Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csajok, már megint hó vége...

Csajok, már megint hó vége van? Gyes, csp 3. án lesz számlán.

Figyelt kérdés
Tényleg kezdődik? Május1 vasárnap, 2.első munkanap, kedden(3.án szinte mindenki pénzt kap számlára)
2011. ápr. 28. 23:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Én is így gondoltam.Azért köszi!

Hihetetlenül gyorsan telnek a hónapok!:)

2011. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Jaj, én meg pont attól szenvedek, hogy március eleje óta mintha megállt volna az idő... Kb. 50 naposnak tűnik egy hónap, már hó közepétől sakkozgatok a pénzzel, erre meg most nyomja a kezembe a gyerkőc az osztálypénzes tasakot, ráadásul két havi összeget kell befizetni egyszerre.


Össz. 2.000 Ft van a pénztárcámban. Kajának való alapanyag szerencsére van még itthon, szóval íppen-íppen kihúzzuk még elsejéig. Elméletileg már semmire se kell költeni a hétvégén, csak egy kenyérre.

Ójaj, vasárnap anyák napja. Akkor mégiscsak lesz itt még költés...


(Én is gyesen vagyok a kicsivel)

2011. ápr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
10%
Hát igen. Szomorú az amikor valaki a gyesre alapozza a gyerek nevelést. De azért sok sikert. Én mint férj mindig odaadok a feleségemnek 500 ezret a gyes mellé, a többivel meg én rendelkezem. Kár hogy ez nem így működik sok helyen, pedig egy nagyobb gyereknek jobb lenne.
2011. ápr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kolopele, nagyon valószínűnek tartom, hogy csütörtök éjjel itt olyan apukák csetelnek, akik havi egymilliót keresnek, és kiegyensúlyozott a magánéletük :))
2011. ápr. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen elég szomorú,de egyre többen lesznek akik csak a gyes és a családiból nevelik a gyereket. Amit a férj keres az megy a rezsire meg a lakáshitelre.
2011. ápr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
18%

"A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:54" Pedig elhiheted, ilyenkor már alszik a 4 gyerek és a feleségem is, a tv - ben nincs semmi, így hát itt szórakozom egy kicsit. Elég napközben a hajtás, ilyenkor már nem fog az agyam komolyabb dolgokra. A politikai oldalon megtanultam hogy csak így lehet társalogni, és néha elfelejtem hogy nem ott vagyok. Sorry.

2011. ápr. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha négy gyereked van, és te feldobnád a bakancsodat, (ne történjen meg, isten őrizz!), de akkor a te feleséged is feltenne ilyen kérdéseket, elhiheted. Örüljön, hogy vagy te neki, te meg örülj, hogy ilyen fasza (és dicsekvős) apuka vagy! :)) Sok boldogságot nektek! De akkor ne szólogass be azoknak, akik egyelőre a gyes-ből élnek, mert a gyerek még nyilván otthon van, nem jár bölcsibe, és anyukának esetleg nincs munkája speciel épp... Vágod?
2011. ápr. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
48%

23:38 vagyok,

hát a legszomorúbb az, hogy nem is a gyesre alapozzuk a gyerekek felnevelését. A férjem magyar viszonylatban még csak nem is keres rosszul, és mégis alig jövünk ki a pénzből. Ez a szomorú.

Mit szóljanak azok, akik 3 műszakban dolgoznak a soron?

Ha a nálunk csóróbbak közül senki nem vállalna gyereket, kihalna az ország.

Ez a mai magyar valóság.


500.000 Ft + gyesből már ellennék, de nehogy azt higgyétek, hogy az akkora nagy lóvé. Az pont egy kellemes-kényelmes kis életre lenne elég, pl. nem egyetlen pár bőrcipőm lenne, hanem több, meg nem egy kétszobás panelban laknánk, hanem mondjuk egy 100m2-es téglalakásban. A többi (500.000-en felüli, ami a férjnél marad) meg menne megtakarításba. Ennyi. Semmi egetrengető luxus.

2011. ápr. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
27%

Megint 23:38 vagyok

Én amúgy semmi bántót / dicsekvést nem éreztem ki Kolopele szavaiból.

Az lenne normális, ha mindenki, aki ért valami szakmához, jó szakember, és normális a munkához való hozzáállása, minimum egy milliót hazavinne havonta. Minimum.

Vagy ha nem is egy milliót, de mondjuk 600-700 ezret.


Egy négy fős középosztálybeli család kényelmes életéhez ez lenne a minimum. A minimum.

2011. ápr. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
6%
Köszönöm hogy megértetted a mondanivalóm lényegét. Valóban, nem is olyan sok az a havi egy milla, ha valakinek még nincs meg mindene. Mivel nekem mindenem megvan, a ház, két autó, inkább nem sorolom mert megint dicsekvőnek tűnnék, akkor azzal az év végi általában 15 milliós prémiummal már nagyon is elég. Még négy gyerekkel is. Ha meg velem történne valami? Egy több mint kétszázmilliós gyárat örökölnek majd utánam, meg azt a nem kevés pénzt ami a bankban van. Úgyhogy nem kell félteni őket.
2011. ápr. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!