Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Császáros anyukák, kistesóval,...

Császáros anyukák, kistesóval, segítség nélkül, hogy ment?

Figyelt kérdés

Nem lesz semmi segítségem, amikor megszületik a kistesó, maximum 1 hét. Ráadásul van egy 2 éves fiam.


Ha rendben gyógyul a seb, hány napig/hétig nem szabad emelgetni/hajolni?


Ha elmegy anyukám bébiszittert (800 Ft/óra!) kell fogadnunk, mert a férjem még táppénzre sem tud eljönni, anyukám meg max. 1 hétre.


2011. júl. 26. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
6 hétig se emelgetés, se hajolás! Nővéremnél is ez volt, mondjuk én segítettem neki, amikor tudtam, ott is volt már egy 1,5 éves gyerkőc.
2011. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én császáros voltam, de nekem nem mondták hogy 6 hétig nem lehet emelni meg hajolni,

nekem volt segítségem, de azért én láttam el a babát, 4 kilóval született, emelgettem az első perctől, semmi bajom nem lett

2011. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia.engem 3 hete császároztak,igaz nekem az első babám.engem az 5.napon engedtek haza és nekem már akkor semmi bajom nem volt.nem fájt semmim sem.kedden császároztak vasárnap engedtek haza és rá pár napra én már takarítottam hajolgattam emelgettem,ugyan úgy mint a terhesség előtt.de gondolom ez mindenkinél más mert nem mindenki van ilyen jól egy császármetszés után.amúgy nekem se mondta a doki hogy nem lehet emelgetni meg hajolgatni.persze ha emelsz is nem 50 kilót :).remélem neked is olyan gyors lesz a felépülés mint nekem és akkor neked sem kellesz semmi segítség sem.könnyű szülést kívánok neked
2011. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gondolom a kérdező nem az újszülött emelgetésére gondolt, hanem a 2 évesére, aki nem 4 kiló, hanem kb. 12.


Én is csak az első baba utáni időszakról tudok beszélni, mert még nekem is van 1 hetem a második érkezéséig. Szerintem a hajolgatással nincs gond, az emelgetést meg próbáld kiküszöbölni pl. egy kis fellépő használatával. Nekem a fürdetés lenne a legnagyobb gond, de ha odakészítesz egy ilyen fellépőt, zsámolyt, a nagy szépen be tud mászni a kádba. A pelenkázást az ágyon oldanám meg. Máshova meg már nem nagyon kell emelni.

2011. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia, én nem voltam ugyan császáros, de szintén 4 napi segítségem lesz (anyu), míg kórházban vagyok, utána semmi.

A kérdéseidre nem tudok válaszolni, de adnék egy ötletet: készülj előre kajákkal fagyasztóba, legalább ennyiről le van a gondod, tudsz pihenni.

Bocsi, hogy konkrét választ nem tudok adni, csak hirtelen eszembe jutott, hátha ez a kis ötlet is jól jön!

boldog babavárást! 35 hkm

2011. júl. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Meglepően könnyű lesz hidd el! 21 hónap van a gyerekeim között, mindkettő császárral született. Semmi segítségem nem volt, de nem is kellett. Sokkal jobban gyógyultam a második után (persze ez egyénfüggő).

Kaját fagyassz le, ill. fizess be valahová a környéken, nekem ez volt a legnagyobb segítség. A pici úgyis sokat fog aludni az elején. Nehéz akkor lesz, ha már a kicsi mászni kezd és veszekszenek a játékokon... :)

Járjatok sokat játszótérre, hogy a nagy is elfáradjon, ha nem muszáj, ne emeld fel, max. gugolj le hozzá és öleld meg, ha arra van szüksége.

És ami a fő, próbáld meg az alvásidőket összehangolni, hogy Te is le tudj dőlni, ha alszanak!

Ne aggódj, menni fog! Ügyes leszel!

2011. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm kedves, biztató, segítő válaszaitokat!

Ez a kaja lefagyasztás jó ötlet! (Esetleg ötlet miket lehetne? Eddig én csak pörköltet meg székelykáposztát mertem lefagyasztani.)

2011. júl. 27. 10:46
 8/9 anonim ***** válasza:

06:33-as vagyok,

ami nálunk a fagyasztóba került: paradicsomos gombóc, brassói, fasírt,paradicsomos káposzta,chilis bab,gulyásleves,májgombócleves,pörköltek,pizzatészta (félig megsütve),édes-savanyú mártás (házi az egész),húsleves, bolognai szósz, pizza szósz, lángos (sütve).Töltött káposztára még nem jutott időm, majd most a napokban :).(ja fagyasztottam le rizibizit is, de kis adagot, anyósom egyébként még lencsefőzeléket is lefagyaszt, nem tudom milyen felengedés után). remélem kaptál pár ötletet :)

2011. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

09:49-es vagyok.

A szokásos zöldségekből nagyon gyorsan lehet főzelékeket rittyenteni, én ráadásul étkezési keményítővel sűritek, azt nem kell pirítgatni.

Bepanírozott húst/sajtot is simán lefagyaszthatsz, azt csak be kell dobni olajba. Panírozott halrudakat is vehetsz, hagymakarikát. Levest én is szoktam, pörköltet, fasirtgolyókat. Sőt, megmaradt főtt tésztát is!

2011. júl. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!