Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyakorló szülők: gyereknevelés...

Gyakorló szülők: gyereknevelés másképpen? Nem lesz így balek?

Figyelt kérdés

Még csak néhány hetes a pocaklakó, nem is tudom, fiú vagy lány lesz-e. Udvarias, előzékeny, kedves, barátságos, segítőkész embert szeretnénk faragni belőle. A férjemmel nagyon pontos elképzeléseink vannak arról, hogyan is szeretnék majd nevelni: igényes, korának megfelelő műsorokat nézhet majd csak a tv-ben (ahogy most látom, legfeljebb akkor fog tv-zni, ha olyan dvd-ket veszünk, amilyenek szerintünk megfelelőek: pl. a régi mesék, mint vizipók csodapók, mekk mester, magyar népmesék stb.) Nem tudom, 10-15 év múlva milyen műsorok lesznek, de szó sem lehet róla, hogy a most futó valóságshow-khoz hasonló műsorokat nézzen. Sokat akarunk vele színházba, könyvtárba, bábszínházba, kirándulni menni, sokat beszélgetni vele, hogy tényleg megismerjük, milyen is a gyerekünk. Amíg kicsi és a családja körében van, ez mind könnyen kivitelezhető, a gond ott kezdődik, amikor majd közösségbe (bölcsöde, óvoda, iskola) kerül, ahol különbözőképpen szocializálódott gyerekek kerülnek össze, csúnya beszédet hall, olyan műsorokról beszélnek a gyerekek, amik nem is nekik való, mégis engedik a szülők, hogy nézzék. Szóval egyrészt hiába próbáljuk a saját normáink szerint nevelni, előbb-utóbb közbeszól az élet, másrészt azonban nem szeretném, ha balek lenne, akit kihasználnak. Mostanában ugyanis divat lett az önmegvalósítás, ami igazából a másikon való átgázolást, eltiprást jelenti. Sok az udvariatlanság, bunkóság.

Ti mit gondoltok erről az egészről?


2011. márc. 31. 16:36
 1/6 anonim válasza:
67%
Én is valahogy úgy képzelem a gyermeknevelést, ahogy te. De amit a vége felé írtál... többek között ezért nem akarok utódot. 28/F
2011. márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Hát, nem könnyű... Üvegbúra alatt nem lehet nevelni. Azért én is padlót fogtam, amikor valamelyik nap a nagyobb lányom mosolyogva azt mondta a kistesóra, hogy ugye milyen aranyos kis ribanc? Aztán kiderült hogy gőze sincs arról hogy ez mit jelent, csak valahol hallotta. Elmagyaráztam hogy ez csúnya szó, meg hogy ne használjon olyan szavakat amiknek nem ismeri a jelentését, inkább kérdezzen meg engem.


Sokat nem tudsz tenni a külső hatások ellen. Egyszer a játszótéren egy csapat gyerek közelében ültem. Azok a rendes családból származó gyerekek, csinos, normális ruhában. Nem randalíroztak, csak ültek és nevetgélve beszélgettek. Csatlakozott hozzájuk egy nagyon helyes szép kislány, kb 12 éves, olyan amilyen barátnőt minden anyuka kíván a gyerekének. A kislány közölte, hogy a telefonján háromszor rosszul ütötte be a pin kódot, és most PUK kódot kér ez a g.ci. És ez volt tőle a legszebb mondat. Röpködtek a seggbe raklak, b+ és hasonlók.


De volt hogy két 10-12 év körüli kissrácot (szintén helyes, jól öltözötteek) tettem helyre, mert minden mondatukban ott volt a g.ci vagy b+. Én meg megkérdeztem, hogy vajon az anyukájuk is tudja hogy így beszélnek, és nem tenyerel érte a szájukra. Aztán elmondtam, hogy ettől nem nagyfiúnak nézik őket, hanem csak két neveletlen kölyöknek és ilyenkor igencsak rossz véleménnyel vannak az anyukájukról.

2011. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert kivanok nektek de ne feledjetek el, hogy a gyerek egy kulonallo kis szemely es neki is lesz szemelyisege olyan 2 eves kor korul mar kezdodik. :)) Lehet ti szerettek egy-ket dolgot de neki nem fog tetszeni. Ez mind oke amig kicsi de mikor oviba kerul lehet nem a vizipokot akarja majd nezni mert a Pisti sem azt nezi. Minden szulo a legjobbat akarja a gyerekenek de sok mullik a gyerek termeszeten, milyen a beallitottsaga, mi erdekli ot. A szulo csak tamogatni tudja abban amibe a gyerek a legjobb es remeli, hogy olyan palyat valaszt amin normalis, becsuletes uton halad. Nem elhetitek helyette az eletet es eroltetni sem lehet. Nekem pl. a legjobb baratom mar 4 eves kora korul a repulokert bolondult. Majd suliba kerultunk egyutt es ott is ezek erdekeltek. Aztan a matematika mert o forgalmi legi iranyito lesz... Ma mar 30 eves elmult es az is lett, jo elettel, szuper fizetessel kulfoldon. A szulok vegig mellette voltak es tamogattak, hogy eidaig eljutott de o magatol volt ilyen beallitotsagu. Matekbol mindig o tanitott engem. :) Sok mulik a gyereken es sokszor a barati tarsasagon is. Nem tudjatok mindentol megvedeni es megovni ot mert a vilag nem csak a bejarati ajtoig tart sajnos. De sok sikert nektek es biztosan szuper szulok lesztek. Boldog babavarast es konnyu szulest.
2011. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

szerintem kicsit sincs úgy ahogy te látod, csak minden ezt suggalja.

Pont a múltkor gondolkodtam rajta, hogy a fiatalok x százaléka drogozik. És elkeseríti az embert, mert mi van ha? De valójában y% nem drogozik, nem dohányzik, nem alkoholizál és ez a többség. De egyetlen drogprevencióról szóló cikk sem kezdődik így, nőtt a nem kábítószerezők száma.A fiatalok 80%-a nem próbált kábítószert.


A közösség nálunk szintén nem okozott gondot, mi egy jó ovit választottunk, és nincs csúnya beszéd, agresszió, verekedés, olyanok a gyerekek, mint írod, és nem egy kettő, hanem nálunk a teljes csoport 30 gyerek és szüleik. És nem a holdról pottyantak társasága. És a játszótéren is ilyen gyerekeket látok. Úgyhogy én úgy hiszem, ők vannak többségben. Csak szétszakadt a világ. És általában a rosszról beszélnek az emberek. Nézd meg egy kérdés sincs, hogy milyen jó óvónéni, tanító néni foglalkozik a gyerekeimmel. A barátai is aranyosak, udvariasak, csak a rosszról szól minden. Tévében is abból van hír, valaki megverte a tanárt, de arról nem, hány iskolában tisztelik a tanárt.


Tévét nézhetnek a gyerekeim, a nagyobb nem igen volt oda érte, a kicsi igazi tévé őrült, ő volt, hogy éjjel kettőkor felkelt, hogy tévézik. De este kezdődik egy japán idióta műsor, kikapcsolja a tévét, ha meglátja és mondja, anya kezdődik a csúnya műsor- úgyhogy nem aggódóm, hogy nem fog tudni különbséget tenni a minőség és a szemét között.


Nem félek attól sem, hogy balek lesz, mert én úgy gondolom, hogy kiegyensúlyozott, magabiztos ember lesz, aki nem fog azért cigarettázni, mert a másik igen. Hanem fogja tudni mi a jó neki.

2011. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor még nem volt gyerekem, nekem is volt elképzelésem hogyan is fogom csinálni.Mikor megszülettek a gyerekek akkor rájöttünk hogy ez nem így működik, és minden megy a maga útján.Még kicsi akkor több mindentől meg tudod óvni, de ahogy nő....Ahogy az előzők is írták saját személysége lesz és abba beleszólásunk nem sok lesz.Formálni próbáljuk.Kisebb nagyobb sikerekkel.
2011. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez úgy működik, hogy alapvetően azt a példát fogja követni, amit tőletek lát. Nem amiről beszéltek, "papoltok", hanem amit ténylegesen lát. Biztosan lesznek kihágásai, lázadó korszakai, érik külső hatások, de ez teljesen normális, sőt, az egészséges személyiségfejlődés része. Nem is szabad teljesen elnyomni. Felnőtt korára kb. olyan emberkét fogtok viszontlátni, amilyenek ti magatok vagytok. Hasonló értékrenddel, hasonló hozzáállással. Ha úgy érzed hogy ti, a szülei balekként viselkedtek a mindennapokban, akkor igen, van rá esély hogy ő is túlságosan naiv, könnyen kihasználható lesz. Hiszen ezt a példát látja huszon-akárhány éven keresztül, ebben nő fel. Ha úgy vagytok kedves, segítőkész, stb. emberek hogy ez nem esik át a ló másik oldalára, akkor nem kell a balekságtól tartani. Viszont, ha ti magatok nem viselkedtek az általad megfogalmazott elvárások szerint, akkor kár sok szabályért. A gyerekek nagyon is jól tudják, hogy mi történik a színfalak mögött. Durva példa, de egyszer írt ide egy ledöbbent apuka, akinek a fia zsarolással együttlétre kényszerítette a saját tanárnőjét. Ugyebár a szülők tisztességre nevelték azt a gyereket. Azután a kommentekből kiderült, hogy a vagyonos apuka bizony ha emígyen nem kapott meg valamit, elérte más eszközökkel. Szóval a gyerek végül is csak a jól bevált családi példát követte...

Amúgy szerintem a nyitottság, rugalmasság fontos a gyereknevelésben. Nyilván kell egy fő irányvonal, de a részleteket nem érdemes előre beszabályozni. Egy utolsó gondolat, számomra az önmegvalósítás önkifejezést, identitás tudatot jelent. Tudom hogy ki vagyok, honnan jöttem és merre tartok, mindezt emberi méltósággal. Nekem ez egy pozitív fogalom, nem jelenti mások eltiprását.

2011. ápr. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!