Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog ez így vagy...

Normális dolog ez így vagy nem? Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Most olvasom egy kamasz fiú írását, ahol elmondja, h az anya kiteszi őt órákra a lakásból és mikor ő rákérdez, akkor az anya azt mondja, h nem szertne erről beszélni. A fiú szerint az anyja pasit fogad. Mások írták még, h mással is megtette ezt a szülő, sőt egy gyereket a wc-be zárták (gondolom, h ne nyisson rájuk), de a gyerek hallotta mi történik. Nekem egyszer egy középsulis osztálytársam mondta, h mindig hallja a szüleit. Unokatestvérem, mikor kicsi volt azt mesélte, h az anyja "nyög álmában".

Én sosem hallottam a szüleimet és azt sem szeretném, ha a gyermekeim hallanának. Nem hinném, h a gyereknek tudni kéne róla, mikor szexelünk. Ez nem azt jelenti, h nem beszélnék vele a szexről, nem vagyok prűd, de a saját szexuális életem(tünk) sem a gyerekre, sem másra nem tartozik.


2011. jún. 8. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális szülő sem szeretné,ha hallaná a gyerek. Nem úgy indulnak neki,hogy jaj de jó, hátha hallja. Hanem mondjuk amikor úgy gondolják,hogy alszik a gyerek, akkor belefognak, aztán felébred a gyerek.

A keresztgyerekem is totyogott már át éjjel az apjáék szobájába, miközben éppen szerették egymást. Csak a sötétben, álmosan nem látott semmit. Előfordul ez néha!

2011. jún. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy véletlenül betotyog a szobába, és meglát, az normális. Attól függ, hány éves a gyerkőc, a saját szintjén el kell neki mondani, hogy mit látott. De az, hogy kizárjuk a gyereket a házból, vagy bezárjuk egy szobába, az már egyáltalán nem normális.
2011. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én tizenévesen hallottam először a szüleimet,aztán mikor az öcsémmel idősebbek lettünk, figyeltünk rá, hogy pl. buliból hajnali 4 előtt ne érjünk haza.


Konkrétan mi a kérdésed? A felvetett kérdést én is olvastam, a gyerek kizárása szerintem nem normális, az viszont igen, hogy a szülőnek van szexuális élete.

Vannak szülők, akik a kicsi baba mellett szexelnek, mondván úgysem ébred fel, ez mondjuk nekem is visszatetsző. De ha szexeltünk úgy a férjemmel, mikor még csak jártunk,hogy anyósék a szomszéd szobában aludtak, nyilván fogok úgy is szexelni, hogy a gyerekem alszik a szomszéd szobában.

2011. jún. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az oké, h van a párnak szexuális élete, mi is összebújunk ám, mikor vannak vendégek. De muszáj a gyereknek percre pontosan tudni, h mikor, esetleg fültanunak lenni? Itt általában kisgyermekekre gondolok, kiskamaszokra. Habár, ahogy írtad, ti is igyekeztetek nem otthon lenni akkor, tehát ti sem szerettétek hallani, pedig már idősebbek voltatok.

Tudom milyen rossz visszafogottan csinálni, de ha már egy laktérben többen vagyunk, akkor ügyelni kéne arra, h mindenkinek van magánszférája. Én sem szeretném a felnövő gyermekemet hallani, amint teljes hangerőből nyög és rezegnek a csillárok is.

Hozzátenném mégegyszer, nem prűd vagyok, hanem tapintatos.

2011. jún. 8. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos,akkor viszont azt vedd válasznak, amit az első írt.

Szerintem azért a legtöbb szülő tényleg nem úgy kezd neki a szexnek, hogy na, most aztán hallhatja a gyerek,de klassz!

Én biztos vagyok benne, hogy anyósék is hallottak minket időnként, de kötve hiszem, hogy pl a szüleim is DIREKT úgy szexeltek, hogy azt mi hallhassuk.

Szóval összegezve: a normális szülők hozzáállása ugyanaz, mint a tiéd, mindenki próbálja halkan csinálni, és kész.

2011. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az nem normális, hogy kizárjuk a gyereket!


És hogy miket lehet hallani, és hogy az milyen érzés? Elmesélem az én történetemet. Én rendszeresen hallottam a szüleimet, még akkor is ha másik szobában aludtam. Szerintem úgy voltak vele, hogy úgyis alszok, ami lényegében igaz is volt, de felébredtem rájuk. Mikor át próbáltak szoktatni a saját szobámba, akkor vissza is sétáltam egyszer, és hát pont rájuk nyitottam. Ők nem kezdtek el magyarázkodni, hanem kiabáltak velem, és visszazavartak a szobámba. Másnap sem próbálták meg elmagyarázni, hogy mit is láthattam. (lényegében semmi konkrétat nem láttam, de a reakciójukból azt szűrtem le, hogy valami rosszat csináltam)

Hogy ennek mi lett az eredménye?

Egyrészt soha többet nem sétáltam át hozzájuk.

Másrészt soha nem mertem egyikőjükkel sem beszélni a szexualitásról.

Harmadrészt én olyan halkan csinálom, hogy szerintem nincs más a földön, aki így visszafogja magát.


Mára már 25 éves vagyok, van egy 16 hónapos fiam, a szüleimmel remek a kapcsolatom, imádom őket, de akkor nagyon rosszul érintettek ezek az éjszakák. Tuti biztos, hogy én máshogy fogom csinálni az én gyerekemmel, mint ahogy ők csinálták velem!

2011. jún. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!