Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csajok, már megint hó vége...

Csajok, már megint hó vége van? Gyes, csp 3. án lesz számlán.

Figyelt kérdés
Tényleg kezdődik? Május1 vasárnap, 2.első munkanap, kedden(3.án szinte mindenki pénzt kap számlára)
2011. ápr. 28. 23:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Kolopele én analítikus vagyok,+kereskedő-vállalkozó+személy-és vagyonőr.De akármelyik szakmával megyek hozzád dolgozni.Felveszel?
2011. ápr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Most volt időm végig olvasni a reagálásokat. Nekem mindegy hogy gúnyolódtok, az nem változtat azon ahogy én élek, és azon sem ahogy ti. Aki netalán komolyan gondolta( bár ezt erősen kétlem), hogy jönne dolgozni, annak elmondanám hogy nagyon sok ismerősöm sem jöhet egyenlőre, mert jelenleg elég a létszám. Amúgy meg felesleges mind egyetérteni, mind hinni nekem, viszont én legalább nem titkolom sehol ki vagyok, mindenhol ott a nick név. Egyébként a politikai oldalakon szoktam hasonló csatákat megvívni, őszintén szólva nagy tévedés volt ide írnom. Nem is értem így utólag az egészet. Nem akartam senkit megbántani, úgyhogy elnézést akiket mégis sikerült. Csak kissé olyan érzésem volt amikor a kérdést megláttam mintha a gyesen múlna a gyerek nevelés biztosítása. Tudjátok, sokaknak az az egyetlen forrása, az pedig semmire nem elég. A legjobbakat minden kedves anyukának.
2011. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Nem ezen múlik, de sokan a biztosnak hitt létbe vállalnak egy babát, aztán amikor megkapják az első járandóságot, akkortól jön a fekete leves. A gyed max sem egy egetverő összeg, hiába okos és szép és jól keres az anyuka az akkor is 101bruttó(utoljára ennyi körül volt), van akinek már ez is min50e kiesés havonta(nekem a kezdőm 160evolt.)

Pláne onnantól, hogy csak a gyes jár. Hitel, rezsi, bébi, és a család. Az addig biztos anyagiak ugranak. Az anya is menne dolgozni, de a kicsit nem tudja bölcsödébe adni, mert akkora a túljelentkezés, bébicsőszt megvallom nem szívesen alkalmazok, nagyszülők nekem spec igen aktív dolgozók. Marad a várakozás, hogy a kicsit felvegyék, mehessen dolgozni, márha van hová vissza menni. Amikor a gyes sincs...

Szerencsémre mikor a kérdést kiírtam nem panaszra írtam, csak ezen az oldalon tényleg a hónaptól hónapig élő anyukák hó végétől a folyósításig naponta kétmilliószor kérdezik, mikor kapnak pénzt. És rácsodálkoztam, hogy hó vége van. 2kicsi egy gyes két csp és a fele megvan még, kedden kapom a köv havit.... a párom 120at hoz haza, és azért nem hóvégézünk mert nincs hitelünk, másnak van.


Amúgy szívesen mennék dolgozni, tényleg, és azt is komolyan írtam ha kell esztergályosnak is betanulok, hiába irodista(pénzügyes) vagyok...

2011. ápr. 29. 21:23
 24/32 anonim ***** válasza:
19:02 vagyok.Tényleg komolyan gondoltam,hogy mennénk hozzád dolgozni a férjemmel együtt.Melyik megyében laksz kolopele?
2011. ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Kedves kolopele!

Én "csak" egy közgazdász végzettségű pénzügyi elemző vagyok, nincs gyáram, de valahogy nem áll össze, hogy a 200 milliós gyárad, havi szinten ennyit termel ki:) Egy gyárban ugye nem 5-10 munkás dolgozik, de számoljunk 20-szal és az átlag nettó 300as keresettel, az nettó 61 millió havi szinten, plusz még majd ugyanennyi járulék. Jól csinálod ha 2 hónap alatt megtérül a gyárad:))

Egyetlen gyár működése megy így, de az nem túl legalális, és ha nekem megakadt rajta a szemem, akkor imádkozz hogy ne olvassa a hozzászólásod egy Apehos:)))

2011. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom én vagyok e rossz számoló, de nekem a nettó 300 000 beszorozva hússzal csak nettó 6 000 000 - ra jön ki. Most vagy én nem értem mit akarsz, vagy te nem tudsz számolni. Még ha a bruttót vennéd alapul akkor sem jönne ki több 16 milliónál. Plusz igen, durván ugyanennyi a járulék. De az is csak 12 millió, ill. 32 millió. Valami sehogy se stimmel. Hogy jött ki neked több mint 60 millió nettóban?
2011. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy 200-zal szoroztam:) Számolni még tudok, csak írni nem úgy látszik:) Ráadásul hozzáadtam a Te 1millás nettódat is:)

Általában a gyárak ilyesmi főt foglalkoztató egységek.

De akkor vegyük az ominózus 20 főt, 20x300e netto, az 6mill, plusz a Te 1-ed, az 7. Legyen ennyi a járulék is durván. 14 nél tartunk. Ahhoz, hogy ezt ne veszteségben termeld, havi minimum 70m árbevétel kell. És akkor még nem számoltam a társasági adót és jóbarátait...

Havi 70m árbevételnél vagy a gyárad értékét írtad el, vagy sürgősen emelj alaptőkét:)

2011. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100 ember dolgozik a gyárban, az átlag olyan 300 ezer valóban. Akkor most ugye 31 millió mindjárt a havi nettó, plusz majdnem ennyi a járulék, ami együtt már 62 millió. A mi havi bevételünk átlagosan 500 millió. Mondd már el légy szíves, mit is tanácsolsz még ezek után is? Maga a gyár nekünk valóban nincs többe mint 200 millió, az más kérdés hogyha eladnánk akkor persze hogy nem ennyit érne. Ahhoz hozzá kellene venni azt a technológiát és alapanyaggyártást, amit csak én ismerek a világon, mivel az én agyam szüleménye. Annak az ára jóval több lenne mint maga a gyár, mivel szabadalmaztatott eljárásról van szó. Meg a gyártósorok sem ingyen lennének persze. A többes szám nem véletlen, annak idején egy milliárdos német üzletember tett ajánlatot egy világkiállításon, hogy dolgozzunk együtt, mert óriási piacokat tud szerezni ha én is benne vagyok. Róla annyit érdemes tudni hogy iszonyatosan nagy kiépített hálózattal rendelkezik. Jelenleg ez a szám több mint 50, átlag havi 10 milliós megrendeléssel. De volt már nem egyszer hogy 800 millió is összejött az adott hónapban. Azt ugye nem gondoltad hogy Magyarország a piac? Volt már Apeh, meg jöhet is bármikor. Részemről lezárva a téma, sok már az off. Annyit még hozzáfűznék, hogy pihenésképpen jól esik itt írogatni, legalább nem kell gondolkozni egy kicsit sem. Ezért is szeretek a politikai oldalon ténykedni, ritka mennyi sötét ember megfordul ott. Szorgalmasan nyomják a piros kezeket, persze rossz az ha valaki máshoz nem ért. De ezen az oldalon eltévedtem, ezért újra elnézést.
2011. ápr. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy eltévedt erre az oldalra, még nagyon sokszor vissza is tévedt...:))) Hát igen, mostmár én is tudom, ha milliomos leszek, csak ezen az oldalon fogom fölös energiáimat levezetni.
2011. máj. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Kedves Kolopele !

Jómódú, sikeres,befolyásos embernek írod le magad,akinek mondhatni mindene megvan amit az élettől remélhetett. 4, gondolom gyönyörű gyermek, csinos feleség, szép ház, jó kocsik,saját gyár.Gondolom nem okoz gondot, hogy elszórakoztasd magad a szabadidődben, hisz az anyagi háttér megvan hozzá.Mégis szociálisan érzékeny vagy a nem éppen a te köreidnek és anyagi, társadalmi helyzetednek megfelelő, mondhatni szegény családok problémái iránt is, olyannyira, hogy időt áldozol napokon keresztül elfoglalt életed szabad perceiben arra, hogy elmond az építő meglátásaidat ezeknek az embereknek.Ez nagyon szép tőled. Gondolom, olyan ember vagy aki arra sem sajnálja a pénzt ,hogy segítsen a rászorulókon. Komplex egyéniség lehetsz.

Miért érzem mégis úgy, hogy hiányzik valami az életedből? Valami nagyon fontos dolog. Miért érzik úgy sokan a hozzászólásaidat olvasva, hogy nem őszinték? Miért van neked, sikeres, gazdag, boldog embernek szükséged arra, hogy arctalanul dicsekedj az elért sikereidről éjjel az interneten a szintén arctalan nehezebb sorsú embereknek ahelyett, rácsodálkoznál életed szépségeire, örömeire, hogy milyen csodálatos gyermekeket kaptál ajándékba, hogy milyen jó, hogy azt eszel amit csak akarsz, hogy gyönyörű otthonod van,vagy.....sorolhatnám mi mindent csinálhatnál még, ami hasznosabb.

A dicsekvés örömöt okoz neked?Büszkeséget?

Lehet, hogy van valami megmagyarázhatatlan üresség a lelkedben amit kétségbeesetten próbálsz betölteni?

Kíváncsi lennék rá, hogy milyen ember is vagy valójában.

Azok a dolgok amiket birtokolsz sosem fogják ezt az űrt betölteni és a sírba sem viheted magaddal őket, és mivel hiszek egy nálunk hatalmasabb erő létében, aki előtt majd szembe kell néznünk az életünk minden egyes cselekedetével, megosztanék veled egy rövidke videót, amely arról szól, hogy fontos-e a szép ház, kocsi és a rengeteg pénz.

http://www.youtube.com/watch?v=8vTsTf2LCSk


Van valami amit még biztosan nem birtokolsz. Ez a valami ingyen a tiéd lehet, bár sajnos mi emberek azt becsüljük a legkevésbé amit ingyen kapunk.

[link]


Szép napot neked.

2011. máj. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!