Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy az ovodáztatási...

Igaz, hogy az ovodáztatási támogatás egyik feltétele az, hogy a gyermeknek min.6 órát kell az ovodában eltöltenie? Ha igaz, akkor azok a szülők akik a kisebb gyermekkel otthon vannak, eleve kiesnek ebből a támogatásból-

Figyelt kérdés
mert aki otthon van a kisgyermekével,annak a nagyobb gyermeke nem lehet ebédnél tovább-tudtommal- Igaz ez?
2010. nov. 13. 11:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

így van, ha nincs a gyerek oviban akkor kiesnek.

De vedd figyelembe, hogy itt olyan szülők gyerekeiről van szók, akik alulképzettek (legfeljebb a 8 általánost sikerült befejezniük) és saját hiányosságaik miatt nem tudnak eleget tenni minimális szinten sem a gyereknevelés egyéb követelményeinek (szellemi nevelés), ezért támogatja az állam, hogy ezen szülő gyerekeiket járassák közoktatási intézménybe, hátha ott sikerül magukra szedni valamit a kulturális viselkedésből, normákból, társas élet szabályairól netán szocializálódnak is ezek a gyerekek, és az ilyen gyerekek számára kötelező óvodai nevelést nyújtani a gyermek 3! éves korától. Szemben a normális családok gyerekeivel, akiknek 5 éves koruktól áll fenn ezen kötelezettség.

2010. nov. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez így nagyon szép és jó dolog,de mi van azokkal a szülőkkel,akiknek van valami más iskolájuk,mégis kakiban vannak? Ezen szülők gyerekei nem érdemlik meg a normális körülményeket?
2010. nov. 13. 12:02
 3/16 anonim ***** válasza:

végre már azokat is kéne valahogyan támogatni, akik nem a semmire szülnek gyereket, hanem diplomáznak, nyelvet tanulnak és DOLGOZNAK, mielőtt gyereket vállalnak!

Annyira gusztustalan ami ma magyarországon megy. A gyereket vállalók 80%-s a GYESre vállal kölyköt, aztán végigtengődik az életüket! Hányás....

2010. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

hát akkor nálatok ez szóba sem jöhet.

Esetleg a rendszeres gyermekvédelmi, ott a kajáját fizetik, de ennyi.

Én nem tudom egyébként sokan jönnek a segéllyel de nálunk Fehérváron semmi segély nincs.

2010. nov. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az a nem igaz, hogy ahol anyuka otthon van, ott a gyereknek haza kellene mennie ebéd után.

Sehol nincs ilyen a rendeletekben, ha egy gyereket felvettek az oviba, akkor joga van bármikortól bármeddig maradnia az ovi nyitvatartásán belül.

Az óvónők valóban bepróbálkoznak ott, ahol anyuka otthon van, valószinűleg lustaságból, vagy nem ismerik a jogszabályokat (legyen bennem jóindulat is...) de rólam simán lepattantak. Mondtam, hogy hazaviszem, ha mutatnak egy ilyen jogszabályt, vagy rendeletet. Azóta keresik... És egy rossz szót se szóltak.

Szóval nem esik ki az a gyerek és az az anyuka, ne aggódj. Csak nem kell hagyni magad hülyének nézni.

2010. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van! Anyám óvónő,és ilyen nincs hogy haza kell vinned a gyereket ha otthon vagy a másikkal.

És egy tanult nagy eszű is lehet ...-ba úgy hogy segélyre szorul,ez nem iskolázottság feltétele,szerintem.

2010. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

De ez az óvodáztatási támogatás kifejezetten azt a réteget célozza meg, amelyiket mondtam. Tanulatlan szülők és azért kapják a pénzt, hogy ezzel motiválják őket, hátha a gyerekük viszi valamire.

Normális embernek nem kell pénz ahhoz, hogy a gyerekét járassa oviba, iskolába.

Lehetne hasonló támogatás a normális szegényebb réteg számára is, de az nincs.

2010. nov. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azokra vonatkozik a jogszabály akik anyaságin vannak. Vagyis aki anyaságin van annak elvileg csak ebéd utánig lehet a gyereke oviban vagy iskolában.
2010. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: nincs ilyen jogszabály. Ha mégis, én kérek elnézést, amint idézed, vagy linkeled.
2010. nov. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Akkor nézd meg www.szmm.gov.hu

Ott megtalálod hogy a Gyet en lévő jogosultság alapja, hogy a gyermeke napközben ellátást biztosító intézményben legfeljebb 5 órát tölthet.

2010. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!