Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell kiutálni csak...

Miért kell kiutálni csak azért, mert nem úgy kezelem a terhességet és a gyerekvállalást mint más nők?

Figyelt kérdés

egy kicsi városban élek, nemrég szültem az első babámat. nyilván sosincs egyszerre túl sok kismama, így ők amolyan közösséget alkotnak:egy helyen van terhesgondozás, 2 védőnő van csak, ilyesmi.

nem azt mondom, hogy én valaha is "tag" akartam lenni, de nyilvánosan is kiutálnak, csak mert nem úgy állok a dolgohoz, mint ők. már terhesen is csak a a babáról tudtak beszélni, de ténylegesen semmi másról, ki mit vesz, mennyiért. már ott ment a lenézés, mikor elmondtam, hogy én a marhára alapvetőnek mondott dolgok 50%-át tuti nem veszem meg, mert felesleges pénzkidobás. na de mikor megszületett a lányom(és hát akik a lányommal közel egy időben születtek), akkor tetőfokára hágott minden. jöttek az "úristen ásított, bitos beteg", "úristen 10 percel előbb kelt fel, biztos alvászavaros", "úristen tegnap sírt és csak 1 perc múlva tudtam felvenni, biztos tönkrement a lelki világa", "úristen ránézett egy doboz tejre, biztosan allergiás" című dolgok és én meg abszolút nem vagyok ilyen. én mindig megmondtam, hogy ezen vagy azo nem aggódok, mert felesleges. nem követtem a védőnő buta tanácsait, nem fújtam minden babakönyv sorait kívülről, pláne nem tartottam be.

csak babaúszásra hordom a lányom, de ott is érezhető a nyilvánvaló utálat. még olyan is van köztük, akivel előtte jóban voltam, de mióta gyereke van nem lehet vele semmiről beszélni, csak a gyerek, gyerek, gyerek. én vagyok a szívtelen, mert külön szobában altatom meg mert nem cipelem állandóan. jó, hogy nem lincselnek meg boszorkányságért.

olyan elkeserítő, főleg mert a lányomon csattan. akárkit áthívtam játszani és közben próbáltam beszélgetni, kudarcba fulladt mert vagy nem volt téma vagy mindent csak krtizáltak: jajj, ugye tudod, hogy a könyv szerint ezt nem így kell, jajj ugye tudod, hogy nagyon bátor vagy, amiért ezt így csinálod, én biztosan nem merném...és sokan tényleg jó ismerősök, barátok voltak.

a lányom egészséges, boldog, csodálatos tipegő. én úgy érzem, mindent jól csináltam, ahogy nekem és neki is jó. csak a mi városunk ilyen vagy máshol is létező jelenség ez a dolog?


2011. jún. 14. 16:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%

Azért a leírásod egy szürrealista thrillernek beillene.

De azért annyira sok és idegesítő túlzás van a leírásodban, azt kell mondjam, nyilván nem véletlen utálnak, már terhességedtől fogva.

Hiszen nemrég szültél, de már boldog tipegő, akinek nem lesznek ovis barátai.

És azt sem hiszem el, hogy ott áll x anyuka és azon sápítoznának, hogy a tejes doboztól allergiás lesz a gyerek. Mert ennyire hülye ember nincs, pláne egy tucat. Hacsak nem valami elmegyógyintézetből írsz. És oké túlzásba estél, de a véleményed róluk azért lejön. És gyanús, hogy rajtad kívül csak buták laknak ott. Te meg kiemelkedsz, mint értelmes, intelligens nő, aki persze tökéletes anya, feleség, háziasszony. (kétségem sincs sminkelsz és csak csinosba jársz a játszóra) és a gyerekneveléshez sincs szükséged semmi alapvető cuccra, sem könyvre, sem tanácsra, mert zsigerből tudsz boldog, okos gyereket nevelni, nehézség nélkül, akinek a gyomra még a vasszöget is beveszi, így már két hósan pörköltet nyomta nokedlivel.


De szállj magadba, véletlenül biztos nem utálnak ennyire.

2011. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

1 éve szültem, nekem az nem rég.

azt hiszem a kérdésemre választ kaptam, máshol is az agymosott "csak anya vagyok és ez engem kielégít és h@lye, aki nem ilyen" stílus a nyerő.

igenis megvan róluk a vélményem, ezt mégsem éreztettem velük soha. egyébként pont ilyen sápítozó libák, minden vackon aggódnak. soha senkit sem szóltam meg, de ha más állásponton van valaki, az mindjárt rossz.

nem vagyok tökéletes és nem sminkelem magam egy játszótérre, pusztán van életem. nem nevelek tökéletes gyereket, szimplán gyereket nevelek.

mellesleg nem fogom szégyellni, hogy a pelenkadzsinn meg a cumisüvegsterilizáló nélkül is éppen úgy nő fel a gyerek, mint vele.

nem is értem miért esett olyan rosszul ez az egész. nem fogok velük foglalkozni.

mellesleg némelyik válazsoló itt pont olyan előítéletes, mint szerintük én. szóval nem csak nekem van elgondolkodnivalóm.

mától büszke leszek arra, hogy még csak véletlenül sem hasonlítok az ilyen nőkre. felszabadító.

2011. jún. 14. 20:11
 13/14 anonim ***** válasza:
80%

ne foglalkozz velük, nem érdemes...

én kis faluba költöztem a férjemhez. nem voltam hajlandó a földesúton babakocsiban tolni a gyereket, inkább kendőt használtunk, a kutya a fiam no.1. játszótársa, 5 hónaposan vittem a Balcsira strandolni stb. gondolhatod, hogy néznek rám, és nemcsak az öregasszonyok, hanem a többi 4 kismama is...

de! pár hónap, és a gyereked elég nagy lesz, hogy eljátsszon a nála fiatalabbakkal és idősebbekkel is (illetve melletük). előbb-utóbb csak lesz valaki, aki szimpatikus.

a lényeg, hogy TI boldogok vagytok így!

2011. jún. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
41%

""csak anya vagyok és ez engem kielégít és h@lye, aki nem ilyen"

Látod,itt is ilyenek vannak többségben:)

Nekik ez megfelel,neked meg a sajátod,meg se kell hallani őket:P

2011. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!