Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjek állásra pályázni pont...

Merjek állásra pályázni pont nyáron? Mit tegyek? Megőrülök!

Figyelt kérdés

Nincs állásom, megszűnt a munkahelyem, tehát hiába tart még augusztusig a GYES-em, egy éve keresek állást.

Az a legnagyobb baj, hogy nincs senki, aki be tudna segíteni nekünk a gyerekfelügyeletbe. A férjem dolgozik, három szakban, hat nap, két pihenő, tehát tőle se várható el, hogy tud rájuk vigyázni.


Az állás már nagyon kéne, de most is olyan hirdetést találtam, hogy azonnali kezdéssel keresnek munkaerőt.

Nincsenek illúzióim, nem fogok annyit keresni, hogy babysittert vagy egy szomszédot megfizessek, hogy vigyázzon a két gyerekre.

Jelenleg épp hogy kijövünk hó végéig, sokszor kell így is kölcsönkérni, tehát a táboroztatás kizárva, a kicsi ugye még csak most lesz három, őt nem is lehet elküldeni.

Rokon, ismerős, barát... egyszerűen SENKI sincs, akire számíthatnánk. A tényleges barátok elég messze laknak, öröm, ha egy évben háromszor találkozhatunk személyesen. Már aki nem él jelenleg külföldön... Aki a közelben van, az nem igazán barát, inkább csak futó ismerős.


Egyszerűen megőrülök.

Annyira mennék már dolgozni, jó lenne kimozdulni, biztonságban tudni a családot anyagilag, mert így tönkremegyünk teljesen... és mellette belehalok a félelembe, mert mi van, ha felvesznek valahová? Hová teszem a gyerekeket??? Mi lesz velünk nyáron? Mi lesz jövő nyáron, meg az összes r. k. szünetben a következő tíz évben???

Főleg, hogy valakinek vinni kell őket oviba, iskolába, kell valaki, aki elhozza őket délután, és itthon van velük. Ilyen állás csak a mesében van, de valójában jellemzőbb, hogy úgy kell túlórázni, hogy ki se fizetik, és még oda is vágják mellé, hogy örüljek, ha egyáltalán van munkám.

A kisebb gyerek születése után, két éve halt meg a nagyszülő, akire támaszkodni tudtunk, aki vállalta, hogy vigyáz rá, és most meg nem tudjuk megoldani sehogy.

Totál kiakadtam.

Érdemes egyáltalán állást keresni így???

Annyira félek. Úgy is az lesz, hogy az első alkalommal, mikor a pici beteg, és itthon kell vele maradni, kirúgnak mint a macskát. Senkit se fog érdekelni, hogy mikor nyit és zár az ovi. Senki se fog segíteni, csak kapom majd az ívet, hogy minek az ilyennek gyereket szülni... stb.

Mit tegyek????

Elment a kedvem az egész álláskereséstől.

A pénz meg nagyon kéne, tehát nem kedv kérdése.


Utálom az életem.


2011. jún. 2. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Belém pont ma reggel nyilallt belém a felismerés, hogy innentől nyáron mit csinálunk a gyerekkel majd? Igaz, van nagymama, közel is lakik, és nyáron pont nem dolgozik. Viszont már 70 éves (igaz, még 60-nak se látszik, nagyon fiatalos, ápolt, igényes, jófej nagyi)... :), de vajon rásózhatok majd nyáron egy gyereket? Az enyém is most lesz 3 éves, nekünk csak egy van. Nem is merek 2-at vállalni, mert fogalmam sincs, hogy lesz majd ezután. Tudom, mások is megoldják valahogy, de nekem nem kell ez az állandó idegi feszültség, hogy hogy fogunk majd megélni... :(


Így úgy döntöttem, hogy saját kézbe veszem a dolgaimat, csinálok egy okj-s képzést, (elvégzek), és itthon fogok dolgozni, így akkor lesz szabad időm, amikor akarom :)

2011. jún. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

:S

Mi is úgy mertünk két gyereket vállalni, hogy volt munkahelyem, és volt segítség, most egyik sincs.

Nem gondoltuk, hogy 56 évesen csak így, egyik pillanatról a másikra elveszítjük.


Az OKJ képzés is kizárva, mert a buszra nincs pénzem, nemhogy tanfolyamra.

Itthonról végezhető munka... hát itt az is kilőve, falun senkinek nincs igénye műkörömre, masszázsra, könyvkötésre, meg hasonlókra, talán mellékállásként... de akkor sem biztos, hogy valaha keresek vele annyit, mint amennyibe a tanfolyam került.


Egyszerűen nem tudom, mihez fogunk kezdeni.


..... és még nem vehetem biztosra, hogy a kicsit felveszik idén az oviba, mert csak 5 éves kortól tanköteles, nekem meg nincs állásom, tehát ráérek vele foglalkozni. Ebben az esetben le is mondhatok a munkahelyről, ha éppen lenne, úgy is kirúgnak.

Szeptemberben még minimum három hét a beszoktatás, azaz napi 1-2 óránál többet nem lehet ott a gyerek.

Frankón ki van ez találva.

2011. jún. 2. 09:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajna igen, nekem nem munka, csak suli maitt kéne osztódással is szaporodni...

Egyik oktatóm szerint a csv ingyen kölcsönöz bébicsőszt, hiszem ha látom, nem próbáltam, bár egy próbát megér náluk megkérdezni, hogy tudnak e gyermekfelügyeletet nyári szünetre.

2011. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ÚÚÚÚÚ, ÁÁÁÁ, ÓÓÓÓÓ.

Mindjárt megyek, beviszem az önéletrajzom, tulajdonképp semmit nem tudok a cégről, és azonnal kéne kezdeni, hétfőn.

Ba+

Most szurkolok, hogy megkapjam, de mi lesz, ha megkapom????


Szinte remélem, hogy azt mondják, hogy nem kérnek belőlem, és akkor meg is próbáltam, meg nem is kell azon aggódni, mi lesz a gyerekkel.

Nem is tudom, mit szeretnék jobban.


Mondjuk megpróbálom ezt a dolgot az agykontrollal meg a lottóötös bevonzással. :(((

2011. jún. 2. 10:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!Hiába olvaslak nem értem... Van egy 3 éves kicsid akit nem tudsz hova rakni,de állást keresel mert unatkozol otthon és nincs pénzetek sem túl sok?Miért akarsz fejjel menni a falnak?Már ne haragudj ,de semmi felelős átgondolás sincs az egészbe...Ülj le és gondold végig!Szeretnél dolgozni és a kicsit is biztonságban tudni?Az oviban van mini csoport(legalább is nálunk).Feltétele a nappali szobatisztaság és ,hogy a gyermek ki tudja fejezni annyira magát ,hogy az ovonők megértsék mit akar.Szervezd meg szeptemberre az ovit vagy ha nincs mini csoporta bölcsit.Akkor a gyerek már biztonságban van.Tedd fel az önéletrajzod több oldarra és jelezd a későbbi munkakezdési szándékod.Ha nagyon szeretnél dolgozni biztos találsz munkát.Azért meg szerintem ne menj állásinterjúra ,ha nincs háttér és csak a lelked akarod megnyugtatni!

Ne haragudja ha esetleg kioktatóra sikeredett.Nem akartalak megbántani csak segíteni mert hasonló cipőben járok én is.nekem juniusban tölti a fiam a kettőt.Szeptembertől mennem kell dolgozni.teljesen magam vagyok ezért én már most szervezkedek(bölcsi,állás)

Sok sikert!!!!

2011. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Kérdező, családi házban laktok falunk? Én a helyedben csinálnék egy családi napközit. Az otthonodban fogadhatsz max. 5 gyereket, amiért a szülők is fizetnének valamennyit, + valami normatíva is jár gyerekenként az államtól. Én megcsinálnám itt Pesten, de lakásban lakunk, lift nélkül, 5 kicsivel azért jó lenne udvar, kert, stb...


Ha tudsz másokról, akiknek szintén nem vették fel gyerekeiket, akkor érdemes lenne!

2011. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ki 56 éves? Nem értem az előző kommentedben ezt az 56 évet.
2011. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

56 évesen halt meg a nagyi, akire így nem lehet bízni a gyerekeket.

Pedig a második gyerek előtt vele is beszéltünk, hogy ha lesz még egy, akkor vállalja-e, hogy figyel rájuk. Mivel tudta, hogy megy most, nem olyan könnyű összeegyeztetni a munkát és a gyerekvállalást, igent mondott.

Nem kalkuláltuk bele, hogy 56 évesen már nem lesz köztünk, szívrohamot kap.


Itt nincs mini csoport, és hiába mentem, beszéltem mindenkivel, összetehetem a két kezem, ha három évesen felveszik a gyereket, ha nekem nincs munkám, és nem "létfontosságú", hogy legyen napközben felügyelet.

Ez van, ezt kell szeretni, az óvónők döntenek, ki fér bele a kiscsoportba, ki keres más megoldást, és ha sokan jelentkeznek, akkor így jártunk.


Állást pedig jó hogy régóta keresek, mert így sincs... Nagyon ritka az a hirdetés, amit érdemes megpályázni, mert a munkaadók lesajnálják, hogy én 7,30-as busszal tudok indulni legkorábban, és legkésőbb 16,30-ra (vagyis inkább 15,00-ra, ha nem akarok kapni a fejemre) az ovi ajtajában kell lennem.

Így ha találok hirdetést, hogy részmunkaidőst keresnek valahová pl, akkor rohanok jelentkezni, hátha....

De neeeeem.


Mindegy, úgyse találok munkát, a gyerekekkel legalább itthon vagyok.

Amúgy azt megoldom, hogy ne unatkozzak, (sokszor ki se látszok a munkából), de a pénzünk ettől nem lesz több, vagy a kifizetnivalónk kevesebb. Így is azon spórolunk, amin csak lehet.


Most legalább már a GYES-t se fogom kapni. :(((

2011. jún. 2. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!