lásson ebben fantáziát igen nagy kezdőtőke kell, nem mellesleg. Egy ház, udvarral, jól felszerelve- szerintem 50-60 millió kell hozzá és akkor szűken számoltam. És oké soknak tűnik egy-egy hónap bevétele (de ez erősen limitált, hiszen 30 3 év alatti gyereket mégsem vállalhatsz-max 10-15-öt), de abból személyzetet, rezsit, étkezést (mert gondolom nem 300 forintos menzakaját akarsz adni gazdag gyerekeknek)biztosítani, bérleti díj, hát azért alaposabb átgondolást igényel ez az ötlet.

2011. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Miért káros a gyerekeknek? Ismerek olyan családokat, ahol a két szülő két különböző nyelven beszél a gyerekeikkel, és semmi bajuk a gyerekeknek. Mitől káros?
2011. ápr. 18. 15:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Nyelvtanár! Nem, egyáltalán nem káros a korai nyelvelsajátítás kisgyermekkorban. Egyrészt saját tapasztalat is, másrészt nem egy nyelvtanár ismerősöm van aki ezt bebizonyította.

Kérdező: Viszont 1-3 éves korban viszont még tényleg lehet hogy nincs sok értelme. Ill. csak akkor ha egy bizonyos idegennyelven beszélsz a gyermekekkel. Igény tuti lenne lá ha nem megfizethetetlen.

2011. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Talán nem káros, de tök felesleges. Viszont igény biztos lenne rá.

Amúgy más a helyzet, ha egy családban két nyelvet beszélnek, mert ott születésétől fogva, anyanyelvként beszéli mindkettőt a gyerkőc.

2011. ápr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!