Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesen összezavarodtam....

Teljesen összezavarodtam. Mikortól igényelhető a GYES?

Figyelt kérdés
Lassan lejár a GYED-em..A munkáltató közölte,hogy jobban járok ha előbb kiveszem a felgyülemlett szabadságokat mert így 8 órában számolják ,viszont ha megigénylem a GYES-t akkor csak 6 órában.Valóban így van?
2011. jún. 14. 08:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen, így van. Ha 6 órában mégy vissza dolgozni, akkor mellette jár a gyes, de a szabik alatt csak akkor jár, ha a munkaidőd már akkor is 6 óra.

Vagyis ha magasabb volt a béred, akkor érdemes csak a szabik után menni gyesre.

2011. jún. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

A munkáltatód egy huncut gazember. Nagyon vigyázz majd velük, ha visszamész dolgozni, mindenféle tudnivalódt megtalálsz a www.felmondas.info oldalon, itt van egy letölthető sok oldalas, érthető nyelven írt tanulmány mindarról, amit tudni kell.


Röviden: nagy zöldséget mondtak neked.

2011. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Itt az összegyűlt szabik kiadásáról van szó, nem pedig a munkába visszatérésről!!
2011. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkor volna igazad, ha visszamenne dolgozni most, a gyed után. Erről a kérdésben szó sincs (vagy én nem értem a kérdést, ez is meglehet).
2011. jún. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Kedves második, óriási tévedésben vagy, ugyanis már a szabadságok alatt is KIZÁRÓLAG akkor jár a gyes, ha a munkaszerződésben maximum heti 30 óra szerepel.


A munkáltatója teljesen jó fej, hogy felhívta rá a figyelmét, nem szép dolog így beszélni valakiről, akit csak a tájékozatlanságod miatt ítélsz meg.


Kérdező, röviden és tömören annyi a lényeg, hogy ha a szabid alatt is igényled a gyest, akkor csak 6 órás munkabért fognak neked elszámolni, mert ellenkező esetben kamatostól kell visszafizetned a gyest.

2011. jún. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen egyértelmű a kérdés. Ha jól értelmezem:


-gyed lejár, és az EDDIG összejött szabikat szeretné kivetetni veled a munkáltató.


Variációk:

- vagy kiveszed most

- vagy Gyes letelte után ezzel indítasz.


Ha napi 8 órás a munkaviszonyod, akkor a szabikat is 8 órával számolják el. Nem kell idekeverni a gyes alatti 6 órás munkavégzést, annak semmi köze ehhez. Néhány válasz azt sugallja, mintha Gyes alatt csak 6 órával számolnál el a szabikat. Ez csak akkor van, ha amúgy is 6 óra/nap a bejelentés. (és akkor nemcsak gyesre, hanem a gyedre is ez vonatkozik.)


De ha mindig is 8 órás voltál, akkor 8 órával kell, hogy elszámolják, akár Gyeden, akár gyesen vagy.

2011. jún. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Második válaszadó, ez akkor igaz, ha visszamegy most dolgozni.


Ha otthon szeretne lenni a gyerek három éves koráig GYES-en, majd ezt követően visszamenni dolgozni, akkor a GYES-t követően veheti ki a szabijait, amit attól függően számítanak, hogy mi van a munkaszerződésben (a kérdés alapján úgy gondolom, jelenleg 8 órás a munkaviszonya, tehát a 8 óra alapján számítják ki).


A második válaszadó.

2011. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, mármint az első válaszadóra válaszoltam, én vagyok a második válaszadó.
2011. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ma 8.55, én értem amit írtál, és lehet én értelek félre, mert te is erre gondoltál, de ha gyest igénybeveszi valaki, akkor nem veheti ki a szabikat, ha 8 árára van bejelentve.

Csak akkor igényelhet gyest, ha a heti 30 órát nem haladja meg a munkaideje.

És ha a szerződése heti 30 órára szól, akkor nem fogja a 40 órás munkabért megkapni, a szabik alatt sem.

Vagyis egyszerre 8 órás bérrel számolt szabi és gyes nem vehető igénybe.

2011. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-55-ös vagyok. Kedves utolsó, igazad van, én is úgy értettem. A szabik és a Gyes kizárja egymást. Vagy ez, vagy az. Ha szabin van valaki, az olyan mintha dolgozna, hiszen pénzt kap érte, csak épp otthon van, és a jelenlétin szabi van beírva. A kettő együtt nem megy.
2011. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!