Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy anyukának kislánya van, de fülbevalót se rakat a gyerek fülébe és fiúsan öltözteti? Ráadásul az sem zavarja, ha elnézik fiúnak a kislányát?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 14:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%

Hogy az anyuka nem egészen lány gyermekre gondolt, amikor babát tervezett....


De mindenképp árt a gyerekének vele.

A fülbevaló még nem is annyira gáz, nem fontos. Viszont minden egyéb területen fontos, hogy biztos nemi identitást alakítsunk ki a gyerekünkben.

2011. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ilyen az ízlése. Az, hogy a gyerek nem rózsaszín tütüben rohangál fülbevalóval, nem azt jelenti, hogy nem kap meg mindent, szeretetet és ellátást. Engem is folyton fiúnak néztek, eleinte mert anya úgy öltöztetett, aztán csak kantáros, piros bélésű farmernadrágot voltam hajlandó hordani, végül, hogy ne nézzenek fiúnak, lett fülbevalóm. Azért nem korábban, mert meg akarták hagyni nekem a döntés jogát, hogy akarok-e fülbevalót vagy sem, mert lássuk be, akár rá lehet fésülni a hajat, akár nem, hiába kicsi az a lyuk, azért látszik, méghozzá az ember élete végéig.
2011. ápr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két lányom van. A nagyobbik 2,5 éves, nincs fülbevalója, és nem öltötztetem habos-babos rószaszín rucikba:-)

Van mindenféle ruhája, kék, zöld is, sőt itthon inkább ezeket használjuk, egész nap jön-megy, lefekszik a földre.

A szebb, lányosabb ruhákat orvoshoz használjuk, vagy akkor ha megyünk valahova.

Ja...és már nézték kisfiúnak kiskorában. Most már látszik hogy lány:-) Félhosszú vörös haja van.

Engem nem zavar mit gondolnak!Én tudom, hogy lány, és ez a lényeg.

2011. ápr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem volt fülbevalóm (még most sincs). Sokszor volt fiú ruhám (bátyámtól és rokongyerekektől örököltem). Igaz, sok barbie babám volt és voltak lányos ruháim is, de pl. rózsaszín ruhám talán csak 1-2 volt. Szerintem azért lánynak néztem ki. Bár 9évesen egyszer fiúnak néztek, de csak nevettünk utánna rajta :D.

Lehet, hogy anyum hibája az, hogy még most is képes vagyok fiú ruhákat hordani (pl. bátyámtól néha kölcsön veszek 1-2pólót, sapit).

Igazából én csak örülök annak, hogy a szüleim nem neveltek nagyon lányos lánynak. Sokkal jobb így.

15L

2011. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Abban, hogy nem talpig rózsaszín a gyerek, nincs semmi rossz. A fülbevalót meg majd eldönti maga. Nekem sem volt, 10 évesen döntöttem el, hogy akarok. A húgom meg nem akart.
2011. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok... Nem lett tőle identitászavarom, hogy hat-hét éves kormig inkább kék, zöld cuccokat hordtam, és szoknyát is csak amikor muszáj volt. Környezetemben, ami kifejezetten kulturált, nőiesnek és igényesnek számítok, mert az is vagyok. Az ilyen zavarokhoz az is kell, hogy ne megfelelő légkörben, ne jó módszerekkel, ne a nemének megfelelően nevelkedjen, a fiús ruhák ne azt jelentik (habár megvan az esélye), hogy amúgy a lányt fiúként kezelik.
2011. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem maganugy, ki hogyan oltozteti a gyereket.

Fulbevalot meg minek??? Ez egy maradando dolog, fiam van, de, ha lanyom lenne, nem rakatnam bele, ha felno, eldonti. Igaz, lanyosan oltoztetnem es divatosan, csak azert, mert nekem ez tetszik es senkinek semmi koze hozza.

2011. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
skandináv országokban meg az az elképzelhetetlen hogy a kisbabáknak fülbevalót lőnek.. amúgy meg valószínűleg praktikus okokból öltözteti úgy ahogy. szerintem ez mindenkinek a magánügye.
2011. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Én az első válaszolóval értek egyet abban,hogy azzal az anyuka nem éppen tesz jót a gyereknek,ha kislány nemű és mégis fiúként "kezeli",nem zavarja ha fiúnak nézik a lányát és lehet,nem is kislányt akart....A nemi identitás kialakulása már kicsi korban is fontos.A gyerek akár bele is keveredhet,most akkor ő fiú vagy lány?

Nekem van fiam és lányom is.Sosem kezeltem a fiamat lányként és a lányomat fiúként.A kislányomat én sem öltöztetem állandóan rózsaszinbe,habos-babos ruhákba,neki is vannak kék cuccai,vagy más szinűek-a fiam után.Ő is szeret autózni,mint a bátyja,de ettől függetlenül,azért engem zavarna,ha elnéznék fiúnak..

2011. ápr. 20. 14:46
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Most egy fiúsabb ruha kárt tesz a gyerekben? nem hinném.

pl. Belgiumban a fiú babákra rózsaszín ruhát adnak, én is csodálkoztam rajta:-)

Az én lányomat is nézték fiúnak, de nem kezelem fiúként.

2011. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!