Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok a helyemben 2. babát?

Vállalnátok a helyemben 2. babát?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék még egy gyermeket! A fizetésünk a párommal együtt kb. 240.000 Ft, a hitelünk 90.000 (még 10 évig). A gyed-em kb.75.000 Ft lenne, ami még a hitelt sem fedezné, gyes meg pláne. Ebben a világban a munkahely sem biztos. Mit tanácsoltok? Merjünk vállalni még egy babát?
2011. máj. 23. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha igy gondolkodsz,nem lesz gyereked sose.

A munkahelyedre egy évig ugy is majd visszavesznek,addig ha ugy látod h tovább nem fognak alkalmazni,keresel mást.Én a gyerekemért kicsit lejjebb adtam az igényeimböl pl.

2011. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mégegy gyereked...
2011. máj. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek kell tudni. Nekünk hitelünk van 70ezer, a férjem hazahoz 300ezret, én viszont most semmit nem kapok, fél év múlva is csak GYES-t, viszont mi a harmadikat várjuk. Szerintem kábé ugyanúgy állunk ha a mi plusz egy gyerekünket is beleveszed. Mi vállaltuk, sokan nem vállalnák.
2011. máj. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Én személy szerint nem vállalnám be. Nálunk a kettőnk jövedelme most kb. 200.000 Ft. Nincs hitelünk, van ház és egy autó. De nem mernék még egy babát bevállalni. Most is már keresgélek egy kis mellékes munkát, mert kéne még egy autó, meg egy-két felújítás is tervben van.

De ez én vagyok. Ha nagyon szeretnél még egy babát, akkor valószínűleg nem az anyagiakon fog múlni, hiszen ha már megvan, akkor úgyis igyekszel megadni neki mindent, még ha a föld alól kell is előteremtened a rá valót.

Férjem is tudna munka után maszekolni, de nem akarom. Persze, jól jönne a pénz, de sokkal jobb, hogy van ideje a gyerekre. Nálunk ha lenne még egy, akkor tuti nem látnám a férjemet soha.

2011. máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

79%os!

de családit kapsz nem??

2011. máj. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha racionálisan gondolkodok, akkor az elsőt se merem bevállalni. Egyszerűen ha a pénz szűkös is, de jó lenne ha az a kevés legalább biztos lenne.

Azzal nyugtatom én is magam, hogy ha racionálisan gondolkodok, akkor az első se lesz meg soha.

2011. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az ilyen kérdéseket perspektívából kell nézni. Képzeld el magatokat 20 év múlva. Hogy látod szebbneka jövőt? egy gyerekkel, kényelmesebben, vagy 2vel kicsit kopottabb házban?
2011. máj. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

82%-os! (Miért kell ilyen ordenárén hozzám szólni???)

A férjem kapja a családit, benne van az említett 300ezerben.

2011. máj. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert 2 év múlva majd 2x annyiba kerül az élet.
2011. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk több a havi bevételünk, de annyival több is a hitelünk mint nektek.

Mi is sokat vacilláltunk a kistesó kérdésen. Végül is úgy döntöttünk, hogy mi is és a fiunk is boldogabb lesz ha lesz neki testvére. 3 hetes a kislányunk.

2011. máj. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!