Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van vkinek felesleges diafilmj...

Van vkinek felesleges diafilmje, szép mesés, amit falra vetítve le tudnék rajzolni?

Figyelt kérdés
Vagy még milyen módszerrel lehet falra rajzolni/festeni?Nincs kézügyességem.
2011. ápr. 26. 19:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én tanultam erre egy jó kis régi módszert, így csinálták akkor, mikor még nem volt diavetítő. Nem kell hozzá más, csak az eredeti kép papíron, nagy vonalzó vagy akár egy léc is jó, meg egy ceruza.


Nyugi, nem olyan bonyolult, mint amilyen hosszú leírni :)


1. Fogod az eredeti rajzot, és ceruzával, egyenletesen beosztva négyzetrácsot rajzolsz rá (pl. 1 centinként jönnek a vonalak. Így lesz mondjuk 20 kis négyzeted.

2. Kitalálod, mekkora rajzot szeretnél, és ugyanígy felrajzolod a falra a 20 kockát cerkával, de már a kívánt méretben (ha mondjuk a papíron 1 centi a négyzet oldala, és te tízszeresre nagyítanál, akkor tíz centi lesz egy kocka). Inkább a kis kocka a jó, mert abban kevesebb részlet van.

3. Minden egyes kis kocka tartalmát szép alaposan felrajzolod a nagy ábra megfelelő részébe ceruzával. Nem kell kézügyesség, csak annyi, hogy az íveket hasonlóan húzd, mint a kis kockában, és érjenek össze a vonalak, ahol kell.

4. Kifested, és jól lefeded a rácsvonalakat, ahol a rajz van. Még akkor is lehet korrigálni.

5. Kiradírozod egy nagyon tiszta radírral a kilógó rácsvonalakat a falról.


Nekem ezzel volt egyedül sikerélményem, Micimackót festettem, pedig alig van kézügyességem, és nagyon jó lett.


Így készültek régen a rajzok az ovikban meg az orvosi rendelőkben.

2011. máj. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ez tényleg nem rossz ötlet!
2011. máj. 4. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!