Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetek ilyen határozatla...

Hogy lehetek ilyen határozatlan? Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mikor vállaljuk be a második babót!

Figyelt kérdés
Anyagi szempontok is szerepet játszanak. Most van munkahelyem, de nem várnak vissza. Gyesen vagyok a kisfiammal. Fél éve keresek másik állást, és semmi, pedig van két diplomám és egy okj-s végzettségem. Ha mostanában teherbe esnék, akkor még a bérem alapján kapnám a gyást meg a gyedet. Ha később, akkor a minimálbér alapján. Párom nagyon szeretne már akár most is még egy babát. Én nem tudom. Szeretnék mindenképpen, de kisfiam most van a dackorszakában és néha teljesen elkeserít, hogy hogy bírnék kettővel. Pedig sokan három-négy gyerekkel boldogulnak. Nem tudom. Ha itt olvasom a babás kérdéseket, akkor nagyon vágyom rá, de átélni nem élveztem annyira az első 6 hónapot. Pedig segítségem is volt. Imádom a kisfiam. Szerettem volna egy kicsit egyenesbe jönni anyagilag a második baba előtt. De így, hogy semmi meló a láthatáron... Félek, hogy a végén se baba nem lesz se állás és az idő meg megy. 28 éves vagyok, túl sokára azért nem akarnék szülni. Mit tegyek? Ráadásul januárban volt egy vetélésem. Ő becsúszó baba volt. Örültünk Neki, de sajnos a sors közbeszólt! Pedig mennyivel egyszerűbb lenne most minden...
2011. máj. 5. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kisfiad?

Egyébként én most töltöttem a 29-et, igaz még nem akartam visszamenni dolgozni, mert az én fiam most volt egy éves, viszont 3 hónapos terhes vagyok:) Ő is becsúszós baba, nem terveztük, kb a foganás időpontjában döntöttem el, hogy még nincs itt az ideje a tesónak, de ő máshogy gondolta:)

Utólag megbeszéltük a párommal, hogy talán jobb is így, ha még többet gondolkoztunk volna, talán sosem lenne testvére a fiamnak, mert sose lenne megfelelő az időpont.

2011. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 éves múlt
2011. máj. 5. 16:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az anyagi szempont sosem volt kérdés. Eddig is csak éldegéltünk, munka nincs. Mi a 3. babát vállaltuk be így,és annyira nem bánom,hogy így döntöttünk!-pedig a fogantatás után rosszabb lett az anyagi helyzetünk. Ahol egy gyermeknek van hely,ott jut még egynek. Ahol 2 gyermeknek van hely,ott jut 3-nak is. Pláne,ha egyneműek :)

Nálunk a kisebbik gyerkőccel alvás gondok vannak, pedig már 22 hónapos. Akaratos is,és nem hagyja,hogy Apát átöleljem. Ezen felül mindig a fenekemben van. Mindennek ellenére,pozitívan állok a dolgokhoz,tudom,hogy nem biztos,hogy egyszerű lesz,de bevállalom!

Én tavaly május végén estem át egy vetélésen,fél évet vártunk,és aztán próbálkoztunk-hát,nem kellett sokáig :D


Minél többet gondolkodsz ezen,annál nehezebb lesz összehozni egy tesót! Ahogy Te is írtad,megy az idő,lehet se állás,se baba nem lesz. Nem tudhatod,hogy a 2 évesed milyen lesz ha kistesója lesz. Nem tudhatod,hogy viselkedik majd akkor.


Én belevágnék!-de az én vagyok.


Üdv: 2 gyermekes,21 hkm.

2011. máj. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Közben beszéltünk apával is erről, és arra jutottunk, hogy valószínűleg belevágunk. Ő nagyon-nagyon szeretné!:)

Várok még véleményeket azért!

2011. máj. 5. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
ezt a kérdést mintha én írtam volna!ugyan ezek a gondok vannak az én fejemben is én is 28 vagyok és a lányom 2 éves!én 2 hete levetettem a spirálom de most meg azon parázok hogy biztos nem fog sikerülni!én is nagyon vágyom rá,de az anyagiak miatt félek egy kicsit!engem apa meggyőzött:)szerintem ha a szíved mélyén vágysz rá,akkor vágj bele!olyat még nem hallottam hogy megbánta valaki hogy vállalták csak azt hogy azt bánták meg hogy nem vállalták!
2011. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mi a 2. babával 5 hónapig bénáztunk, mire ovuteszttel összejött. Az elmúlt 5 hónapban minden este azért imádkoztam, hogy úgy adjon nekünk a Jóisten még egy babát, ha mire megszületik, be tudjuk fejezni a házat. Szóval most végső határidőt adtunk magunknak, házat akarunk tenni karácsonykor a fa alá (csak még azt nem tudom, hogy fogjuk a karácsonyfát feltenni a kéményre:)))). Ez nekünk pozitív megerősítésnek számít, van célja a harcunknak és az erőltetett tempónak. Úgy érzem ,meg tudjuk csinálni. Jelen körülmények között nem fér el még egy baba. 7 hetes vagyok.
2011. máj. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!