Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akik mosogatógéppel...

Anyukák akik mosogatógéppel mosogatnak a családra?

Figyelt kérdés

Segítségeteket kérném.

-szabad a baba cuccait, cumisüveg, cumit..belerakni?

-milyen szert, öblítőt használtok? Van e különbség köztük? Érdemes e egy bizonyos fajtát megvenni, pláne ha sok a kisgyerek, 3-an vannak akik már nem cumisüvegeznek, így fele az ő tányérukkal lenne tele.

-és ha nagyon kemény a víz tudtok e valamit ajánlani?

-nekem fura az öblítő, ízt nem kell tiszta vízzel leöblíteni miután kivettem?

Tudom valakinek bugyuta kérdéseknek tűnhetnek ezek, de nekem fontos, pláne, hogy nincs tapasztalatom. Másrészt azért írom ide a kérdést, mert itt tutira anyukák vannak, így fontosabb az ő válaszuk számomra.

Előre is köszönöm.


2011. máj. 30. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bele lehet rakni.

mi somat-ot használtunk aztán calgonitot az jobb.

van különbség a somat rövid programon nem tisztított rendesen sajnos.

kemény vízre is a calgonit a jobb mosogatótabletta ahogy tapasztaltam.


le lehet öblíteni utánna de nem kötelező.

2011. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Calgonit mosogatógéptablettát használok, öblítőt nem, berakom a cumisüvegeket (nagyon szép tiszták lesznek) de a cumikat nem, azt kézzel mosogatom, foreveres MPD tisztítószerrel, abban semmiféle káros kémiai anyag nincs, mosni is azzal szoktam, szuperul tisztít, a mosogatógépbe sajnos nem lehet berakni, mert enyhén habzik, az automata mosógép gond nélkül elbírja, de a mosogatógép állítólag nem szereti. Azért nagyon gondolkodom, hogy pici adagban kipróbálom, mert jobb lenne a lelkemnek, hogy teljesen bio, vegyszermentes a háztartásunk.
2011. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

SZia

Én DM-es tablettát és öblítőt használok. Finisht, csak a rövid programhoz, mert 30 fokon a DMes nem jó.

Öblítőből szerintem tökmindegy.

A cumisüvegeket, cumikat is beteszem, annyi, hogy azokat ki szoktam sterilizálni utána mikróban, de ezt a kézi mosogatás után is megtettem mindig. (mikrós sterilizálóm van), a többi edény, pohár, gyerektányér egyenesen megy a szekrénybe.

A nagyon kemény vízre: eleve minden mosogatógépbe kell vízlágyító só, annyi, hogy a gépet nagyobb sófelhasználásra kell beállítani. Mi DMes sót használunk 4 éve, semmi bajunk nincs vele.

Viszont arra ügyelek, hogy mindig legyen benne illatosító és havonta egyszer mindig átmosom mosogatógép tisztítóval.

Egy 4 gyermekes anyuka

2011. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Bár én tegnap megvettem a sót, somat-t, de jó tudni, hogy van olcsóbb. Ma lesz bekötve a gép. Először fel kell tölteni, én beállítom a legkeményebb vízre, mert szerintem nálunk az van, ha abból indulok ki, hogy hetente kell vízkőteleníteni mindent.

Utána ha megveszem a tablettát, mellé még rakhatok plusz sót? Mármint a tabletta mellé? Őszintén én féltem a gépet, nem akarom, hogy tönkremenjen. Vagy ez nem függ ettől, a só az edények miatt kell????

Köszönöm , hogy ilyen gyorsan válaszoltatok.

2011. máj. 30. 11:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia

3. vagyok

Nem kell bele több só. Hidd el, nálunk is nagyon kemény a víz.

Viszont nekem havonta át kell mosnom tisztítóval, ( [link] nem tablettával, hanem külön géptisztítóval. Ez eltávolítja, az esetleges vízkövet is.

Elhiszem, hogy nagyon várod, nekem a 3. gyermekem született, mikor megvettük. Azóta is nagyon-nagyon szeretem :-D

2011. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

szia! Először is gratulálok, a világot jelentette számomra a mosogatógép, azóta is a legjobb barátnőm:)

Finish-t vagy Somatot használok, de a síma tescossal is beérném, de még nem találtam. Német Real-osat is használtam. Mivel ezek sok az egyben, elvileg külön só már nem kell hozzájuk, nálunk nem kemény a víz, így én nem is használok. De komámék mindíg tesznek bele sót is, szerintük kell. A 70 fokos programmal mosok, igaz, hogy sokat zabál, de nekem nincs meleg vizem a konyhában, csak hideg, így fontos, hogy rendesen el legyenek mosva az edények.

A fiam 1 éves kora előtt nem raktam bele cumisüveget. Féltem, mert már megjártam, hogy elvették az áramot, vagy hirtelen a vizet, vagy csak peches voltam és féltem tőle, hogy a tabi kijön a tablettatartóból és félig elolvadva rátapad valamire, akár a cumisüvegre is. Ja, és ki kell tapasztalni, hogy cumisüveget (mivel keskeny a szája), hol mos jobban. Ne tedd a rekesz szélébe, mert nem biztos, hogy eljut odáig megfelelő erővel a vízsugár.

2011. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Tűkön ülök, alig bírom már kivárni az estét, hogy a férjem bekösse. Olyan vagyok most, mint egy gyerek. Hihetetlen, olyan régóta vártam rá, hatalmas segítség lesz a számomra.
2011. máj. 30. 15:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is DM-es sót, tablettát, öblítőt használok, mindig 40 fokon mosogatok. Havonta egyszer 75 fokon ecetet öntve a tablettaadagolójába átmosatom üresen a rendszert.
2011. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én finish tablettát használok,a tesco-ban 120db 3000ft volt.Ha tablettával mosogatsz van amelyik már tartalmaz sót.Én öblitőt nem használok,havonta 1szer átmosom,mosogatógép tísztitóval.Beleteszem a gyerek dolgait 70fokon mosogatom,bár az én kislányom már 2éves.Csecsemő korában még nem volt.

Az egyik legjobb dolog a világon amit kitaláltak.Rettentő nagy segítség.De majd megtudod.:)

2011. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Először is koszi mindenkinek a válaszokat. Tegnap beüzemeltük. A bepakolást még gyakorolnom kell,de gondolom ezzel bárki így van az elején akinek még soha nem volt köze mosogatógéphez.

Utána elrontottam sztem, mert erősebben volt szennyezett az edény, rászáradt tejbegríz pl, azt nem hozta le 50 fokon, de szépen feloldotta. De ebből tanultam.

Második adagot kipróbáltam 40 fokon, valamiért habosak maradtak az edények. Azt írta a papírja lehet sok benne az öblítő. Pedig nem a max-ig öntöttem.

Van még mit tanulnom, de már olyan jó volt, hogy nem kellett állnom a mosogató mellett 2 órát az este.

Jó, hogy írtál árat, épp ma voltam a Dm-be, vettem tartaléknak sót, tényleg olcsóbb, és néztem az árakat, de semmi viszonyítási alapom nem volt.

Most nekem Somat tablettám és folyékony mosogatószerem van, ezt adták ajándékba a géphez.

2011. máj. 31. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!