Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy néhány...

Miért van az, hogy néhány kisgyerekes szülő már a felnőttekkel is "gyereknyelven" beszél?

Figyelt kérdés
Tök idegesítő, meg szerintem a gyerekkel sem kéne így beszélni, hát még a felnőttekkel.
2008. febr. 16. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát Anya ugye egész nap a gyerköccel van, tehát egész nap csak vele társalog. Szerintem, ettől még nem kellene ilyen gagyorászva, gyereknyelven beszélnie.


Azért én úgy gondolom, hogy kedves kérdező, neked még nincsen gyermeked....

2008. febr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, van!
2008. febr. 16. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az hogy idegesítő,de nem jó a gyerekkel gagyorászni, hanem rendesen kell vele beszélni,ez fontos a későbbiekben.Kíváncsi leszek magamra,mert elég nehéz mindent jól csinálni.

17 hetes kismama

2008. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Abszolut helytelen, sok szülő mégis azt hiszi, hogy így jobban megérti a gyerek. Pedig egy gyerek magától nem beszélne így, a fgelnőttről ragad rá. Az a szülő meg, aki már a töbi felnőttel is így beszél, szinte teljesen feladta önálló személyiségét. Mielőtt bárki nekem esne, van gyerekem (4 hónapos), és egész nap beszélek hozzá, de normálisan, és emellet igenis fontos, hogy felnőttekkel is tudjak beszélgetni, felnőt dolgokról!
2008. febr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
meg is látszik... a mai tinik úgy beszélnek, mint a bölcsisek, cejetjek, ajanyosz vagy... nekem még nincs gyerekem, de ha lesz, akkor esküszöm, hogy normálisan fogok vele beszélni... de szerintem még a gyerekem is hülyének nézne, ha gügyögnék neki.
2008. febr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkel is normálisan kell beszélni, énekelni... legfeljebb kicsit más hangon. Ugyanis azt fogja megtanulni.
2008. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!