Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudatosan terveztétek az...

Tudatosan terveztétek az adott évszakra a baba születését? Ha igen, miért pont akkorra?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elsőnél még nem annyira. Szeptemberi. Nekem jó volt a nyári pocakosság, a másodikat is így szerettük volna, és két évet terveztünk, így ő augusztus lett.

A harmadikat nyár elejére terveztük, mert a férjem tanár, és a nyári szünetben az elején könnyebb lesz hárommal, ha ketten vagyunk. Hát ő egy hónappal előbb "besikeredett", szóval május végén meglesz (érettségi kellős közepe... :o/) :o)

Télen semmiképp nem akarnék szülni.

Mondjuk mi szerencsések vagyunk, mert "megválaszthatjuk", mindig egyből összejönnek, sokan örülnek, ha végre összejön, nekik mindegy mikorra, csak jöjjön...

2011. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nekünk is egyből összejött mindkettő, az első véltelenke lett ő júliusi, nagyon jó volt mert korán lehetett vele sétálni menni, télre meg már erősödött sokat. A másodiknál nem a születés időpontját terveztük meg hanem a fogantatásét mert szerettünk volna fiú után lányt így bevetettünk pár praktikát. Hát nem jött össze mert 2 hetes a fiam:) Most nehezebb őszi babával, tartok kicsit az infulenza szezontól, főleg hogy a nagy már ovis így biztos hazahoz majd pár dolgot. Vele kevesebbet megyek majd tömegbe az biztos
2011. okt. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én nem terveztem tudatosan, de van kettő, az egyik őszi a másik májusi.

Tervezni - főleg kertes házban - őszre tervezném, mert a hűvösben beöltözve istenieket tudnak aludni a picik babakocsiban. A másodikkal kicsiként a nyár elég össze-vissza lett, egyszerűbb volt a naggyal. Most azonban éppen kómázik a takaró alatt odakint! :-D

(az őszi verzió egyetlen hátránya hogy nyáron vagy nagy pocakkal és azt nem mindenki viseli jól)

2011. okt. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nem volt tudatos, nyáron szültem, nagyon jó volt úgy. Akkor már tudtam, hogy a tesót is úgy időzítjük. Persze ő máshogy tervezte, decemberre vagyok kiírva. :)
2011. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
az elsőt augusztusba szültem,és mivel borzasztó meleg nyár volt (amit nagyon rosszul viseltem!!) eldöntöttem,hogy a következőt tavaszra időzítem.szerencsére össze is jött és májusi babám lett.
2011. okt. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi tudatosan terveztük, szerettük volna a 11.11-es születést (hátha bejön, még meglátjuk), elsőre sikerült, és ha időre szülök, be is jön :)

Azért ősz, mert a legszebb pocis hónapok, mikor még nem lihegtem, stb... akkor volt nyár, és jól éreztem magam. Eljött az ősz, és jól esik, hogy végre nincs 40 fok az egyre növő poci mellett. A másodikat késő tavaszra, kora nyárra tervezzük, hogy Karácsonykor is legyek pocis ( a takonykórokat nyáron is elkaptam, szóval a betegségeket nem nézem már)

2011. okt. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Első (kisfiam)nem volt tudatos, május 14-én született. Imádtam, hogy rögtön sétálhattunk, nem kellett sok ruha a babára és megerősödött, mire jött a tél. Így aztán a másodikat is májusra szerettük volna, kislányunk áprilisra volt kiírva, de nem akart a bátyótól különböző hónapban születni, egy hét késéssel jött, így ő is átcsúszott májusra, május 3-án érkezett. És ha már mindegyik májusi, szerettük volna, ha a harmadik is így sikerül. Az augusztusi együttlétnek nem volt eredménye, csak szeptemberben jött össze, így júniusra vártuk, de mivel ő egy hónappal előbb született, így pontosan a Bátyó szülinapján május 14-én csatlakozott ő is a májusi, bika jegyű csapathoz:))Ez nagyon nagy csoda számunkra.
2011. okt. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Úgy látszik ebben mindenkinek más jön be! :-D
2011. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

NEM

A első becsőszott, jasónuár eleji lett, a második március eleji, de ő sem volt iagzán tervezbve.

viszont uólag az mondom ez így tök jó volt, a nyáron már lehetett mozogni, előző tavasszal még síeltem.

Azon a nyáron, amikor terjóhes voltam, nem volt volt, vagy alig hasam.

2011. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3 gyermekünk van, egyiknél sem foglalkoztunk azzal hogy milyen évszakban fog születni, tökmindegy volt.
2011. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!