Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyithatok a 3 hónapos kislányo...

Nyithatok a 3 hónapos kislányomnak bankszámlát, és utaltathatom arra a családi pótlékot és a tgyást?

Figyelt kérdés
Eddig postán kértem, de állandó macera van vele. Ha magamnak nyitok, félek, hogy egy idő után leinkasszózzák, mert van egy kis hiteltartozásom, amit jelenleg nem tudok fizetni. Ezért gondoltam arra, hogy nyitok a gyerek nevére, és arra utaltatom a pénzt. Ez kivitelezhető valahogy, valamelyik banknál?
2011. jún. 4. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Nem

A te nevedre kell, hogy érkezzen. Mi a macera a postással. Midig ugyanakkor jár, ha nem vagy otthon, akkor bebagyogsz a postára és felveszed. Semmivel sem macerásabb, mint a bankba bemenni.

2011. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ez nem kivitelezhető. Elsősorban azért, mert a családi pótlékot kiskorú gyermek esetében tudtommal csak a szülő veheti fel, vagy a szülő számlájára utalják. Nekem legalábbis mondták, hogy küldjem el a bankszámlám fénymásolatát is, amivel igazolom hogy az én számlaszámomat adtam meg.

2011. jún. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet az ő nevére nyitni.

Más felnőtt rokon nevére tudsz nyitni,vagy pedig utalhatod a gyereknek arra a számlára amire a babkötvényt adták.

Ami a Magyar Államkincstárnál van.

2011. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A postással az a macera, hogy már kétszer is kiküldtek nekem pénzt, és nem hagyott se értesítőt, se semmit. Az esetek 90%-ában itthon vagyok, és mégse hozta.
2011. jún. 4. 14:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha számlára utaltatod, így van leinkasszózzák.

A baba nevére nyithatsz számlát és utaltathatsz arra pénzt, egy a probléma vele, hogy sosem fogsz hozzáférni. A Ggyámhatóság engedélye kell hozzá a gyerek 18 éves koráig, majd 18 éves korában a gyerek felveheti.

Egyébként pedig csak olyan számlára utaltathatod, amelyik felett önálló rendelkezési jogod van.


úgyhogy szerintem marad a posta.

2011. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem nyithatsz.Egyet tehetsz:a saját nevedre nyitsz,és a kislányt írod be kedvezményezettnek.Ez nálunk is így van.Nekünk oda megy a kisfiunk után kapott pénzt(gyed,majd gyes,és a családi).De valóban,az azért nem jó-a Te esetedben-mert lehet inkasszózni.
2011. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne számlája a babának. Az én fiamnak is van, 2 éves. Akkor veszünk le pénzt róla, amikor akarunk.
2011. jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljességgel kizárt, hogy te bárkinek is a bankszámlájáról levehess pénzt, legyen az a férjed, gyereked, anyád, apád gondold már végig mit írsz. Csak úgy teheted, ha van rendelkezési jogod felette, akkor viszont inkasszózhatják, mert nem kötelesek vizsgálni, hogy kinek a pénze.
2011. jún. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!