Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden óvodában ez van?

Minden óvodában ez van?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, de amiket látok a családban, környezetemben az borzasztó. Az óvodában fizetni kell havonta a kaját, amiből még le is spórolják egy-egy gyereknek a felét, mert úgyis kisnövésű szöveggel. Vinni kell a wc papírt, szalvétát, tisztítószert...mindent. Érdekes elszámolások vannak a pénz körül, ha úgy tetszik eltünések, az óvónők hazahordják a behozott cuccokat. Akkor gyümölcsnapot kell vállalni mindig más szülőnek, ami azt jelenti, hogy 20 akár 30 főre egy szülő veszi az összes gyereknek a gyümölcsöt. Az óvónő elver egy-egy gyereket a wc-ben, és arra tanítja, hogy a szüleivel ne legyen őszinte, ugye nehogy kitudódjon a verés. Ha bármi ezen felsorolt problémát pedig valaki meg akar kérdőjelezni, vagy rendberakni, annak a gyerekén verik le, ilyan vagy olyan formán. Tehát hiába mondom állítólag Én, mind csak leendő szülő, hogy ezt, azt és amazt Én aztán nem fogok megengedni az óvónőnek, különben felkenem a falra (viccesen) azt mondják, majd akkor nem fogom úgy gondolni, mert a gyerekemet akarom majd óvni tőlük????

Ezek miatt a hatalommániás, beteg óvónők miatt, pedig a nagyon rendeseket gondolom még előítélettel is kezelik akár? Meséljetek mi van ebben az országban, a mi adóforintjainkból....vagyis pont miket nem kapunk meg belőle...


2011. máj. 27. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Úristen.. Hát nekem sincs gyerekem, de amikor én ovis voltam, még csak hasonló se volt. 18 éves vagyok.
2011. máj. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szörnyű,de igaz amiket leirsz.

Nincs még gyerekem,de van egy kisöcsém aki nemrégig ovis volt,és több kolléganőmnek van 3-6 éves gyereke.

A legújabb amin háborogtak,hogy saját pénzből kell kifesteni az ovit,felujitani a szekrényt,parkettát nyáron.Szülőnként sokezerből.

az hogy wc papir,tisztasági csomag,az már megszokott.A gyümölcs bevitele egész létszámra még öcsémnél nem hallottam,tavalytól már itt is ez megy,plussz szülinap-névnapkor sütit,tortát,üditőt bevinni,ha meg az ovonéninek van valamije akkor lassan toronyórát lánccal...(most még kolléganő gyerekének ovónénije "csak" aranyfülbevalót kapott tortával,virággal,csokikból összeállitott csomaggal)


pár éven belül lesz gyerekem,magánovit fogok keresni,ha már fizetek,legalább számlát kapjak,és kapjon olyan ellátást,bánásmódot a gyerek,amit kellene egy sima oviban is

2011. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam problémásnak számít, hiperaktív.Nem agresszív fajta,hanem nagyon mozgékony,meg nem áll.

Az óvónők hiába tudnak az állapotáról és hiába kaptak szakvéleményt,hogy legyenek türelmesek,a túlmozgásosság miatt lehetőleg ne büntessék,inkább bízzák meg feladatokkal.

Ennek ellenére a szigorra esküsznek,sarokbaállítás lefogással,fenyegetőzéssel,bűntetéssel,rossznak nevezéssel...hiába nem tehet a gyerek az állapotáról,úgy hiszik csakis az ő bosszantásukra viselkedik így direkt,azt hiszem van bőven szakirodalom,utánna lehetne nézniük,mégis ragaszkodnak ahoz,hogy a jól bevált szigorral teli büntetés majd kineveli a gyerekből a túlmozgásosságot,ezzel persze a kis önbizalmát a nullára redukálják,miért bűntetik azért amit nem szándékosan tesz.

2011. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Van ilyen sajnos!

Bár megjegyzem az a szülők hülyesége,hogy arany fülbevalót vesznek. Azért én sok szülőn is érzem,hogy mutassuk meg,hogy meg tudjuk venni!

De azok után,hogy kórházakban már kérik a pelenkát bevinni az újszülötteknek, ez nem is olyan meglepő!

De azért vannak normális ovik is, ne általánosítsunk!:)

Kedves utolsó! Nem lenne jobb a kisfiadnak egy neki való óvoda? Tényleg nem értenek hozzá az óvónők, bár nem is erre vannak "kiképezve"!

2011. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, akkor nekünk és a környező más ismerősöknek is nagy szerencsénk van, bevinni igen, kell pénzt, csoport pénz címszóval illetve a gyerekem tuti nem eszik meg annyi kaját amennyit kifizetek, meg tisztítószer és wc papír,szalvéta, zsepi is kell, de én ezt nem érzem olyan gáznak.

Rohadt kevés pénzért dolgoznak mind az óvónők, mind a dadusok. Arról nem tehetnek hogy az önkormányzat nem ad ezekre a szerekre (papír,stb.) pénzt azt meg azért csak nem várom tőlük hogy havi 100.ezerből még ők vegyék meg a gyerekemnek a dolgokat.

Nálunk nincs pénzeltűnés (és más anyukáktól se hallottam még ilyet akik a környék más ovijaiba járnak) és gyerekverés sem.

Sokat foglalkoznak személyszerint az én fiammal is, de nem durván büntetve (pedig az én kisfiam se az a hú de egyszerű eset).

Olyanokat már hallottam hogy az óvónő nevelési elvei nem egyeztek meg a szülő által helyesnek gondolttal és ez konfliktust szül/szült amire még a gyerkőc is jó érzékkel rátesz egy lapáttal mert mindig úgy adja elő otthon hogy az óvónéni ilyen meg olyan.

Nem azt mondom hogy ez nem lehet így, csak hogy a gyerekek 4-5-6 évesen már fifikásak tudnak lenni.

Na szóval akkor mi összetehetjük a két kezünket hogy ilyen jó pedagógusokat fogtunk ki és remélem még pár évig maradnak, mert a kisebbemet is oda tervezem beíratni.

Az óvónéni ARANNYAL való elhalmozását én is nagyon nagy túlzásnak érzem...de év végén vmi apróságot mi is adni fogunk mert rendkívül hálás vagyok nekik azért a munkáért amit végeznek, meg mert nem szorongva hagyom ott a fiamat minden reggel, hanem lelkileg megnyugodva hogy olyan helyen van ahol szeretik.

2011. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem igényel speciális óvodát,integráltan oktatható,a gyerekek igen nagy százaléka hasonló ebben az életkorban és 20 éve dolgozó óvónénikről beszélünk.

IQ-ja átlagos,értelmes ,aranyos,bújós,egyenlőre túlmozgásos...miért igényelne ez speciális óvodát?Nem is létezik erre specializálódott ovi,azt hozzáteszem,hogy a nevelési tanácsadó szerint ez még iskolás korra simán alakulni fog és nem 100%,hogy később is hiperaktív marad.

2011. máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem értenek hozzá az óvónők, bár nem is erre vannak "kiképezve"!"


A mai óvónők már bizony tanulnak róla,bár való igaz,hogy ezelőtt 20 éve nem tanultak még ilyen részletességgel.

Olyan 6-7 % körüli az előfordulása 4 éves korban,tehát nem egy esettel találkoztak már,sőt talán már diplomásak az akkori hiperaktív gyerekek akik a pályájuk kezdetén sok bosszuságot okoztak nekik :-).

2011. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

vagy a szalvéta-wcpapír az amit vinni kell,vagy van ahol csoportpénz van,ugy mint a suliban az osztálypénz.Nálad is volt ilyen,csak nem emlékszel.Honnan veszed h hazahordják az ovónők a cuccot?láttad?miért gyanusitod amig csak az ismerős ismerőse mesélte az utcasarkon??Gyümölcsnap nálunk is van,ilyenkor több gyümölcsöt kapnak mint általában(mert azért más napokon is van)de nálunk mindenki 1 valamit visz,és nem csak egy szülő viszi hanem mindenki 1et!!


A verést nem hiszem,max odacsapnak a fenekére a gyereknek ha megérdemli.(amugy a gyerekek hajlamosak ebben a korban tulzásokba esni)

2011. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Sajnos még mindig vannak szép számmal ilyen óvodapedagógusok, pedig a magyar óvodapedagógia kb. 1985 óta jelentős pozitív reformon ment keresztül, míg az iskolapedag. máig nem. Tehát a személyes nem kompetens nevelői érzéket nem szűrik a főiskolán kellően, sajnos. Pedig az óvodai nevelés alapprogramja (ONAP, vagy ONOAP), ami csak a legalapvetőbb tényezőkkel foglalkozik (hiszen szerencsére igen nagyfokú szabadságot ad az egyes oviknak saját program kidolgozására), kijelenti, hogy a gyermek személye teljes tiszteletet érdemel. Ráadásul gyermekközpontú már a legtöbb oviban a nevelés, szerencsére (elvileg minden oviban ennek kellene lenni, törvényileg is és szakmai szempontok szerint is). Az állami ovikban is elvárás a pedagógusoktól a gyermekközpontúság, és a differenciált nevelés elve is (azaz egyénileg IS kell a gyermekekkel foglalkozni), sőt utóbbiakban sem ritka az integrált nevelés beiktatása, azaz pl. fogyatékkal élő gyermeket is be lehet íratni ilyen csoportokba, méghozzá olyanba, ahol a legtöbb gyermek átlagos egészségi paraméterekkel rendelkezik, és itt a cél egyrészt az átlagosaknak a toleranciára való nevelése, az empatikus hajlamuk kifejlesztése, szociális készségek fokozása, míg a sérült gyermek szempontjából az önértékelés , a bizalom fokozása. (Csak pár szempontot soroltam fel a rövidség kedvéért.) Ennek ellenére léteznek még galád óvónők is szép számmal, akik a legalapvetőbb elveket se tartják be, különféle óvodai programmal ellátott csoportokban is, ahogyan a kérdező is tapasztaltja, ami igen szomorú.
2011. máj. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem, nálunk közel sem ennyire durva a helyzet.

A napi étkezési díj 370 Ft, mondjuk ezért csak a szokásos menzás kaják vannak, ráadásul nem is sok, így a fiam mindig éhes délutánonként. De ez már az én időmben is így volt :)

Gyümölcsöt nekünk hetente kell bevinni, pl. 4 db almát, az kb. havi 1000 Ft.

Tisztasági csomagot (pzs, szalvéta, fogkrém, foly. szappan) is kell vinni havonta, az kb. 6-700 Ft.

Ezen kívül 1-2 havonta kirándulásokra, bábszínházba, cirkuszba, állatkertbe viszik busszal a gyerekeket, ez kb. 1000-1500 Ft szokott lenni. Ennek nagyon örülök, szerintem tök jó, hogy elviszik őket kulturálódni, szocializálódni is :)

Karácsonyi, farsangi, gyereknapi ünnepségre szoktak kérni üdítőt, sütit, nasit, ez sem egy egetverő összeg és a fiam is nagyon örül neki, együtt szoktunk sütit sütni, díszíteni.


Ráadásul nálunk az óvónők nagyon kedvesek, türelmesek, gyerekszeretők, az egyik pedig fejlesztő pedagógus is, ő nagyon sokat foglalkozik velük és külön tornát is tart nekik.

Szóval én nem sajnálom a felsorolt dolgokat, mert tudom, hogy jó helyen van a gyerekem.


Ja és mi is gyűjtünk az óvónőknek, 1000 Ft-ot dobunk össze fejenként és Cora-s vásárlási utalványt és virágot veszünk nekik.

Ballagásra pedig majd valami maradandót találunk ki.


Persze, ha egy sz.r oviba járna a fiam, én is szívnám ezek miatt a fogam...

2011. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!