Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejfehérje allergiás gyermekek...

Tejfehérje allergiás gyermekek anyukái. Segítsük egymást. Írjunk egymásnak recepteket amik finomak, gyermekünk szereti és a nem allergiás tesónak is ízlik. Rendben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 10:02
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Én is várom a recepteket,ha valami extra eszembe jut ami nem általános,leirom.
2011. máj. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Finom lett a süti.


Turmixot akartunk inni, de 1 liter rizstejjel elég drága lett volna, meg nem biztos, hogy mindenkinek ízlett volna. Nálunk vigyázni kell mert ha valamire a nagyobb finnyáskodik a kicsi máris utánozza.

Vettem kókuszkrémet a gyógynövényesbe, olyan 350 ft korul volt. Turmixgépbe bele 2 db banán, 1 doboz kókuszkrém meg kb 3szor annyi víz. Bár szerintem én 6-7 decit tehettem bele, meg egy kicsi méz. Isteni finom lett. Még apának is ízlett, azt mondta finomabb , mint tejjel.

2011. máj. 13. 09:45
 13/36 anonim ***** válasza:

Ez a kókuszkrém olyan, mint a kókusztej, abból készül? Mert a kókusztejet szeretjük nagyon :)


Ma eperlevest csináltam szójatejből (csak azt kaptam a múltkor, amúgy rizstejet szoktam használni).

2 dl vizet forraltam, raktam bele cukrot, fahéjat, vaníliás cukrot, majd a fagyasztott epret. Megvártam, míg felenged, majd botmixerrel pépesítettem. Fél liter szójatejben elkevertem egy dr. Oetker vaníliás pudingot, majd belekevertem a levesbe. Felforraltam, majd vízzel hígítottam, mert elég sűrű lett. Lehűtve isteni, mindkét kisfiam úgy falta, hogy öröm volt nézni :))))

2011. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Jól hangzik. Én az almalevest szoktam rizstej+vaniliás pudingporral sűríteni. Plusz azok a hozzávalók amiket írtál meg néhány citromkarika.

A pennys Mr Baker pudingpor is jó, most néztem és olcsóbb, mint a Dr. Oetker. Minőségileg persze van különbség, de ha habarásra, vagy sütibe kell akkor jó.

Kókusztejet még nem találtam, erre fele sehol nem lehet kapni, úgyhogy ez ügyben nem tudok nyilatkozni. Maga a krém az a tejmentes tejszínek koré sorolható , de íze miatt nem igazán lehet ételekhez rakni, nagyon meghatározó édeskés. De turmixnak nagyon jó.

2011. máj. 13. 14:33
 15/36 anonim ***** válasza:

Akkor az a kókusztej lesz, szerintem :)

A Tesco-ban lehet kapni konzervest, 4 dl 300 Ft körül van, de abban van 2 db E-számos összetevő, így azt csak végszükség esetén szoktam venni.

2011. máj. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Olyasmi lehet akkor, mert ez egy massza, tejszínes dobozban, úgy kell levágni róla a dobozt, annyira összeáll, kb 2 dl, pontosan nem emlékszem, de hígítani kell azt írta.

Ma csinálok muffint, ha jó lesz leírom a receptet.

2011. máj. 13. 14:44
 17/36 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszban említettétek a rízstejszínt. Valaki meg tudná mondani, hogy tudok ilyet venni? (bocs az offért)
2011. máj. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Én a gyógynövénybe szoktam venni. Van a zabtejszín meg a rizstejszín is.

Ilyen offok nyugodtan jöhetnek, ez egy segítő szándékú kérdés.

2011. máj. 13. 15:24
 19/36 anonim ***** válasza:
Köszi szépen! :-)
2011. máj. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Én is kipróbálom ezeket a recepteket, köszi!

Én is zabtejet, rizstejet szoktam használni, főzeléket is ezekkel habarom zabpehelyliszttel, vagy zabtejszínnel, rizstejszínnel. Ezeket a főzelékeket én is eszem a fiammal, sőt van, hogy a párom is ezt eszi. Kicsit más ízvilág, mint ahogy az én nagymamám csinálta a főzit, de meg lehet szokni. Bioboltokban beszerezhető.


Nem tudjátok véletlenül, hogy a kókusztejet (azt az átlátszó lötyit) mikortól ihatják a babák? Van e valami megkötés rá? Mert én is szoktam venni, de pár kortynál többet még nem mertem a 1,5 éves fiamnak adni...

2011. máj. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!