Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor voltál utóljára méhnyakr...

Mikor voltál utóljára méhnyakrákszűrésen? Ki fogja a gyerekedet felnevelni?

Figyelt kérdés

Mindenkitől elnézést kérek azért, mert így tettem fel a kérdést! Valójában nem is kérdés, hanem felhívás: MENJETEK ÉVENTE ÉS FORDULJATOK ORVOSHOZ MINDEN NŐI NYAVALYÁVAL, NE KEZELGESSÉTEK MAGATOKAT!


És itt a történetem, happy enddel:

Amikor a fiam három éve megszületett, elmentem a hathetes kontrollra. Na, akkor látott utóljára nőgyógyász. Volt azóta kétszer gombám, mint magát halhatatlannak és borzasztó okosnak érző kétdiplomás felnőtt ember, szépen kikezelgettem magam. Mikor végre volt annyi eszem, hogy elmenjek rákszűrésre, 20 Ft-osnyi méhszájsebet találtak gyulladt jelekkel és egy egész kolónia különféle baktériumot és persze Candidát is. 17 napig kellett kúpokat használnom, és a seb még akkor is gyulladt maradt, a doki a cytológiai kenet levéletelekor kereken meg is mondta, hogy ránézésre simán lehet rákos is. 6 napig evett az ideg, hogy mi lesz az eredmény. Meg is érdemeltem. 6 nap alatt 6 évet öregedtem, és ez talán elég volt ahhoz, hogy mostantól évente rászánjak fél órát, és elmenjek szűrésre. (az eredmény egyébként P2 lett, így lehet helyileg kezelni a méhszájsebet). Közben átfutott rajtam minden: még ha kezelhető is a rák (bár a seb mérete alapján, ha rákos lett volna, akkor az már nem az első stádiumot jelzi), itt fogok állni egy hároméves gyerekkel, még a kezelésekre való eljárás is komoly gondot jelent majd, nemhogy a munkából kiesett idő, és az a pénz, amiből élünk másból nem is lett volna pótolható. A gyerekről már nem is beszélve! Mit mondtam volna neki a végén? Anyu hülye volt, most el kell mennie az angyalokhoz?!

Ne legyetek ilyen buták, mint én! Menjetek, ha kell!


2011. ápr. 22. 07:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is épp 3 éves, a szülés óta is rendesen eljárok évente szűrésre - épp tegnap voltam. Nem szoktam minden aprósággal dokihoz rohanni, de ennyit megteszek magamért, hogy legalább szűrésre eljárok.

Örülök, hogy nálad happy enddel végződött a dolog! Minden jót!

2011. ápr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Én minden évben megyek nőgyógyászhoz, és a férjemtől is megkövetelem az urológiai kivizsgálást (prosztata és hererák a férfiaknál). Nálunk ez éppoly alap, mint az évenkénti fogászati ellenőrzés, hiszen szájrákja is lehet az embernek...
2011. ápr. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is eljárok évente méhnyak szűrésre.

De ez nem jelenti azt, hogy nem lehet baj! A vastagbeleteket is szűretitek évente? Nyilván nem. Pedig az is lehet rákos. Mi lesz a májunkkal? Vagy csontbiopszia évente? Mind lehet rákos.

Fontos, és el is kell menni szűrésekre! De ettől nem leszünk sajnos halhatatlanok. :(

2011. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben felkeresem a nőgyógyászom. Én se vagyok nagy orvoshoz járó, de valamiért erre mindig szánok időt. És tudod mit? Valamiért ezt büszkén vállalom is, ha erre terelődik a téma társaságban. Megdöbbentő, hogy hány nőt nem érdekli a dolog. Olcsóak semmitmondóak az indokaik, miszerint olyan kellemetlen levetkőzni. Ha átlátogatsz az egészség rovatba minden, a nők egészségével kapcsolatos kérdés valami gombára utal. A sok nagyokos meg bölcsen canestent ajánl rá. Az eszükbe se jut, hogy a hetente visszatérő gombával orvoshoz kellene menni. Komolyan mondom, hogy vény kötelessé kellene tenni ezt a krémet.
2011. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nagyon egyetértek veletek. Azzal is, aki azt mondja, hogy mindenünk lehet rákos, és mindent persze nem tudunk szűretni sem, csak ha már ott a baj:(

Ez az egy viszont tényleg adott, és ingyenes. Ráadásul olyan területről van szó, ami tökéletes terep ennek a gonosz betegségnek - még csak nem is látod.

Épp ezért írtam ki ezt a kérdést, vegyük észre magunkat: menjünk el akkor is nőgyógyászhoz, ha kellemetlen és le kell vetkőzni.

Többször szült nőktől is hallani azt, hogy ezért nem mennek el. Basszus, hányszor vetkőzünk le mire meglesz a gyerek?!

2011. ápr. 22. 09:09
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Pcos vagyok, többször voltam az elmúlt években nődokinál, nem csak egyszer. Nehezen fogant a baba, ezért is kellett járni, értelem szerűen a doki rendszeresen végzett rákszűrést.

A terhesség alatt sem hanyagoltam a dokit, rendszeresen jártam terhesgondozásra. Nagyon jó dokim van, nagyon alapos, már a terhesség megállapításakor azzal kezdett, hogy rákszűrés. A 20. hét után pedig kenetvizsgálat, ki is derült a Streptococcus fertőzés. Nem sikerült elsőre kikezelni, antibiotikum kellett hozzá. Viszont annyira kiirtott mindent odalenn, hogy gombás fertőzést kaptam. A szülés előtt már nem tudtuk kikezelni, ez majd most következik.

Soha meg sem fordult a fejemben, hogy ne menjek orvoshoz és ezzel kockáztassak egy betegséget, aminek a szövődményei a méh elvesztéséhez, meddőséghez is vezethet.

(Van egy ismerősöm, utoljára a szülésnél látta orvos, most próbálkoznak második gyerekkel, de nem jön össze több, mint egy éve. Orvoshoz nem hajlandó menni, mert kellemetlen a vizsgálat, meg milyen ciki. Ja, és az első gyerek már 11 éves!)

2011. ápr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Évente járok rákszűrésre. Szerintem aki nem jár évente ott elmaradt egy komoly tájékoztatás. Na meg ott van a rossz dolog csak a másikkal történhet tévhit is.
2011. ápr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

Szia.Évente egyszer mindig elmegyek, méhnyakrákszűrésre és tüdőszűrésre is:-)

Üdv

2.5éves és 31hetes pocaklakó anyuja

2011. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
míg nem volt gyermekem,addig is rendszeresen mentem rákszűrésre...de mostanában szinte állandóan konzultálok a dokimmal.és ha nem nyugtat meg,akkor megyek hozzá.szervezést igényel,mert a nagy 2 és fél éves a kicsi meg lassan 11hónapos,de ennyit megér.épp a múlt héten voltam kontrollon a mirenámmal(fél éves) és szerdán megyek UHis.rákszűrés meg szülés után 7héttel volt,úgyhogy azért majd augusztusban lesz még egy köröm :-)
2011. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%

En ket eve nem voltam, de meg egy evig biztosan nem is megyek.

Kulfoldon elek, 2009 ev elejen volt utoljara rakszures, 3 evente kell ismetelni, 2012 ev elejere kaptam meg az ujabb behivomat. Szoval itt nem kell jarni evente.

Igaz, hogy ezelott 10 evvel volt egyetlen alkalommal gombas fertozesem, azelott sem, azota sem. 2009 ota latott orvos eleget, mert azota szuletett meg egy gyermekem.

2011. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!