Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti, akik langyos vízben...

Ti, akik langyos vízben oldjátok fel babátok tápszerét, miután bekevertétek a tápszert, hogyan hűtitek le, vagy egyáltalán lehűtitek, mielőtt hűtőbe tennétek?

Figyelt kérdés
Én BEBE START-ot használok, langyos forralt vízzel keverem be 150 milinként, ebből egy alkalommal 50-et szoktam adni.Most a meleg időkben hideg vízben szoktam teljesen kihűteni a poharat, amiben tárolom, és úgy teszem be a hűtőbe.Mikor etetek, kiveszem belőle az 50 ml-t, és forró vízbe teszem a cumisüveget, benne a tápszerrel.Jól csinálom?Mikrót elvből nem használok babacuccok melegítésére.Ti hogyan szoktátok?
2011. jún. 2. 14:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom, hogy forralok vízforralóban csapvizet és Szentkirályival keverem, hogy megfelelő hőmérsékletű legyen. Ebbe teszem a tápszert, összerázom és kész.
2011. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

En is mindig ugy csinaltam, hogy frissen forralt, nagyon-nagyon forro vizet raktam a termoszba, a cumisuvegbe pedig hideget, kb az adag felet.

Ha ehesek voltak a sracok utkozben (vagy akar otthon is, mert otthon is igy tartottam forro vizet), akkor a hideg vizre raontottem annyi forrot, amennyi kellett az adaghoz, ebbol lett egy kb 40 fokos viz, mehetett is bele a tapszer, a tapszertol is hult egy kicsit, igy abban a pillanatban ahogy osszeraztam mar etkezesi homersekleten volt.

Egy percen belul volt mindig friss tapszer igy. Nem kellett se hutessel, se melegitessel foglalkozni, se a romlas miatt aggodni.

2011. jún. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia


Melegben csak babavizbol csinaltam a tapszert, de telen hidegnem termoszban vittem meleg vizet es ugy keszitettem el.

Amig nagyon kicsi volt, mindig frissel forraltam a vizet, most, hogy nagyobb egy nap 2 alkalommal forralok, lehutom es termoszba teszem.Mindig frissen keszitettem a tapszert es sosem melegitettem ujra.

2011. jún. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, lehet, hogy én itthon is termoszba fogom tárolni a langyos vizet, mert műanyag dobozom van csak itthon, és ugyebár az mégsem annyira higiénikus és "szaga" is lesz egy idő után..
2011. jún. 3. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!