Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik már dolgoznak,...

Anyukák, akik már dolgoznak, hogyan oldjátok meg a főzést? Hordjátok valahonnan a kaját, vagy mindennap főztők valamit otthon?

Figyelt kérdés
Én most kezdek dolgozni újra és gondolkoztam rajta,hogy hordom az ebédet a munkahelyemről,én nem főzőgetek még munka után,inkább azt az időt,amit főzésre forditanék a gyerekekkel töltöm.Viszont nem tudom,mennyire érné meg,mert a gyerkőcőknek bölcsibe-oviba meglenne az ebédjük,a párom meg én ha nem is eszünk főtt ételt napközben,valami meleg vacsit össze lehet ütni.Ki hogy csinálja,oldja meg ezt a kérdést?
2011. jún. 8. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Hétköznap a Gastroyaltól rendeljük a kaját, hétvégén főzök. Nekem se energiám, se kedvem nincs már főzni mikor hazaérek...
2011. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én egyszerű kajákat főzök, hétköznap csak nekem és a fiamnak, a többiek oviban, munkahelyen esznek meleget, vacsira meg hideget szoktunk enni. Általában a Barátok közt alatt főzök meg, másnap csak melegítjük.
2011. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mikor dolgoztam, akkor hétköznap este főztem, heti 1-2-szer. Ezt vitte a férjem és én is a munkahelyünkre enni. Plussz hétvégén is föztem.

Most, hogy a kicsivel itthon vagyok, napközben főzök. A férjem is itthonról dolgozik, úgyhogy ketten eszünk itthon. A nagy a bölcsiben, a kicsi még csak szopik.

2011. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan még nem dolgozok,de már most is az a véleményem,hogy megéri hozni kaját.

Én fele-fele arányban hozom kifőzdéből és főzöm,de annyira sok időm szabadul fel amikor nem kell főzni,hogy a gyerkőc rendesen megérzi.

Nem csak a főzés számít hanem a sok utómunka,és ráadásul az energia felhasználás is.

Én szerintem mindenképpen megéri hozni a kaját,ha nem imádnék főzni akkor mindig csak elhoznám. De engem a főzés kikapcsol,ezért van most ez a nagyjából fele-fele arány.

2011. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En direkt nagy adagokat fozok.

Hetfon esszuk azt, amit vasarnap, marmint azt visszuk a ferjemmel munkahelyre, a gyerekek az oviban/bolcsiben esznek. Vacsorara hideg kaja van, vagy egyszeru meleg (rantotta, bundaskenyer, hasonlok), vagy csak siman tejtermekek.

Kedden mi felnottek ebedre cegkozelben veszunk valamit, nem viszunk fott etelt, a gyerekek ugyanugy esznek bolcsiben/oviban (pentekig minden nap).

Kedden fozok nagy adagot, aznap altalaban a sracok megkostoljak vacsira, mi szerdan visszuk ebedre, a maradekot lefagyasztom. Szerdan csak ugy fozok, hogy a melyhutobol eloszedett 1-2 hettel korabbi dolgot fejezem be (ilyenkor lesz pl a porkoltbol hortobagyi palacsinta, vagy eppen gulyasleves). Csutortokon ezt visszuk enni, a sracok szerda este szinten vacsiznak belole.

Csutortokon pentekre nem fozok, a vacsi hideg, a masnapi ebedunk szinten vasarolt, altalaban felvagott, peksuti.

Pentek estere fozok 2 fogasos vacsorat, szombaton ez az ebed/vacsora, attol fugg, hogy mikor vagyunk otthon, mert a szombat a kirandulos, csavargos napunk.


A lenyeg az, hogy 2 fogasos, hosszadalmas fozest en csak penteken es vasarnap csinalok, a hetkozbeni altalaban fel oras fozes.

Viszont a gyerekek igy is minden nap fott etelt esznek ebedre es vacsorara is heti kb 4 alkalommal, csak 3 alkalomra marad hideg. A mi ebedunk is fott etel heti 5szor.


A kajarendeles nem lenne rossz otlet, viszont szerintem draga es a fozes igy sem lenne megoldva, mertha magunknak rendelnenk az etelt munkahelyre ebedre, akkor a sracoknak minden este hideg vacsija lenne, vagy fozhetnek ugyanugy kulon nekik, vagy rendelhetnek vacsit is, az pedig ugy mar tenyleg draga.

2011. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem dolgozom ugyan, viszont egyetemre járok, szóval kb. annyit vagyok távol, mintha dolgoznék.

Hétköznap nem szoktam főzni, úgysem otthon eszünk, legalább is a fiam a bölcsiben ebédel. Én, ha úgy érek haza, akkor magamnak összedobok egy főzeléket, vagy néha az egyetem melletti "kisvendéglőben" (inkább kocsmának nevezném) eszek egy fél adag valamit, az is elég sok, és barátságosak az árak, na meg jól főznek. Vacsorára hideget szoktunk enni mindig, vagy maximum virslit vagy ilyesmit, ami percek alatt megvan. Nem tudom, én gyerekkoromban is így szoktam meg, hogy vacsira hideg van, szóval főzni leginkább csak hétvégére szoktam.

2011. jún. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hétköznap nem főzök, teletálat eszünka férjemmel, gyerekek meg bölcsi, ovi, iskolában de hétvégén főzök. Mivel levest midnennap eszünk, általában nem csiálok azt, csak ha pl gulyásra vágyunk, vagy bablevesre.
2011. jún. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam a bolcsibe eszik, nagyon jo es sajat bio zoldseges kertje van a bolcsinek, szuperek a menuk igy en nem banom. Minden heten van frissen parolt zoltseg, csirkehusi, marhahusi, levest is kapnak, neha desszertet, penteken mindig halat... En es a ferjem a cegnel eszunk. 2 menubol vallogathatunk es nekem felet fizeti a ceg igy fillerekert ebedelek nem erne meg fozni.

Ferjem 3-ra er haza a gyerekkel es meg delutan 5 orara. Idonk nincs fozni mert mi is inkabb jatszoterezunk, ha esik akkor bent jatszunk kozosen. Mivel van kertunk neha kiulunk a kerbe amig a gyerek jatszik a ferjem szokott hamburgert grillezni vagy virslit. Ez pillanatok alatt megvan es finom. Neha osszeutunk egy jo magyaros rantottat, szalonnasutes a kertbe... A tobbi napon ha nincs jo ido, vagy kedvunk akkor csinalunk melegszendvicset, osszedobunk egy friss salatat, sima szendvics, neha palacsinta sutes. Ezek egyszeruek nincs gond.

Penteken este amikor a gyerek elaludt (8-kor mar alszik) en bepattanok az autoba es megcsinalom a heti bevasarlast. Igy a hetvege a csalade nem kell tolakodni az uzletekbe szombaton vagy vasarnap. Penteken este meg tele minden friss aruval mert felpakoljak oket a hetvegere. Csend van, nyugalom es mindent konnyen megtalalok. Tenleg nagyon jo. :) Szombaton delelott a ferjem elszokta vinni a kisfiunkat jatszoterezni vagy elmennek a baratjahoz (ott is van egy hasonlo koru baba) es egyut tekeregnek a gyerekekkel ha esik jatszohazba mennek. Igy en otthon takaritok gyorsan, kisikalom a furdot es ebedre mire hazaernek mar meg is van oldva minden. Ha nem mennek sehova akkor otthon jatszik a gyerekkel. Szombaton ebedre altalban rendelunk kajat vagy megyunk egyet pizzazni de nem fozocskezunk mert nincs ido es ennyit megerdemelunk ha mar melozunk. :) Vasarnap delelott ha otthon vagyunk csinalunk kozosen valami finomat de altalban grillezunk a kertbe es baratokat hivunk vagy mi megyunk. Ha nagyon megkivanunk valamit akkor hetvegen megcsinaljuk, nem gond de hetkozbe nem fozocskezunk nehez dolgokat. Vasalast estenkent tv nezesnel oldom meg. Szervezes kerdese de bele lehet jonni, ne aggodj. :)

2011. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!