Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akik mosogatógéppel...

Anyukák akik mosogatógéppel mosogatnak a családra?

Figyelt kérdés

Segítségeteket kérném.

-szabad a baba cuccait, cumisüveg, cumit..belerakni?

-milyen szert, öblítőt használtok? Van e különbség köztük? Érdemes e egy bizonyos fajtát megvenni, pláne ha sok a kisgyerek, 3-an vannak akik már nem cumisüvegeznek, így fele az ő tányérukkal lenne tele.

-és ha nagyon kemény a víz tudtok e valamit ajánlani?

-nekem fura az öblítő, ízt nem kell tiszta vízzel leöblíteni miután kivettem?

Tudom valakinek bugyuta kérdéseknek tűnhetnek ezek, de nekem fontos, pláne, hogy nincs tapasztalatom. Másrészt azért írom ide a kérdést, mert itt tutira anyukák vannak, így fontosabb az ő válaszuk számomra.

Előre is köszönöm.


2011. máj. 30. 10:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok

A dmes sóval nálunk annyi a nehezítés, hogy a gépbe max. 1,5 kiló sót lehet önteni. Míg a Finish és Somat 1,5 kg, addig ez 2 kg. Így én ennél fél dobozzal szoktam belerakni egyszerre, így biztos nem töltöm túl :-D


Az öblítés-habzás. Nálunk az első pár mosásnál jött elő. igaz nekünk nem mosogatásonként kell adagolni, hanem van benne egy tartály és magának adagolja. Ha nektek mindig kell beleönteni mosásnál, akkor szerintem felesleges, hiszen a legtöbb tabletta tartalmaz elegendő öblítőt. A miénken is minimumra van állítva, mert ha nincs beleöntve, akkor villog, hogy kifogyott.


A bepakolás: hát tényleg művészet néha. A férjem néha meg is lepődik, hogy legoztam bele ennyi mindent. pl. nálam a serpenyők állítva mennek a szélére :-D

Hidd el, nem kell egy hónap és vakon be tudod rakni az egész napi koszosat átpakolás nélkül. Ma már el sem tudom képzelni, anno mikor volt időm kézzel mosogatni a gyerekek mellett :-D

2011. máj. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálunk van egy öblítőadagoló, amibe kb. havonta kell önteni, és magának adagolja.

A bepakolásnál alulra a szennyezettebb edények mennek, minden lefelé természetesen. A kanalak, villák a tartóban felfelé nézzenek, a kések viszont lefelé.

A poharak mindig a felső kosárba kerüljenek, mert ott nem olyan intenzív a víz mozgása.

A tejbegrízes cucc nálam sem jön le, de szépen feloldja, amit kézzel utána elmosogatok, ennyit ki lehet bírni, szóval a nagyon égett edényt nem fogja 75 fokon sem tisztára elmosni, de jelentősen megkönnyíti a dolgodat.

2011. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hát halljátok lányok, megosztom a nagy örömömet. Este 6-fél8ig semmit nem kellett csinálnom. Lehettem a családdal, hihetetlen. Ilyen évek óta nem volt, hogy gyakorlatilag a házban minden kész, és meg tudok ülni úgy , hogy nem idegesít az, hogy még mi vár rám. Komolyan a nagy élvezet mellett volt egy kis hiányérzetem...annyira hozzászoktam, hogy folyton csak megyek és csinálom...már egyébként ezért utáltam főzni, mert tudtam napi kétszer kell állnom a mosogató mellett. Állandóan ez az ördögi kor. Délelőtt másfél óra mosogatás, este 2 óra mosogatás. És most úgy mentem a gyerekekért oviba délbe, hogy rend volt a konyhában, leves második és a süti is kész és még fel is porszívóztam.

Korbecsókolnám most azt aki ezt kitalálta, de a férjemet is, hogy ennyi év sóvárgás után meglepett ezzel a csodával.

Alig várom, hogy profin menjen a bepakolás meg az egész, és a családnak megmutathassam,hogy nem fölösleges dologra vágytam én ennyi éve. Férjem családja elég fura, ők megmaradtak a 30 évvel ezelőtti korban, és azt hiszik a mosogatógép előtt meg után is kell mosogatni, én elhiszem az elsők ilyenek voltak, de ez maga a tökély. Lenéztek, mert ilyenre vágytam. Hát megláthatják majd....

2011. jún. 1. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!