Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bárányhimlős gyereket lehet...

Bárányhimlős gyereket lehet fürdetni? Mivel?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki,kislányom pöttyös lesz,most kezdődik nála,vannak már pöttyei,1 hólyagos is már a kis nyakánál.Holnap du. tudunk orvoshoz menni.Tanácsot szeretnék kérni,akinek már volt bárányhimlős a gyerkőce,fürdette-e?A szódabikarbónás vizről hallottam,azzal lehet,vagy sima vizzel?Alulról mindenképp muszály lesz lemosdatnom,mert még pelusos.Vegyek valamit most a gyógyszertárban a kezdődő pöttyökre,vagy várjak még?
2011. máj. 17. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:

A BÁRÁNYHIMLŐS BETEG HELYES KEZELÉSE

A betegség kezelésével kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. A helyes kezelés csökkentheti a szövődmények kialakulásának kockázatát. Tartsuk be az alábbi szabályokat:


•A viszketést legfeljebb nagyon vékonyan szórt mentolos hintőporral szabad enyhíteni. A hólyagos bőrt nem szabad bekenni semmilyen krémmel, habbal, tilos a nedves borogatás! Régebben előszeretettel ajánlották a rázókeverék (cinkrázó) használatát, mára azonban egyértelműen bebizonyosodott, hogy hatása inkább ártalmas, mint jótékony. Érdemes betartani ezeket a tanácsokat, mert a fenti szerek használata miatt továbbterjedhet a fertőzés, akár életre szóló hegeket okozva.

•A bakteriális felülfertőzés veszélye miatt a bőrt tisztán kell tartani, szappannal és vízzel gyakran le lehet mosni. Zuhanyozni tehát kell, az ülőfürdő viszont kifejezetten nem javasolt, a hólyagoknak nem tesz jót az áztatás.

•A hólyagok elvakarásának megakadályozásához a körmöket le kell vágni, a kezeket és a ruházatot tisztán és szárazon kell tartani. Puha törölközőt használjunk, és ne dörzsöljük vele a bőrt, csak óvatosan itassuk fel vele a nedvességet. Hajat is lehet mosni, de szárításnál és fésülésnél vigyázzunk, nehogy a hólyagokat felsértsük!

•A bárányhimlős beteget szobahőmérsékleten kell ápolni, ne tartsuk dunsztban.

•Gyakran merül fel a szobafogság kérdése. A bárányhimlős beteget lehet levegőre vinni, néhány perces séta, vagy amíg pl. ki-, beszáll az autóból, nem árt semmit. Azért nem ajánlják ezt, mert egyrészt minden betegség hamarabb átvészelhető nyugalomban, másrészt pedig fertőző betegségről van szó, és, mivel a bárányhimlő cseppfertőzés útján terjed, a beteg a szabadban is éppen ugyanúgy fertőz, mint egy zárt helyen. Harmadrészt a környezetben sokkal nagyobb az esélye annak, hogy újabb fertőzések érhetik, amire ilyenkor fogékonyabbak, mint más esetben.

•A gyógyulást kimondani a pörkök leválása után lehet, de maguk a pörkök már élő kórokozót nem tartalmaznak. A hólyagok pörkösödésekor már ismét mehet közösségbe a gyermek.

•A bárányhimlőn már átesett nagyit nem kell félteni a bárányhimlős unokától! A nagyszülő idősebb kora ellenére sem fertőződik meg újra bárányhimlővel. Ha találkozik a bárányhimlős unokájával, azzal saját maga tehet az övsömör megelőzéséért.


[link]

2011. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1,5 éves lányom nemrég volt himlős, én így csináltam, ha megfogadod megfogadod, ha nem nem, mert mindenki mást mond, és más volt régen, más van most.

- 2 naponta egy gyors tusolás, ez addig tartott így míg a pöttyök fent vannak, majd 3 hét. Utána a szokásos fürdés fürdetővel. Semmivel nem fürdettem, csak egy gyors tusolás, azt is úgy, hogy egy szivacsról csurgattam rá a vizet, hogy ne az erős tus érje a bőrét.

- Viszketésre Fenistil cseppet (receptköteles) [link] Zyrtec cseppet [link] ajánlom, mi az utóbbit használtuk.

Ne engedd, hogy elvakarja, mert később meglátszik majd neki és nehogy tovább vigye a fertőzést, a lányomnak is egy-kettő meg fog látszani, mert hiába nem vakarta el, a fején, csak neki dörzsölte valaminek.

- Lázra, mert előfordul, hogy lesz láza nurofen szuszpenziót adtam neki.

- Egy hétig szobafogságban volt, még az udvarra sem mentünk ki, mert ilyenkor könnyebben elkaphat bármit, fogékonyabb a betegségekre és mivel fertőző a betegség. Utána 5-10 perceket töltöttünk kint az udvaron, de 2 hétig nem mentünk közösségbe, vendégségbe.

- A pöttyökre semmit sem lehet kenni, most ez a trendi, régen nekünk jó volt. Állítólag elfertőződik, mert a rázókenőcs alatt nem szellőzik a bőr.

2011. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat-tanácsokat!Várom a továbbiakat!Ma beszélgettem az egyik anyukával a házból,akinek a lánya most volt himlős és a fiam csoportársa.Azt mondta,nekik mentholos hintőport meg v.mi habot irt fel a dokijuk és szódabikarbónás vizzel fürdette+sima vizzel a lányát.A fiamat eddig még nem verte ki a himlő,pedig az ő csoportjukban most tombol.Várakozó állásponton vagyok még vele,de legalább a kicsivel túl leszünk már rajta.Jönnek ki rajta azért a pöttyöcskék,némelyik aprón is hólyagos már.Amúgy jókedvű,játszik.

Fenistil cseppem van itthon,többször is adtam már a gyerekeknek,hurutos állapotban azt szokott felirni a dokink.Adtam is a lányomnak most is belőle,köszönöm a tippet!

2011. máj. 17. 18:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a dokinéni a szódabikarbónás fürdőt javasolta, a lényeg, hogy ne legyen túl meleg. Kiválóan csillapította a viszketést.

Mi szedtünk mellé homeos bogyót, egész jól alakult, nem nagyon vakarta.

2011. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én gyerekeim is idén voltak himlősek,a mi doktornénink azt mondta,hogy akár több gyors zuhany is lehet az elején,az nyugtatja a bőrt.

Nekünk csak fenistil cseppet,és calcium pezsgőtablettát írt fel az orvos,hintőport,kenceficét már nem szabad használni,ha bejut a bőr alá allergiát okozhat.


Jobbulást a picinek!

2011. máj. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ma voltunk dokinál,Fenistil cseppet irt fel,meg mentolos hintőport.Ami érdekes,kérdeztem a dokitól,hogyan fürdessem,azt mondta,ahogy szoktam,úgy lehet most is.Nem kell szódabikarbónás vizzel se,meg sima vizzel se.Én azért nem fogom a fürdetőt használni,amig pöttyös...

A hajas fejbőrt is lehet hintőporozni?Van állitólag v.mi holland kenőcs is v. hab a himlőre,annak nem tudja valaki a nevét?

2011. máj. 18. 17:14
 7/9 anonim ***** válasza:

erre gondoltál?:

[link]

2011. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az én kislányom is most bárányhimlős.

Lenne egy olyan kérdésem hogy a szódabikarbónás fürdést

azt állóvizben kell elvégezni. Igaz?

2015. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi zuhanyoztunk tobbszor,de nem sokaig. Amikor mar gennyesedett es kipukkadt veletlenul esetleg mert rafekudt stb.akkor azert jo volt lemosni a fertozott reszt,h.ne ragadjon.Csak sima vizzel,nem hasznaltam semmi mast. Fenistil cseppet kaptunk viszketesre, ha fajt a feje Nurofent. A PoxClin nevu habot fujtuk a testukre,ez husitette,enyhitette a vakarozast. Az oltott gyerkocunkon nem jottek ki a pottyok. A ket kicsit sajnos nem oltattuk be,a lanyom borzalmasan nezett ki es nagyon megviselte. A fiunknal enyhebb lefolyasu volt, de azert o is nagyon viszketett. Fejfajassal,hoemelkedessel kezdodott,nem is gondoltam eloszor himlore.13 nap mulva lett gyogyultta nyilvanitva,a varrak meg szaradnak,de ez mar nem ferzoz.
2019. febr. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!