Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejfehérje allergiás gyermekek...

Tejfehérje allergiás gyermekek anyukái. Segítsük egymást. Írjunk egymásnak recepteket amik finomak, gyermekünk szereti és a nem allergiás tesónak is ízlik. Rendben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 10:02
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Ugyancsak bioboltban lehet kapni gabonatallért fahéjas és almás ízben, előbbi szerintem sokkal finomabb, kb. 200 Ft körül van.

Ill. van tönkölybúzás tallér is, ami majdnem ugyanolyan, mint a sajtos tallér. Kicsit féltem tőle, mert ezek a tk. dolgok kicsit fűrészpor ízűek szoktak lenni, de ez kifejezetten finom, csak sajnos elég drága, kb. 300 Ft egy pici zacsi :(

Kisfiam imádja az Abonettet is, a pizzás egyszerűen annyira finom, hogy nem lehet abbahagyni :))))


Sajtról nem tudok nyilatkozni, és mivel nekünk a tofu sem ízlik, úgyhogy azt nem is erőltetem :)


Ja és van több pékség is, ahol tej nélkül készítik a kiflit és a péksütiket is és isteni finomak úgy is!

2011. máj. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Ezt találtam, én konkrétan nem tudnám megfogalmazni, miért jobb a zabpehelyliszt a finom lisztnél:


"Hogy mi a különbség akkor a finomított búzaliszt és a zabpehelyliszt között?

A gabonaszemek a feldolgozás során veszíthetnek értékükből (őrlés, hántolás). Ha nem a teljes gabonaszemet használják fel az elkészítéshez (mint pl. a finomított búzaliszt esetén), akkor a késztermékben csökkenhet az eredetihez képest a vitamin- és ásványi anyag tartalom. Emellett a szemcseméret és korpa mennyiség csökkenésével nő a vércukorszint növelő hatásuk (minél finomabbra van készítve, annál kisebb a szemcseméret és a korpa mennyiség).

A zabban a többi gabonaféléhez képest jóval kevesebb keményítő van (a keményítő egy cukormolekulákból álló szénhidrát lánc, ezért, ha teheted mindig próbáld meg kerülni az étrendedben), jelentős mennyiségű ún. béta-glükánt tartalmaz (vízben oldódó rost, amely csökkenti a koleszterin-szintet, valamint a szénhidrát- és zsír felszívódását), magasabb a zsiradéktartalma és fehérjetartalma, mint a vele összehasonlítható más gabonaterméké. Mindezen tulajdonságok együttes hatása révén kevésbé emeli meg a vércukorszintet, mint más gabonafélék (alacsonyabb a GI-je)."


Pár szóval több vitamin és ásványi anyag van benne, és egészségesebb. Persze a gyerkőcnek nem az alexandra diéta miatt adom :o) Meg nem is mindig. Fehér lisztet is szokott enni, még mielőtt valaki megvádolna, hogy diétáztatom a gyereket. Sőt, teljes kiőrlésű liszteket is szoktam használni, mikor kenyérsütővel sütöm a kenyeret, isteni finom tejmentes rozsos kenyeret eszünk, és még egészséges is!


Nasinak a gabonatallért én match-ban szoktam venni, szerintem is a fahéjas finomabb. Most vettem magyaros ízesítésű kölesgolyót, nagyon jó íze van. Mogyorósat nem merek még venni, nem tudom, hogy mennyi mogyorót tartalmaz. (én mondjuk nem is szeretem)


Amit viszont ma csináltam vacsorára a fiamnak, super fini lett, pedig csak a hasamra ütöttem, ezért nem is tudok mennyiségeket írni, kb. mint a tejbegrízt: zabtejbe tettem fele apró zabpelyhet és fele zabkorpát. Felfőztem, kis nyírfacukorral és fahéjjal. A kakaóport nem a tetejére tettem, hanem azt is belekevertem... hát jól megszaladt, jó kakaós lett, de pont eltaláltam... Így egy kakaós zabpelyhes matyi lett a végeredmény, de még én is ettem volna, ha nem pici adagot csinálok...

2011. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

sziasztok

Túróscsuszára van valami tippetek? Ez a nagy szívfájdalom nálunk a gyereknek, mert ezt nagyon szerette. MIvel nálunk csak 3 évesen derült ki, így nagyon sok tejes-sajtos-túrós ételt szeretett meg.

Múlthéten anyósom adott neki 3 falatot belőle, egész éjjel vakarózott, annyira, hogy kivérzett a lába. Így az egész család mellőzi a túró-tejföl ételeket.

Sajtot én sem kapok sehol, pedig jó pár boltban megnéztem már.

2011. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Szia. Bár nekem nem ízlett a kisfiam túrós tésztája, de ő nagyon nagy étvággyal ette a következőt:

Tofut összenyomkodtam túró állagúra, kevertem bele cukrot és vaníliás cukrot, a végén felöntöttem rizstejszínnel és összekevertem a tésztával.

Őszintén nekem nem ízlett, de a kétéves fiam két tányérral is bevágott, és fel sem tűnt neki, hogy mi mást eszünk mint ő.

2011. máj. 18. 17:00
 35/36 anonim ***** válasza:
De jók a receptek, elrakom magamnak, aztán majd készítgetem őket.
2015. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ha még aktuális valakinek a növényi sajt kérdés, a Violife márkájút ajánlom, nagyon finom és nagyon hasonlít az igazi sajtra, pedig kókuszolajból készült :)

[link]

2015. aug. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!