Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet ilyen gyorsan vállalni...

Lehet ilyen gyorsan vállalni a 3. gyereket?

Figyelt kérdés

Mindig is 3 gyermeket szerettünk volna legalább.

Az első gyermekem most 2 éves,és 5 hetes terhes vagyok.


Eredetileg kisebb korkülönbséget terveztünk,hogy hamar egymás után jöjjön a három tesó.

Aztán persze nem így alakult,több okból is,és most érkezik a második.


Azt beszéltük meg a párommal,hogy így már csak akkor vállalnánk harmadik gyerkőcöt,ha rögtön az első után sikerülne. Ezt úgy értem,hogy a kicsi fél éves korában kezdenénk próbálkozni.És ha egy két hónapon belül sikerülne,akkor lenne csak 3. gyerkőc.


Lehet két terhesség között ilyen rövid idő? Mennyi a minimum?


2011. máj. 12. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

- HA:


nem merül ki a szervezeted,- vashiány-

nem lesz a 2. szülésből császár


akkor is úgy lehet hogy kevés ideig szoptatsz vártok pár mensest hogy helyreálljon a hormonháztartásod de semmi se biztos.

még nagyon sok minden bezavarhat! ne így legyen ... de ezt nem lehet most még megmondani.


Jó egészséget!!!

2011. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bőven lehet, a szomszédban a leányzónak 11 hónap van a gyerekek között. Szóval a "nagy" volt 2 hónapos mikor megfogant a "kicsi".

Ha szabad megkérdezni miért csak akkor jöhetne a 3. ha egyből sikerül?Anyagi okok vagy esetleg a korotok?

2011. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak ket gyermekem van, de gyorsan jottek egymas utan. Nem volt gond.

Kereken negy honapon at nem voltam csupan terhes. 2 honappal szules utan kezdtem menstrualni ujra (sajnos nem tudtam szoptatni, gondolom emiatt jott ilyen hamar). Akkor megbeszeltuk, hogyha ilyen hamar visszatert a ciklusom, akkor varjuk ket kerek ciklust, hogy megnezzem minden rendben van-e es kezdjuk el probalkozni. Elso honapban osszejott a 2. baba.

Nem volt gond a terhesseggel. Velem minden rendben volt, verkepem tokeletes, sportoltam, fitt voltam, normalisan taplalkoztam, a terhesvitamin szedeset abba sem hagytam.

Mindketto huvelyi szules volt, a masodik extra gyors es konnyu, az elso is 5 ora volt osszesen. A 2. szules utan sem volt semmi gondom.

A masodik baba kisebb sulyu lett, mint az elso, idore szuletett. A doki mondjuk mondta is az elejen, hogyha ilyen keves a korkulonbseg, akkor kisebb lehet a baba. De nem volt apro, 3 kg felett vol o is.

2011. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Azért szeretnénk ilyen hamar a 3. gyerkőcöt,mert nem szeretnék már olyan rengeteg évet itthon tölteni.

Engem nagyon megvisel az,hogy itthon vagyok,és bár eljárunk időnként és a barátainkkal is tartjuk a kapcsolatot,azért az elég kevés ahhoz képest,hogy előtte minden hétköznap dolgozni voltam.

Próbálunk egy egészséges arányt tartani,ami a családnak is vállalható és én sem "őrülök" bele.


Most 29 éves vagyok,a korom az annyira nem akadály.


Igaz: eszembe sem jutott,hogy akár lehet az is hogy császár lesz belőle. Remélem nem,de elő fordulhat.


A szopatás sem jutott eszembe,mert sok ismerősömnek sikerült szoptatás mellett teherbe esni,ráadásul a kislányomat sajnos csak 2,5 hónapig tudtam szoptatni,és akkor is csak pótlás mellett.

"Családi örökség" a kevés és rövid ideig tartó tej.

2011. máj. 12. 14:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálam így alakult: 28 éves vagyok, van egy 33 hónapos lányom, egy 19 hónapos fiam és egy 1 hónapos kislányom. Az elsőt még szoptattam (kizárólag, igény szerint), mikor teherbe estem a másodikkal. A másodiknál egy hónappal előtte hagytam abba a szoptatást. Az oké, hogy nem akarsz annyi ideig otthon maradni, de azért azt tudod, hogy nem kevés spiritusz kell a három kis korkülönbséges gyerekhez? Őszintén szólva, én alig bírom, pedig nekem nagyobb a korkülönbség a második és a harmadik között.
2011. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Baratnom a kisfia szuletese utan nemsokkal mar terhes lett ikrekkel (2 kislany). Nagyon vicces volt mert amikor ment a 16 hetes oltasra a kisfiaval a vedono rakerdezett, hogy nem-e gondolkodott el a vedekezesen es nem-e szeretne feliratni valami gyogyszert a dokival... O meg csak mosolyogott es mondta, hogy mar par hetes terhes. Nagy volt a dobbenet amikor mondta, hogy ok igy terveztek direkt nem vedekeztek. Azota mar megszulettek az ikrek es mindenki jol van. Ugyhogy neki harom 2 ev alatti gyereke van. :)
2011. máj. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi is így tervezzük, hogy gyorsan együtt a 3 gyerek.

Most van egy 2,5 éves, egy 6 hónapos. A 3. babát akkor kezdjük el "gyártani", amikor a pici 1 éves lesz, úgy szeretnénk, hogy ott is kb 2 év legyen a különbség.

2011. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!