Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki 6 vagy annál több...

Ha valaki 6 vagy annál több gyereket vállal az miért teszi? Főleg ha nincs pénze és nem neveli a gyerekeket. Becsúszott babák és nem akarják elvetni? És honnan lehetünk benne biztosak h egy az apa?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Miért? Tőle kéne megkérdezni.

Valószínűleg elég egyszerű, primitív emberekről lehet szó. Nem a pénzhiány miatt, hanem a nevelés hiány amiatt. Bár ez utóbbi "relatív". Nem ő neveli vagy nála vannak a gyerekek csak nem foglalkozik velük?

Mindezek ellenére ha már jön a gyerek, akkor azt tartják akkora "értéknak", hogy ne vetessék el. A védekezéssel kapcsolatban tudatlanok (ez a társadalom, szakemberek, védőnők felelőssége is - szerintem).


Hogy egy az apa? Ezt talán csak az anya tudná megmondani, kivel, kiekkel volt még együtt.


Hát ennyi. Miért foglalkoztat a kérdés?

2011. máj. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szomszédomban egy 7 gyerekes család lakott, és mindig azt mondták, hogy azért vállaltak ennyi gyereket mert szeretik a gyerekeket...(nem kisebbség még mielőtt valaki azt hinné)

Na, igen, csak éppen a gyerekek egyfolytában koszosak voltak, télen nem volt kabátjuk sem. Bevallom nem volt velük szemben soha előítéletem, mert becsülendő dolog, ha valaki ennyi gyereket felnevel, de most hogy jobban megismertem őket, nem igazán értem, hogy miért kellett ennyi gyerek, ha nincsenek meg a megfelelő körülmények. S nem kacsalábon forgó palotára gondolok. Csak éppen albérletben élnek 7 gyerekekkel, akiknek ruhájuk is alig van. Szóval nem tudom...nekem a szeretet nem elég ok, vagyis nem jó ok, mert a szeretet mellé szerintem kell azért némi belátás is.

Szerintem a nagycsaládoknál nem "véletlenül becsúszott" a gyerek, hanem ők így akarják.

Az apa pedig legtöbb esetben ugyanaz, mert neki is az az életfelfogása, hogy sok gyereke kell. Hogy honnan tudhatod, hogy ő az apa? Bocs ez szerintem hülye kérdés, de ha biztosat akarsz tudni, akkor: DNS teszt. :)

2011. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy rosszul érzem, de a kérdésed mintha arra utalna, hogy a nagycsaládosok túlnyomó többsége nem törődik a gyerekeivel sem anyagilag, sem egyéb téren. Nyugodtan javíts ki, ha tévednék.

Személyes tapasztalatom alapján a kérdés azon részére tudok válaszolni, miért vállaltam több gyereket. Bár a 6-ot nem értem el, egy hónap múlva fog születni az 5. babám, és egyáltalán nem bántam volna, ha Ő ikernek sikerül.

Miért döntöttünk így? Mert így alakult:) Tipikus egy gyerekesnek indultunk, akkor még albérletben. Aztán vettünk egy kis lakást, és úgy gondoltuk, csak kell egy testvér a fiunknak. A második gyerek születése után 3 hónappal gyógyszer mellett teherbe estem, és képtelen voltam elvetetni, így 1 év lett a korkülönbség. A lakást persze kinőttük, tovább kellett lépni. A legkisebb 10 éves korában úgy éreztük, jó lenne egy újabb kisbaba, 2 éve meg is született a lányunk, de mivel nagyon nagy a korkülönbség, vállaltunk még egyet, hogy neki is legyen partnere a játékban.

Nem vet fel minket a pénz, meg kell gondolnunk, mire költünk. Valahogy úgy alakult, hogy mindig előbb jött a baba, a lehetőségek utána nőttek hozzá. De mindent megoldunk, a nyaralást sátorral, az ünnepeket összegyűjtögetett kajajegyekkel, és még van egy csomó hasonló trükkünk. A gyerekek soha nem lógtak ki a többiek közül, mert nagy családból származnak. És nehezen tudnál olyat kérdezni róluk, amire akár én, akár a férjem ne tudnánk azonnal válaszolni. Ebbe bele kell érteni azt is, hogy mit mennyi idős korukban csináltak, mik a kedvenceik, milyen jegyet kaptak, stb...

Mindemellett megmaradtunk párnak: férfinak és nőnek, egymás szeretőjének.

Ilyen is tud lenni a nagy család. És még csak egyedi jelenség sem vagyunk, férjem is nagy családból származik, a környezetünkben is többen nevelnek tisztességgel 4-5 gyereket. Hogy miért? Mert nekünk így jó.

2011. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem a kérdés elég provokatív. Mi az, hogy egy apától vannak-e? Akkor bárkit meg lehetne gyanúsítani, hogy nem a férjétől szült gyermeket? Eggyel is éppúgy félre lehet lépni, mint 10zel.


Amúgy meg mindenkinek saját döntése, hogy hány gyermeket vállal. Mi hatan vagyunk testvérek. Mindannyian egyetemet/főiskolát végeztünk. Szüleimtől mindent megkaptunk. Soha semmi hátrányom nem származott a sok testvérből. Nekem egyelőre 3 lányom van és most várjuk a 4et. 28 éves vagyok. Még van 12 évem szülni, tehát nem mondom azt, hogy nem lesz több. Van egy 5 szobás házunk, mindketten a férjemmel dolgozunk, nincs hitelünk stb.

A lányaimat keresztény értékrendek szerint neveljük, ahol a gyermek áldás, nem pedig csak egy feladat, amit ki kell pipálni, és ha van 1-2-3, akkor le van tudva a gyermekvállalás. Hisz a gyermekeink szerelmünk kiteljesedései, amit Istentől kapunk és mi örömmel fogadjuk őket :-D

Én vagyok a szülői munkaközösség vezetője az oviban és a bölcsiben is.

2011. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Ne vegye már magára az, aki jó körülmények között nőtt fel, és jó körülményeket tud most is teremteni a gyermekeinek!

Akár provokatív, akár nem a kérdés, sajnos igenis vannak olyan nagycsaládok, akik segélyekért állnak sorba, és a gyerekeknek alig van étel a tányéron...

Na ezeket én sem fogom soha megérteni!

Aki meg tisztességgel nevelik a gyerkőcöket, azok ne vegyék magukra. Nekik minden elismerésem!

2011. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

mi is 6an vagyunk, nálunk csak a legidősebb kapott meg mindent mi semmit az ő levetett szakadt ruháit hordtuk ment külföldre mi meg otthon takaritottuk a szobáját stb... szüleim állandóan csalták egymást.... és van a szomszédba is egy 6 gyerekes család ahol ugyan ez a helyzet...

2011. máj. 25. 11:20
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

11:03vagyok 11:13nak:


MIt ne vegyek magamra? Azt, hogy : "honnan lehetünk benne biztosak h egy az apa?" Mert szerintem ez látatlanban is sértő minden hűséges sokgyermekes feleség számára.


A másik, hogy nem mondtam, hogy szüleim gazdagok voltak. Egyszerű munkásemberek, akik mertek sok gyermeket vállalni. Azt, hogy én jól élek, azt a szüleimnek köszönhetem. Ők taníttattak, ők biztattak stb. Lehet, hogy nem volt minden ruhám új, és tesóimtól örököltem a kerékpárokat, de nagyon boldog gyermekkorom volt. A szüleim törődtek velünk, megkérdezték mi volt az iskolában, anyukám minden egyes iskolai/ovodai alkalommal szervezőként segített, mert azt mondta, hogy a munka nem kerül semmibe.

Tehát igenis sértő a válasz. Akire meg a kérdező gondol, annak nincs otthon net-kapcsolata.

2011. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem akartam én megbántani senkit. akinek nem inge, ne vegye magára
2011. máj. 25. 11:21
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

Na ez az, az én szomszédomnak volt net-kapcsolata, a 7 gyerek meg szakadtan szaladgált!!!!

Ha én megsértődöm egy olyan dolgon, ami állítólag nem vonatkozik rám, akkor vaj van a füle mögött. Vagy akkor miért is veszem magamra?

Szerintem tök jó, hogy a szülők szépen felneveltek titeket, becsülendő dolog és gratulálok neki.

Az, hogy ki az apa tényleg hülye kérdés, de ezt írtam is már az első hozzászólásomnál.

2011. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
10:38 vagyok. Nem bántottál meg. Csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy legtöbben egy kalap alá veszik az összes igazán nagy családot vállaló párt. És hidd el, elég kellemetlen, amikor sajnálkozó pillantásokat vetnek a domborodó pocakodra, mert az 5. gyerek növekszik benne. Holott tudom, hogy a gyerekeim talán több törődést kapnak, mint az 1-2 gyerekes családból származó társaik.
2011. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!