Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A TGYÁS-t és a családi pótléko...

A TGYÁS-t és a családi pótlékot az igény beadásától számítva mennyi időn belül utalják?

Figyelt kérdés

Március 17-én adtam be személyesen a TGYÁS igénylésemet az OEP-nél, mai napig nem utaltak egy fillért se.

A családi pótlékot április 15-én igényeltem. Ma minden ismerősömnek a számláján volt, nekem sehol.

Mikor várhatom az utalásokat? Tudtok segyteni?


2009. máj. 5. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Hivd fel a MÁK-ot. A Családit különben is és a TGYÁS-t is ott kell igényelni. Nem az OEP-nél.
2009. máj. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a MÁK-nál kell igényelni.
2009. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a MÁK-nak 30 napja van a határozat hozatalra, tehát elvileg még határidőn belül vannak. A Tgyást a munkahely közreműködésével kell intézni, akkor is ha az nem TB kifizetőhely. Közvetlenül az OEP-hez csak akkor tartozik ha vállalkozóként igényled vagy jogutód nélkül szűnt meg a munkahelyed. Ha valami papírod hiányzott volna gondolom mondták volna. Az OEP-nél kellene érdeklődni, hogy hogyan áll az ügy. A táppénz kifizetéseknél előszoktak fordulni csúszások, lehet ez a tgyásnál is megesik.
2009. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!