Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti, akik langyos vízben...

Ti, akik langyos vízben oldjátok fel babátok tápszerét, miután bekevertétek a tápszert, hogyan hűtitek le, vagy egyáltalán lehűtitek, mielőtt hűtőbe tennétek?

Figyelt kérdés
Én BEBE START-ot használok, langyos forralt vízzel keverem be 150 milinként, ebből egy alkalommal 50-et szoktam adni.Most a meleg időkben hideg vízben szoktam teljesen kihűteni a poharat, amiben tárolom, és úgy teszem be a hűtőbe.Mikor etetek, kiveszem belőle az 50 ml-t, és forró vízbe teszem a cumisüveget, benne a tápszerrel.Jól csinálom?Mikrót elvből nem használok babacuccok melegítésére.Ti hogyan szoktátok?
2011. jún. 2. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Tápszerből csak annyit szabad elkészíteni, amit azonnal elfogyaszt a baba, nem szabad tárolni.
2011. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
De miért kevered be előre?Én mindig frissen csinálom.Gázon megmelegítem a már felforralt kihűlt vizet,és frissen keverem a tápszert.Én még ilyet nem is hallottam,hogy előre megcsinálni.Vagyis hallottam ,de csak éjszakára.Bár én akkor is frissen csináltam!
2011. jún. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mivel pótlásként adom a babámnak, ezért nem a teljes mennyiséget adom, amihez írják az elegyítést a doboz hátulján; a védőnő javasolta, hogy egyszerre 3 adagot keverjek be, tegyem hűtőbe és 50 milinként adagoljam ki.
2011. jún. 2. 14:27
 4/14 anonim ***** válasza:
2.vagyok én is pótlásként adtam,de akkor is frissen!!!!Nem értek egyet a védőnővel!
2011. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent elhinni, amit a védőnő mond, ő is beszélhet butaságot. Egyszerűen nem higiénikus a három adag egyszerre történő bekeverése, abban a pillanatban, hogy bekevered, elkezdenek benne szaporodni a kórokozók. Minden bizonnyal a tápszer dobozára is rá van írva, hogy egyszerre mindig csak egy adagot szabad bekeverni.

Tényleg inkább a forralt vizet tárold.

2011. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Oké, asszem én is ezt fogom csinálni.Amúgy, ha hosszabb útra megy az ember vhova ( anyósomék konkrétan 300 km-re laknak tőlünk és ilyenkor bizony szoktunk vinni hőálló cumisüvegtartóban tápszert ), akkor hogy érdemes eljárnia?

Szoktunk babavizet venni, de abban ugyebár nem oldódik fel a tápszer.

2011. jún. 2. 14:41
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig frissen készítem.

Ha hosszú útra megyünk, akkor van autós vízmelegítőnk, amiben meg tudom melegíteni neki a vizet.

Vagy mondjuk szükség esetén bemegyek egy benzinkútra, és ott megkérem, hogy melegítsék meg a vizet.

2011. jún. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A hőálló tartótokban vigyél meleg vizet és azzal össze tudod keverni a tápszert.
2011. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A tápszer 2 óra múlva már eléggé beszokott csomósodni. Én termoszba teszek meleg vizet. Abból készítek az úton, ha szükség van rá. 1 perc alatt elkészül.
2011. jún. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
babvízben nem oldódik a tápszer???????mi van?Ha meleg akkor abban is oldódik.Vigyél meleg vizet és frissen készítsd.
2011. jún. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!