Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eddig nem sportoltam, de...

Eddig nem sportoltam, de szülés után szeretnék visszacsinosodni, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Júliusban szülök. Persze nem az első héten gondoltam kezdeni :D, de azért szépen fokozatosan miket csinálhatok? Hallottam olyat is, hogy a tej elmehet, úgyhogy valami kímélő mozgásformára gondoltam. Mit lehet?
2011. máj. 30. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tornázni fokozatosan

jógázni lehet

bicajozni

sétálni

úszni


a gyermekágy 6.hete után szépen fokozatosan lehet kezdeni.

2011. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Esetleg letölteni tudok valahonnan (olyat, ami nem megerőltető, nem célom a hirtelen nagy változás!)
2011. máj. 30. 09:37
 3/6 anonim ***** válasza:

A torrent oldalakhoz való hozzáférést nem támoogatom esetleg megkérhetsz valakit erre.


R. Réka, Alexandra is megfelelő v. itt a neten megosztó oldalakon is találsz rövid tornákat.

2011. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

van baba-mama torna, az nem olyan kemény 3 hónaposan mehettek és legalább a babád is emberek közé szokik.

Mi járunk és imádjuk

2011. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A tejed nem megy el semmiféle sporttól, ha így lenne, élsportoló anyukák még sose szoptattak volna. Én lassan három éve szoptatok folyamatosan, már a második babót, de az első is szopik még, tandemszopi van nálunk. :-) Versenysportoló voltam, most már nem versenyzek, de sportolok és semmi gond.

Másodszor: az intenzív gyaloglás az egyik legjobb fogyókúrás módszer - amikor úgy érzed szülés után, hogy már jólesik a mozgás (ez nekem 1 hét után volt) mehettek sétálni. A babócát berakod a babakocsiba, akár órákat lehet sétálni. Mi egyszerre szültünk a barátnőmmel, napi szinten órákat sétáltunk a gyerekekkel, közben még jól is éreztük magunkat, mert nagyon jót beszélgettünk. :-) Mindketten pillanatok alatt a normál súlyunknál voltunk.

Aztán kezdtem újra sportolgatni, amit korábban is - görkori, tánc, lovaglás. Csináld azt, amit szívesen csinálsz, a fogyáshoz az kell, hogy legalább fél órán át, de nem nagy erőkifejtéssel járó mozgást végezz. Tehát: ússz kényelmes tempóban, gyalogolj, lassan kocogj, járjatok baba-mama tornára, nem szeretem a stílusát Rubint Rékának, de a gyakorlatai jók, csinálhatod a dvd-vel, stb.

Sok sikert!

2011. máj. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha lenne nálunk baba-mama torna, mennék. Hátha addig alaul valami kis csoport :)

A sétát mindenképp be tudom tartani (remélem:)

A többi dolgot pedig majd meglátom, milyen lehetőségem (időm, erőm lesz), várom a további tippeket! És köszönöm az eddigieket!


Egyébként a baba-mama torna a legszimpatikusabb, végülis ha nem alakul csoport itt helyben, akkor itthon magamtól emelgetek majd (meg mozgok vele), végülis a kis "súlyzóm" is fokozatosan nehezedik majd :)

2011. máj. 30. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!