Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik gyereknevelés hatásosab...

Melyik gyereknevelés hatásosabb, jobb? Ha mindig ráerőltetjük amit mi akarunk, és a mi akaratunk érvényesül, vagy ha közbe meghajolunk és engedünk a gyereknek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Kettö között, és nagyban függ a gyerektöl.


Ha a gyerek nagyon erösen akaratos akkor rá kell eröltetni a mi akaratunkat is, de ha döntés képtelen, akkor azt kell ráeröltetni hogy neki legyen akarata.


ahogy mindig középutat kell megtalálni.

2011. máj. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van ahol lehet sőt kell engedni hogy hadd legyen gyerekkora és van ahol meg kell húzni a gyeplőt.


Valahol a kettő között szerintem.

2011. máj. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

egyik sem


inkább szabd meg a határokat és azon belül engedhetsz a gyereknek de a határ az határ azt nem lépheti át

érdemes megbeszélni elmondani a gyereknek h mit miért nem engedsz meg neki ha van válasz akkor sokkal könnyebben elfogadja a nemet még ha nem is tetszik neki

ez azért is jó mert ha nem túl szűk a mozgástere akkor eszébe sem jut folyton megszegni és sokkal kevesebb a konfliktus

és az h az ö akarata is érvényesülhet bizonyos esetekben elégedettséggel tölti el

2011. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
attól függ, mi a cél. hogy szabálykövető és engedelmes legyen vagy hogy segítsük kibontakozni saját személyiségét. de nyilván senki sem a két véglet szerint neveli a gyerekét, hanem egyszerre alkalmazva "kényszert" és "engedékeységet". megkérdezhetem, hogy mi motivált a kérdés feltevésében?
2011. máj. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az,h a párom,mindig a saját akaratát erőlteti rá a kislányunkra...tnap este volt ebből egy vitánk,ezért tettem fel a kérdést!Az ő véleménye szerint soha nem lehet igaza egy gyereknek,mert gyerek!Úgy történt,h a kis tesót altattam,szóltam a páromnak,h szedje ki a lányokat a vízből,de csak akkor ha nem sír a kisebbik lány értem...a kislány sírt,ő ennek ellenére kivette,mert ő így akarta...A párom meg engem "szid" h az orromnál fogva rángatnak a gyerekek,mdent megengedek neki...közbe még is,ha én magyarázom el neki,h mit miért nem szabad megértik,ha nagyon rosszak,és én szóluk rájuk,egyből le is állnak...ugyan ez a férjemnek nem sikerül,mert azt elengedik a fülük mellett,vagy éppenséggel úgy teszi ezt,h valamelyik gyereket megsiratja...
2011. máj. 12. 08:14
 6/6 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal.

A túlzott szigor szerintem oda vezethet, hogy a későbbi tiltások súlytalanná válnak. Pl. ha most csak azért, hogy nekem legyen igazam, a gyerek reggel nem a kék hanem a piros pólóját kell hogy felvegye- holott tökmindegy - , akkor hogy vesz majd komolyan, amikor kérem hogy ne próbálja ki a drogokat?

A túlzott engedékenység is zsákutca.


Egyébként meg minden gyerek más, nekem a kettő is más nevelési módszert igényel. A nagyot keményen kell fogni, különben elkanászodik, a kicsire meg erélyesebben se lehet rászólni, mert összetörik a lelke.

2011. máj. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!