Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejfehérje allergiás gyermekek...

Tejfehérje allergiás gyermekek anyukái. Segítsük egymást. Írjunk egymásnak recepteket amik finomak, gyermekünk szereti és a nem allergiás tesónak is ízlik. Rendben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 10:02
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Jó a muffin is rizstejjel, észre se lehet venni az ízén. Mindenki ette. Szóval bármilyen muffint lehet csinálni, rizstej+liga margarin vagy olaj. Az egyik recept savanyított tejtermékkel írja , pl joghurttal, azt meg meglehet úgy oldani, hogy rizstejbe teszünk kevés ecetet vagy citromlevet. Ez is jó lett. Késő este nem bírtam ki és kipróbáltam.

Sajnos nem tudom kókusztejet mikortól lehet adni, a 2 évesemnek adtam abból amit írtam, de mivel nálunk még sehol nem láttam kókusztejet, így nem is volt kérdés. Kókuszt mikortól lehet adni gyerekeknek? 1 éves kortól??? Mintha az rémlene, akkor néha szerintem kaphat a 1,5 évesed.

Én azt kérdezném, palacsintát hogy csináljátok. Nekem van egy receptem, de elég macerás , meg 4 tojásból lesz vagy 6 db palacsinta, ami kevés. Fel kell verni fehérjét meg ilyenek elég időigényes. Valakinek jobb ötlete?

2011. máj. 14. 08:55
 22/36 anonim ***** válasza:

Kókusztejet szerintem annyira nem jó inni, inkább csak sütéshez-főzéshez ajánlott. Kókuszt amúgy 1 éves kortól lehet adni.

Palacsinta recept:

25 dkg liszt, 3 tojás, pici só, kevés olaj és annyi ásványvíz, hogy jó kis masszát kapjunk :)

Van egy almás recept is:

30 dkg liszt, 3 tojás, 2 alma lereszelve, kevés olaj, csipet só, őrölt fahéj és kb. 0,5 l ásványvíz.


Kérdés: besamel mártást próbáltatok már? Én 1x csináltam vmi rakott zöldségre, de rettenetes lett!

Van egy jól bevált receptem: 5 dkg vaj + 5 dkg liszt+ 0,5 l tej + só, bors, szerecsendió, ugyanezt próbáltam Liga margarinnal és rizstejjel, de a végeredmény katasztrofális lett! Egy híg vacak lett, dobhattam ki a kukába az egészet... :(

2011. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Akkor én túlbonyolítottam a palacsinta dolgot. Nem hittem volna, hogy tej nélkül is jó lesz. Ezért kerestem bonyolult recepteket. A tied meg ugyanaz mint a normál palacsinta, csak szimplán vízzel. Hát remek, én meg kinlódtam egy csomót. :-D

Sajnos a kérdésedben nem tudok segíteni, nem szoktam besamelt csinálni, de lehet a kérdés és az íz kedvéért jövőhetén kipróba lesz.:D

Ma 10 perces ebédet csináltam:

Fokhagymát olajon megforgattam, rá szimpla tonhalkonzervet öntöttem, só, bors, bazsalikom, oregánó, kicsit rottyan, majd rizstejszínnel felöntöttem, összeforrt egyet , spagettitésztával tálaltam. Nagyon ízlett a fiúknak.

Kérdésem, növényi sajtot találtatok e már. Neten találtam Sheese sajt a neve. Vajon hol lehet kapni?

Eddig tofut használtam a kicsinek nagyritkán, de az íze miatt senki más nem ette. Hiába natur, olyan fura. Így sok kidobásra került.

2011. máj. 15. 14:47
 24/36 anonim ***** válasza:

és a palacsintát meg ezeket lehet azokkal a rizstejjel, zabtejjel is? melyik mennyibe kerül? és ha jól olvastam bio boltban lehet kapni...?

ha csináltok nem tejes dolgot akkor abból ugyanúgy adtok a babátoknak (enyém 11hós), mint ti esztek? v még van különbség?

2011. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
kifli, zsömle, kenyér ezeket milyet adtok reggelire? és mik a "feltétek" rá?
2011. máj. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Kiflit nem, de vizes zsemlét kaphat. Kenyérből szeleteltet veszek, mert azon rajta van az összetevő. Állítólag némely kenyér tartalmazhat tejfehérjét, így nem kockáztatok.

Feltétnek liga margarint szoktam+ pick párizsi, vagy kolbász, vagy orsi felvágottat. De vannak még felvágottak amik nem tartalmaznak tejfehérjét vagy kazeint. Pontosan nem tudom a nevét, épp a minap vettem, felolvastattam az összetevőket.


Rizstej+zabtej nekem elég drága ahhoz, hogy palacsintát csináljak belőle. 600-700 ft nálunk. Ezért nem is próbálkoztam vele, így én nem tudok pontos választ adni, elképzelhető, hogy azzal is jó, de nem próbáltam az ára miatt.


Természetesen ha olyat csinálok amiben nincs tejtermék, tejszármazék, akkor azt eheti.

Ma vacsira krumplipüré sült csirkecombbal volt. Az összeset liga margarinnal összekevertem, de a kicsinek kiszedtem a saját részét és azt rizstejjel kutyultam tovább, a mienket meg sima tejjel.

2011. máj. 15. 20:50
 27/36 anonim ***** válasza:
köszike! sokat segítettél!!!! :)
2011. máj. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Sziasztok! A kókusztejes kérdező vagyok, akkor nyugodtan adom a fiamnak majd a kókusztejet, bár persze nem naponta, mert drága, de azt mondta a bioboltos nő, hogy óvodásoknak viszik, és nagyon jó kiszáradás ellen ha pl. a beteg gyerkőc nem akar enni, inni. De gondolom akkor a nyári 40 fokban is jó lesz. Az ízét én sem szeretem, én kávéba szoktam tenni, a fiamnak meg a tápszerébe, ha kap. A tápszert így is mindig felöntöm rizs/zabtejjel, hogy ne 3 deci tömény tápszert igyon :o)


Jók a receptek, ezt a 10 perceset meg majd én is kipróbálom, jónak tűnik.

Amit a múltkor csináltunk, és mi is ebből ettünk spenót variáció:

A kiengedett spenótot (nekem házi volt, de jó a bolti mélyhűtött, de mostmár itt a friss szezonja is, de azt turmixolom, mikor összefonnyad) sózzuk picit és behabarjuk a következővel: zabpehelyliszt+zabtejszín, mi még raktunk bele medvehagymát is. Ha már majdnem kész, utána megy bele az összenyomott fokhagyma, és olaj (én lenmagolajat szoktam a végén beletenni) Spagettitésztával összekverve, hallal nagyon finom. De lehet rizzsel is a tészta helyett.


A palacsinta pedig amit sütöttem, innen a netről van a recept, nagyon finom lett, a párom is alig győzte enni, kár,hogy csak 13-14 db lesz belőle :o)

25 dkg liszt (én vegyesen tettem finomlisztet és zabpehelylisztet)

3 tojás

1 ek olaj

2,5 dl szódavíz (bubis ásványvíz)

2,5 dl rizstej (én zabtejjel csináltam, mert az volt itthon)

Szinte ugyanolyan íze lett, mint a normál palacsintának. Mi lekvárral és kakaóval ettük.

Én a dm-ben veszem a zabtejet, ott 470 egy doboz. Nálatok nincs dm? A 7-800 Ft kicsit soknak tűnik, bár a bioboltban nálunk is ennyi.

2011. máj. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Én kókusztejből tejberízst is szoktam csinálni. Sokkal finomabb, mint sima tejből. De még finomabb lesz, ha egy kicsi vaniliás pudingport is teszünk bele vagy gyümölcsöket. A lányom már másfél évesen evett kókusztejet, semmi baja nem volt tőle.

És csináltam már házi fonott kalácsot is szójatejből, csak simán a netről lenéztem egy kalács receptet, és a tej helyett szójatejet tettem bele. Nem is lehetett érezni rajta a szójatejet.

Kókusztekercset is csináltam szójatejből, azt ami sütés nélkül készül házt. kekszből, azt hittem nagyon pepecselős lesz, de nem is volt nehéz megcsinálni, és nagyon finom volt az is. Ezt a receptet is a neten találtam.

Szerintem majdnem minden sütis recept elkészíthető, ha a tehéntej helyett szójatejet, v rizstejet teszünk bele.

2011. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Ma megnéztem a DM-be a zabtejet, igazad volt, 470 ft. Egyetlen egy darab volt. Ezért nem találtam én eddig. A többi már drágább.

Palacsintákat ki fogom próbálni, meg a spenótosat is. Mennyivel jobb, ha zabpehelyliszttel csinálom? Még sose vettem.


Háztartási kekszet te milyet vettél? Eddig én csak olyannnal találkoztam, ami nyomokban tartalmaz tejszármazékot. Pedig olyan jó kis kekszes sütik vannak.


Most nézegettem a pennybe a Líra margarin is jó, nem csak a liga. Azért bővül a repertoár.

Sajtra senki nem tud választ?

És nasikat miket tudtok venni a boltba? Amit én eddig találtam:

tescos piskotatallér, győri édes zabfalatok natur, geszti eszti, geszti marci, 70%os méregdrága étcsoki, na meg kolesgolyó stb persze ezek magától értetődnek.

2011. máj. 16. 17:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!